Tarybos posėdyje – buhalterinės apskaitos optimizavimas ir lengvatos šventinei prekybai

Pirmadienį sušauktame Druskininkų savivaldybės tarybos posėdyje buvo priimta daug bendruomenei svarbių sprendimų. Posėdyje, kuriam pirmininkavo Savivaldybės meras Ričardas Malinauskas, dalyvavo 21 Tarybos narys, buvo apsvarstyti 27 klausimai.

Daugeliu klausimų Tarybos nariai balsavo vieningai.

Savivaldybės Finansų ir apskaitos skyriaus vedėja Julija Ramanauskienė pristatė sprendimo projektą, kuriuo buvo siūloma koreguoti Savivaldybės biudžetą. Nuspręsta 175 tūkst. eurų didinti pajamų planą. Toks sprendimas priimtas, gavus pajamų iš įstaigų veiklos, dotacijų ir prisidėjus 150 tūkst. eurų gyventojų pajamų mokesčio.

 J. Ramanauskienė pastebėjo, jog Savivaldybės biudžeto plano vykdymo rezultatai yra geri.

Artėjant didžiosioms metų šventėms, siekiant viešosiose miesto erdvėse paskatinti aktyvesnę prekybą Kalėdų ir Naujųjų metų laikotarpiu, Taryba nusprendė šiuo metu atleisti nuo vietinės rinkliavos prekiautojus ir kitų paslaugų tiekėjus.

Taryba patvirtino Savivaldybės įstaigų buhalterinės apskaitos optimizavimo planą, pagal kurį 16 Savivaldybei pavaldžių biudžetinių įstaigų, kuriose patvirtinti 28,5 buhalterinių pareigybių etatai, bus sujungtos į tris įstaigų grupes pagal jų veiklos pobūdį: 10 švietimo, 3 kultūros, 3 paslaugų teikimo ir visuomenės sveikatos priežiūros įstaigos.

Klausimą pristačiusios Vidaus audito skyriaus vedėjos Vydos Amšiejienės teigimu, biudžetinių įstaigų buhalterinės apskaitos centralizavimas ne tik padės išspręsti buhalterių trūkumo problemą Druskininkų savivaldybėje, bet ir leis optimizuoti įstaigų išteklius, užtikrins efektyvesnį įstaigų buhalterinės apskaitos tvarkymą, sumažins buhalterinės apskaitos klaidų tikimybę, pagerins įstaigų finansų valdymą ir finansų kontrolę.

Po pertvarkos liks 6 etatais mažiau. Naujoji struktūra pradės veikti nuo šių metų gruodžio.

Taryba pritarė siūlymui, kad Viečiūnuose, buvusio fabriko teritorijoje, būtų įrengta stambių gabaritų atliekų aikštelė, kurią savo lėšomis įrengs Alytaus regiono atliekų tvarkymo centras.

Taryba taip pat  patvirtino Druskininkų ligoninės ir Druskininkų pirminės sveikatos priežiūros centro Stebėtojų tarybų sudėtis.

Posėdyje buvo priimta daug sprendimų, susijusių su Savivaldybės ir socialinių būstų normatyviniais dokumentais.

Posėdyje, kuriam pirmininkavo Savivaldybės meras R. Malinauskas, dalyvavo 21 Tarybos narys, buvo apsvarstyti 27 klausimai/Roberto Kisieliaus ir Laimučio Genio nuotraukos

Druskininkų  savivaldybės informacija