Į ką reikia atkreipti dėmesį renkantis sieninius šviestuvus?

Daugelis mano, kad pasirinkti sieninius šviestuvus bus lengva, tačiau yra tiek daug stilių, todėl labai svarbu ne tik nuspręsti, ar jums labiau patinka modernūs sieniniai šviestuvai, ar vintažiniai, bet, kad ir šviestuvas užtikrintų reikiamą apšvietimą ir sklandžiai derėtų su esamu dekoru. Sieniniai šviestuvai yra mažesni ir skleidžia mažiau šviesos nei sietynai ar kabantys šviestuvai, tačiau vis tiek reikia atidžiai apsvarstyti jūsų pasirinkimą.

Šviestuvai ant sienų – nuo ko viskas prasidėjo?

Sieniniai šviestuvai yra vienas iš seniausių šviesos šaltinių per visą istoriją, kuris buvo naudojamas žvakėms laikyti. Žinoma, šiuolaikiniai svetainės sieniniai šviestuvai neturi nieko bendra su žvakėmis, tačiau montuojami ant sienos šie šviesos šaltiniai akių lygyje vis tiek atlieka tą pačią funkciją – suteikia kambariui šviesos sluoksnį. Šiandien sieniniai šviestuvai vis dar gali būti pagrindinis šviesos šaltinis, tačiau paprastai jie padeda nustatyti tinkamą toną, palaikydami kitus šviesos šaltinius, tokius kaip pakabinamos ar stalinės lempos.

Prieš priimdami bet kokius sprendimus, turite nuspręsti, ar norite vieno ar dviejų sieninių šviestuvų. Yra keletas veiksnių, kurie padės jums apsispręsti lengviau – tačiau daugiausia tai susiję su patalpa, kurioje bus įrengtas apšvietimas, ir jam skirtą funkcionalumą.

Į ką atkreipti dėmesį perkant sieninį šviestuvą?

Jei paklausite į ką atkreipti dėmesį perkant sieninį šviestuvą – išmintingas atsakymas yra žinoti patalpas, kuriose montuosite šiuos įrenginius. Miegamajame tikrai prireiks modelio su subtilia, išsklaidyta šviesa, o norint apšviesti paveikslą, reikės kryptinio apšvietimo. Puikiai suprojektuotas sieninis šviestuvas, suteikiantis šiek tiek papildomos šviesos, yra ne tik graži puošmena, bet ir itin funkcionali įranga. Renkantis sieninius šviestuvus rekomenduojama atsižvelgti į šiuos aspektus:

  • apšvietimo paskirtis,
  • lubų aukštis,
  • esamas dekoras,
  • šviesos kiekį, kurį norite gauti.

Šviestuvų gamintojai siūlo ištisas šviestuvų kolekcijas, tai reiškia, kad sieninius šviestuvus ir kitus šviestuvus galime įsigyti iš vienos kolekcijos. Nepriklausomai nuo to, kokius sieninius šviestuvus pasirinksime, turime atsiminti, kad visas apšvietimas turi būti vieno spalvos tono ir pagamintas iš tos pačios medžiagos. Apšvietimą dažniausiai renkamės paskutinius, todėl turime laiko surasti tobulą modelį, kuris derės prie viso išdėstymo.