Druskininkietis Vydas Mikelionis Europos rankų lenkimo čempionate Bratislavoje pasidabino medaliais

Gegužės pradžioje Slovakijos sostinėje Bratislavoje organizuotame 33-ajame Europos rankų lenkimo čempionate, kuriame dalyvavo per tūkstantis dalyvių iš trisdešimties Europos šalių, Lietuvos komandos sudėtyje buvo ir druskininkietis, daugkartinis Europos čempionas, Pasaulio čempionatų prizininkas Vydas Mikelionis. Druskininkiečiui tai buvo jau dvidešimt penktasis čempionatas, kuriame jis dalyvavo.

„Grand Master“ veteranų svorio kategorijoje Bratislavoje druskininkietis pasipuošė sidabro ir bronzos medaliais. Dešine ranka laimėjo sidabrą, o kaire – bronzą.

Veteranų svorio kategorijoje 33-ajame Europos rankų lenkimo čempionate pasipuošė sidabro ir bronzos medaliais / Roberto Kisieliaus nuotrauka

Šios sporto šakos čempionatuose Vydas dalyvauja apie 30 metų ir sako, kad rankų lenkimas jam – labai graži sporto šaka. Jo žodžiais, pagrindinis rankų lenkimo varžybų tikslas – prispausti kito ranką prie žemės.

Druskininkietis pelnytai gali didžiuotis savo sportiniais pasiekimais, jo kolekcijoje – keli šimtai iškovotų medalių. Dukart jis iš varžybų sugrįžo su aukso medaliais, Europoje septynis kartus buvo antras ir aštuonis kartus iškovojo bronzos medalius.

Paklaustas, kokių savybių reikia, norint puikiai pasirodyti rankų lenkimo čempionatuose, V. Mikelionis sakė, kad reikia būti ne tik fiziškai, bet ir gerai psichologiškai pasiruošusiam.

Pasiteiravus, ką jam reiškia Bratislavoje čempionate iškovotas medalis, Vydas sakė, kad visi į varžybas vyksta nugalėti, todėl iškovotas medalis puikiai apvainikuoja ilgą pasiruošimą ir įdėtas pastangas. Tiesa, šiemet pasiruošimas čempionatui Vydui buvo komplikuotas.

Druskininkietis, daugkartinis Europos čempionas, Pasaulio čempionatų prizininkas V. Mikelionis (kairėje) Bratislavoje organizuotame 33-ajame Europos rankų lenkimo čempionate / Asmeninio archyvo nuotrauka

„Pasigavau erkę ir susirgau Laimo liga. Tai turėjo įtakos mano fizinei formai. Dėl šios ligos numečiau daug kilogramų – iš 106 liko 91. Nusilpo ranka, suprastėjo rezultatai. Apskritai, mano rankos traumuotos, penkias operacijas turėjau. Nutrūko bicepsai, jie pasislinko žemyn, tai dabar negalima jų pritemti. Pasirengimas čempionatui kainavo labai daug jėgų“, – pasakojo druskininkietis.

73-erių sportininkas vis dar aktyviai sportuoja, kovoja veteranų kategorijoje, nors kartais jam tenka jėgas išmėginti ir kovose su jaunesniais varžovais – taisyklės vyresniems leidžia dalyvauti jaunesniųjų kategorijoje.

V. Mikelionis džiaugiasi, kad rankų lenkimas labai populiarėja, jis artėja prie olimpinės sporto šakos, varžybose dalyvauja vis daugiau sportininkų, yra ir nemažai jaunimo, o ir Lietuvoje ši sporto šaka pritraukia vis daugiau naujų sportininkų.

„Dalyvauti Europos ir Pasaulio čempionatuose – nemažas finansinis iššūkis, todėl labai noriu padėkoti Druskininkų savivaldybei, merui Ričardui Malinauskui už finansinę paramą“, – sakė V. Mikelionis.

Druskininkietis jau planuoja naujas varžybas, jis ketina dalyvauti Pasaulio čempionate, kuris rugpjūčio mėnesį vyks Moldovoje.

„Čempionato surengimas organizatoriams kainuoja apie 360 tūkstančių Eur, tačiau, kai suvažiuoja pusantro tūkstančio dalyvių, tai tie pinigai su kaupu sugrįžta. Neatsisakau svajonės ir Druskininkuose surengti Europos čempionatą“, – svajonėmis pasidalijo V. Mikelionis.

Jis prisimena savo dalyvavimą Azerbaidžane surengtame čempionate, kurio metu, pristatant sportininkus, nuolat skambėjo ir Druskininkų vardas, buvo reklamuojamas kurortas, rodomi reportažai.

Parengė Laimutis Genys