Druskininkų „Bočių“ bendrijai – jau 20 metų

„Šypsena veide, meilė širdyse“ – tokiu šūkiu aktyvią 20 metų veiklą praėjusį trečiadienį paminėjo 2001 metais susibūrusi Lietuvos pensininkų sąjungos „Bočiai“ Druskininkų miesto bendrija. Per 20 metų Druskininkų savivaldybės senjorai aktyviai įsitraukė į visuomeninį ir kultūrinį gyvenimą. Nors tikrasis jubiliejus bendriją aplankė dar sausio mėnesį, tačiau dėl karantino ribojimų šventė buvo nukelta.

Sveikinimo žodžius „Bočiams“ skyrė Savivaldybės mero pavaduotojas L. Urmanavičius, Administracijos direktorės pavaduotoja V. Grigorienė/Dianos Sinkevičiūtės nuotrauka

Karolio Dineikos sveikatingumo parke nusidriekė ilga eilė norinčiųjų pasveikinti aktyvius Druskininkų senjorus ir jų pirmininkę, kolektyvo sielą Zitą Joaną Jančiauskienę.

Sveikinimo žodžius „Bočiams“ skyrė Savivaldybės mero pavaduotojas Linas Urmanavičius, Administracijos direktorės pavaduotoja Violeta Grigorienė, Tarybos nariai, Savivaldybės administracijos specialistai, įmonių ir įstaigų atstovai, svečiai iš Lazdijų, Marijampolės ir Vilniaus.

L. Urmanavičius pasidžiaugė, kad visus 20 metų Druskininkų „Bočiai“ žengė koja kojon su visa druskininkiečių bendruomene, ypač – jaunimu. „Jūs mums esate labai reikalingi. Džiaugiuosi, kad plečiate savo veiklas, kad kasmet prie jūsų prisijungia vis daugiau senjorų. Ir toliau išlikite tokie energingi“, – kalbėjo L. Urmanavičius ir įteikė mero R. Malinausko padėkas bei simbolines atminimo dovanas.

V. Grigorienė prisiminė kolektyvo pirmąjį gimtadienį, kuris buvo minimas tuomet naujai atidarytame Socialinių paslaugų centre. Tada visi dar jaudinosi, ar naujasis centras sklandžiai veiks, ar jame bus žmonių, o šiandien jis tapo traukos centru, susibūrimų ir veiklų vieta daugybei nevyriausybinių organizacijų. „Jūs –pašėlęs kolektyvas, kurį žino Druskininkai, Lietuva ir net Europa. Ačiū, kad tokie esate“, – sakė V. Grigorienė.

Druskininkų „Bočių“ bendrija, vienijanti daugiau kaip 200 senjorų, šventę pradėjo nuotaikinga daina, o bendrijos pirmininkė Z. Jančiauskienė padėkojo visiems susirinkusiems: „Mūsų gražiuosius Druskininkus puošia ne tik žaluma, bet ir labai geri žmonės – net poilsiautojai pastebi geranoriškumą bei šypsenas.

Mes, kaip sako liaudies patarlė, gyvename kaip inkstas taukuose: esame mylimi, gerbiami, jaučiamės naudingais ir reikalingais.“

Druskininkų „Bočiai“ yra viena darbščiausių visuomeninių organizacijų: jos nariai ne tik talkina, organizuojant miesto renginius, šventes, bet ir patys rengia įvairias vakarones, į kurias pakviečia druskininkiečius, įtraukia ir sudomina net ir kurorto jaunimą.

Prieš didžiąsias metų šventes „Bočiai“ visai bendruomenei primena senąsias tradicijas, taip pat apsilanko ikimokyklinio ugdymo įstaigose ir mokyklose, ten jaunuosius druskininkiečius moko tradicinių žaidimų, papročių, dainų ir šokių.

Bendrijos nariai propaguoja sveiką gyvenimo būdą ir visus, norinčius sportuoti, nuolat kviečia prisijungti prie „Bočių“ organizuojamų mankštų bei seminarų.

Pasagos mėtymas, šiaurietiškas ėjimas, sveikatingumo mankštos K. Dineikos parke, linijiniai šokiai – tai tik maža dalis veiklų, į kurias įsitraukia aktyvūs ir energingi Druskininkų savivaldybės senjorai.

Druskininkų „Bočiai“ – aktyvūs keliautojai. Išmaišę Lietuvą, druskininkiečiai vis dažniau išvyksta ir už tėvynės ribų.

Prieš penkerius metus Lietuvos pensininkų sąjungos „Bočiai“ Druskininkų miesto bendrijai už aktyvų dalyvavimą bendruomenės gyvenime įteiktas prestižinis Druskininkų apdovanojimas – bronzinė „Ratnyčėlė“.

„Šypsena veide, meilė širdyse“ – tokiu šūkiu aktyvią 20 metų veiklą praėjusį trečiadienį paminėjo 2001 metais susibūrę Druskininkų „Bočiai“ /Dianos Sinkevičiūtės nuotraukos

Gerbiami Druskininkų „Bočiai“,

nuoširdžiai žaviuosi jūsų energija ir užsidegimu gyventi įdomų ir turiningą gyvenimą – griaunate visus senatvės stereotipus!

Smagu stebėti, kaip šokate, dainuojate, sportuojate, o ypač – kaip greitai randate bendrą kalbą su mūsų jaunimu.

Jūs praturtinate Druskininkų kultūrinį gyvenimą, garsinate Druskininkų krašto vardą. Ne vieną kartą įvairiuose susitikimuose esu sulaukęs pagyrimų būtent Druskininkų „Bočiams“. Didžiuojuosi, kad esate Druskininkų krašto ambasadoriai.

Iš visos širdies dėkoju už Jūsų jautrumą ir pagalbą vienišiems Druskininkų krašto senjorams. Esate žmogiškumo pavyzdys, į kurį norisi lygiuotis, semtis išminties ir stiprybės.

Sveikindamas Druskininkų „Bočius“ su 20-mečiu linkiu, kad kasmet vis daugiau mūsų senjorų įsitrauktų į „Bočių“ judėjimo gretas, kad būtumėte stiprūs ir sveiki. Ir toliau tęskite savo pradėtus darbus – Jūs labai reikalingi Druskininkų krašto bendruomenei!

Ričardas Malinauskas, Druskininkų savivaldybės meras