Druskininkuose savaitgalį buvo galima mėgautis paplūdimio rankiniu

Lietuvos paplūdimio rankinio asociacija praėjusį savaitgalį darbavosi Druskininkuose – čia startavo paplūdimio rankinio projektas, kurį dalinai finansuoja Sporto rėmimo fondas, taip pat surengti kvalifikacijos kėlimo kursai būsimiems paplūdimio rankinio specialistams. Džiugino gausus jaunų sportininkų skaičius, naujos idėjos ir pamokos specialistams bei puiki nuotaika, emocijos, pirmieji efektingi įvarčiai šalia Vijūnėlės tvenkinio įrengtoje naujoje paplūdimio rankinio aikštelėje.

Lietuvos paplūdimio rankinio asociacijos prezidentas K. Janeika / Gabrielės Marcinkevičiūtės nuotrauka

Lietuvos paplūdimio rankinio asociacijos prezidentas, iš Druskininkų kilęs Klaidas Janeika pasidžiaugė, kad jo gimtajame mieste įrengta puiki paplūdimio rankinio aikštelė yra viena iš geresnių Lietuvoje. „Labai smagu, kad į Druskininkus dalyvauti šiame projekte, kuris vadinasi „Išmok žaisti paplūdimio rankinį“, atvyko jaunieji sportininkai iš Garliavos, Tauragės. Ir visi pamatė, kaip puikai galima vasarą sportuoti atviroje erdvėje“, – kalbėjo K. Janeika.

Paprašytas plačiau papasakoti apie šį projektą, jis sakė, jog projektas atsirado, kai buvo ieškoma būdų, kaip vaikai galėtų sportuoti gamtoje. Taip pat šiuo projektu norėta parodyti, kad paplūdimyje galima žaisti ne tik futbolą ar tinklinį, bet ir rankinį.

„Mes keliaujame per visą Lietuvą ir norime įsteigti tokias aikšteles visose savivaldybėse, siekiame, kad kuo daugiau Lietuvos gyventojų  – ir mažų, ir vyresnių – išmoktų žaisti paplūdimio rankinį, supažindiname su paprasčiausiais žaidimo elementais, o paskui bandome sužaisti varžybas“, – pasakojo asociacijos prezidentas.

Paklaustas, kuo vaikus žavi ši sporto šaka, K. Janeika sakė, jog varžybos vyksta ant smėlio –  tai nėra kontaktinis sportas, jis neparemtas fizine jėga, bet reikalaujantis daugiau atletiškumo, šoklumo, techniškumo, greitumo.

Šalia Vijūnėlės tvenkinio įrengtoje naujoje paplūdimio rankinio aikštelėje visą savaitgalį netrūko gerų sportinių emocijų / Gabrielės Marcinkevičiūtės nuotraukos

„Ant smėlio dirba kiti raumenys, vaikams patinka kojų laisvumas, jie žaidžia basi, jaučiasi drąsiau, nebijo kristi. Salėje nugriūti kieta, o čia – ne. Paplūdimio rankinyje yra daug laisvės, rezultatas nuolat keičiasi, vieną kėlinį gali laimėti viena komanda, kitą – kita. Tada vyksta baudinių serija, kuri žiūrovams labai patinka, sukelia azartą. Rungtynėse yra du kėliniai po 10 minučių, komandoje – 4 žaidėjai. Vienas gražus įvartis, atliktas įspūdingai ir sulaukęs žiūrovų ovacijų, gali komandai pelnyti net du taškus“, – pasakojo K. Janeika.

Asociacijos prezidentas gyrė Druskininkuose įrengtos aikštelės smėlio kokybę, sakė, kad tai labai švelnus ir smulkus smėlis, ant kurio sportuoti – vienas malonumas.

Praėjusį savaitgalį paplūdimio rankinio varžybose Druskininkuose dalyvavo beveik pustrečio šimto jaunųjų sportininkų, kurie išbandė naujai įrengtos paplūdimio rankinio aikštelės smėlį.

„Šis sportas yra labai žavus, jis tinkamas ne tik vaikams, bet ir visoms šeimoms, kai kuriose savivaldybėse paplūdimio rankinį žaidžia visos šeimos – vaikai, tėvai ir net seneliai. Projektas „Išmok žaisti paplūdimio rankinį“ iš dalies finansuojamas Sporto rėmimo fondo lėšomis, kurį administruoja Švietimo mainų paramos fondas“, – kalbėjo K. Janeika.