Šešiems svarbiems Druskininkų projektams skirtas finansavimas


Spalio pradžioje Druskininkų savivaldybę pasiekė puikios žinios – skirtas finansavimas net šešiems svarbiems projektams. „Visi projektai, kuriuos įgyvendiname Druskininkuose, yra mūsų specialistų atsakingo ir kompetentingo darbo rezultatas. Ačiū specialistams už tokį produktyvų darbą – Jūsų dėka Druskininkuose projektai juda ypač greitai“, – sakė meras Ričardas Malinauskas.

Visai Lietuvai svarbaus projekto Druskininkų kultūros ir kongresų rūmų įrengimui skirta 739 tūkst. Eur. Už šias lėšas iki metų pabaigos planuojama įrengti Druskininkų kultūros centro didžiosios salės lauko vitrinas/Mariaus Dovidausko nuotrauka

Ekonomikos ir Inovacijų ministerija rugsėjį pakvietė savivaldybes teikti paraiškas gauti finansavimą viešosios turizmo ir poilsio infrastruktūros projektams įgyvendinti. Vos per dvi savaites specialistai privalėjo pateikti motyvuotas ir ekonomiškai pagrįstas paraiškas, kokius projektus savivaldybė įgyvendins ir kaip įsisavins gautas lėšas iki šių metų pabaigos.

Druskininkų savivaldybės administracijos specialistai pateikė dvi paraiškas ir pavyko gauti finansavimą abiem projektams.

Visai Lietuvai svarbaus projekto Druskininkų kultūros ir kongresų rūmų įrengimui skirta 739 tūkst. eurų.

„Džiaugiuosi, kad atsižvelgta į šio objekto svarbą – tai didelė paspirtis jo įrengimui. Už šias lėšas iki metų pabaigos planuojame įrengti Druskininkų kultūros centro didžiosios salės lauko vitrinas. Tam, kad užbaigtume šį visos Lietuvos kultūriniam gyvenimui svarbų objektą, dar trūksta aštuonių milijonų eurų. Darome viską, kad po trupinėlį surinktume trūkstamas lėšas“, – sakė meras R. Malinauskas.

Nemuno ir Ratnyčios upių santakoje esančio ir šiuo metu rekonstruojamo istorinio lenkto tiltelio architektūrinei daliai sutvarkyti papildomai skirta 40 tūkst. Eurų. Už šias lėšas bus įrengtas skulptūros „Ratnyčėlė“ monumentas, sutvarkyti kiti architektūriniai sprendiniai. Bendra projekto vertė – beveik 571 tūkst. Eur, šiuo metu rekonstrukcijos darbai įsibėgėję ir bus baigti iki metų pabaigos.

Aplinkos projektų valdymo agentūra skyrė lėšų keturiems atsinaujinančių energijos išteklių panaudojimo projektams. Du projektai dar vertinami. Švietimo centro, bibliotekos ir poliklinikos veiklai bei Druskininkų miesto, Viečiūnų ir Leipalingio seniūnijų gatvių apšvietimui bus naudojama žalioji energija – kadangi ant šių pastatų stogų, kaip ir ant kiekvieno gatvės apšvietimo stulpo, įrengti saulės elektrines sudėtinga, projekto lėšomis bus įsigyta energijos iš kitų saulės elektrinių. Tam skirti kiek daugiau kaip 673 tūkst. eurų.

Istorinio lenkto tiltelio architektūrinei daliai sutvarkyti papildomai skirta 40 tūkst. Eur/ Už šias lėšas bus įrengtas skulptūros „Ratnyčėlė“ monumentas, sutvarkyti kiti architektūriniai sprendiniai. Bendra projekto vertė – beveik 571 tūkst. Eur/Dianos Sinkevičiūtės nuotrauka