Druskininkų senjorai aktyviai dalyvavo Pagyvenusių žmonių dienai skirtuose renginiuose

Į rugsėjo 28-tąją Vilniaus kultūros, pramogų ir sporto rūmuose organizuotą šokių festivalį „Senjorų šokių pynė 2019“, į kurį buvo pakviestas ir Druskininkų „Bočių“ linijinių šokių kolektyvas „Rudenėlis“. Kaip savo įžanginiame žodyje paminėjo Vilniaus Medardo Čoboto trečiojo amžiaus universiteto rektorė Zita Žebrauskienė, šis festivalis – 2017 metais surengto festivalio „100 šokių pynė“, skirto Lietuvos šimtmečiui paminėti, tęsinys.

Į šokių festivalį „Senjorų šokių pynė 2019“, į kurį buvo pakviestas ir Druskininkų „Bočių“ linijinių šokių kolektyvas „Rudenėlis“/Asmeninio archyvo nuotrauka

Festivalio dalyvius nuoširdžiai pasveikino pirmoji šalies ponia Diana Nausėdienė. Padėkojusi dalyviams už jų entuziazmą, ji paminėjo, kad jaunimo gyvenimas ir tradicijų tęsimas daug priklauso ir nuo vyresnio amžiaus žmonių – tėvų ir senelių elgesio, auklėjimo bei tradicijų. Ponia Diana net keturias valandas aktyviai stebėjo aštuoniolikos kolektyvų pasirodymus ir juos palaikė plojimais, o koncerto pabaigoje nusifotografavo su visais dalyviais. Aktyviausi buvo žemaičiai, atvykę iš Klaipėdos, Palangos, Kretingos, Plungės, Telšių, Mažeikių, Naujosios Akmenės, Rietavo ir Raseinių. Dainavos šaliai atstovavome tik mes, druskininkietės. Visi kolektyvai sušoko po tris įvairaus žanro šokius. Malonu, kad daugiausia plojimų mes susilaukėme už šokį su skraistėmis „Mėlynai pasipuošusios damos“. Po koncerto visi kolektyvai buvo apdovanoti padėkos raštais ir dovanėlėmis.

Diena pralėkė nepastebimai. Pakeliui namo, pradėjome ruoštis kitam pasirodymui –  buvome pakviesti dalyvauti VII-tajame Lietuvos asociacijos „Gimnastika visiems“ festivalyje „Auksinis amžius“, organizuotame  Paežerių dvare, Suvalkijos regiono kultūros centre. Festivalis truko dvi dienas, o mes atvykome tik į antros dienos renginius. Iš karto pristatėme savo programą, kurią buvome atlikę Italijos Pesaro mieste 2018 metais vykusiame Europos auksinio amžiaus festivalyje.

Lietuvos gimnastikos asociacijos pirmininkė Vilma Povilionienė informavo apie VII-ąjį Europos auksinio amžiaus festivalį, kuris 2020 metais rengiamas Graikijoje Kretos saloje. Džiugu, kad mūsų kolektyvas kartu su kitomis komandomis vėl kviečiamas atstovauti Lietuvai. Po mankštos, praktinių užsiėmimų ir apdovanojimų apžiūrėjome patį Paežerių dvarą, apžvalgos bokštą, ledainę ir kitus dvaro pastatus, kuriuose dabar yra muziejus.

Džiugu, kad visą savaitę Druskininkų pagyvenę žmonės aktyviai dalyvavo Kultūros centro, visuomenės sveikatos biuro, „Bočių“, Trečiojo amžiaus universiteto, K. Dineikos sveikatos klubo renginiuose.

Žmonės vos tilpo ir „Draugystės sanatorijos“ Raudonojoje salėje surengtoje vakaronėje.

Puikią vakaro nuotaiką palaikė Lino Savulionio muzika ir dainos, susirinkusius į ratelį pakvietė nenurimstantys „Bočių“ šokėjai. Visi garbūs senjorai lingavo, dainavo, pokštavo, šoko valsus, polkas. Per pertraukėlę, atsigaivinę arbata, vėl įsijungėme į žaidimus. Net po dviejų valandų linksmybių niekas nenorėjo skirstytis. Ypač gražiai atrodė trijų kartų šokis, kurį šokti pakvietė „Bočių“ pirmininkė Zita Jančiauskienė ir L. Savulionis su mažąja dukrele. Z. Jančiauskienė visų vardu padėkojo Druskininkų kultūros centrui už gražų renginį, Linui – už jo sugebėjimus užkrėsti visus puikia nuotaika.

Druskininkų senjorai aktyviai dalyvavo Kultūros centro, visuomenės sveikatos biuro, „Bočių“, Trečiojo amžiaus universiteto, K. Dineikos sveikatos klubo renginiuose/Asmeninio archyvo nuotrauka

Senjorai aktyviai dalyvavo ir Druskininkų trečiojo amžiaus universiteto sporto klubo surengtoje III-ojoje universiadoje Karolio Dineikos taurei laimėti. Atvyko dalyviai ne tik iš Tauragės, Varėnos, Alytaus, sulaukėme didelės delegacijos iš Ukrainos Lucko miesto. Nors oras ir nelepino, bet visi stengėsi įveikti visas penkias rungtis ir laimėti medalius, laimėti ir pereinamąją taurę. Medalius iškovojo visų komandų dalyviai, o pereinamąją taurę iškovojo druskininkietė Rita.

Aktyviai pasportavę, senjorai kitą dieną dalyvavo Vandens parke organizuotoje gydomojoje mankštoje, kurią jiems pravedė Visuomenės sveikatos biuro direktorė Inga Kostina. Mūsų sveikatinimą net 3 valandas paįvairino plaukiojimas, įvairios pirtys, nepakartojamos vandens pramogos.

Tokie renginiai stiprina sveikatą, suteikia žmonėms džiaugsmo. Esame laimingi, gyvendami Druskininkuose, kur vyksta tiek renginių, kad esame gerbiami ir nepamiršti. Dėkojame Druskininkų savivaldybei ir visiems organizatoriams.

Laimutė Radinienė

„Bočių“ linijinių šokių ansamblio „Rudenėlis“ šokėja