Projekto „Turizmui draugiški miestai“ finišas – Venecijoje

Gegužės 30-31 dienomis Druskininkų savivaldybės delegacija, vadovaujama mero pavaduotojo Lino Urmanavičiaus, lankėsi Venecijoje – ten organizuotas baigiamasis URBACT programos projekto „Turizmui draugiški miestai“, kuriame Druskininkai dalyvauja kartu su kitais 8 Europos miestais, renginys.

Druskininkų savivaldybės delegacija, vadovaujama mero pavaduotojo Lino Urmanavičiaus, lankėsi Venecijoje – ten organizuotas baigiamasis URBACT programos projekto „Turizmui draugiški miestai“ / Druskininkų savivaldybės archyvo nuotraukos

Susitikime buvo pristatyti pagrindiniai partnerių tinklo rezultatai, vystant darnų turizmą. Miestai dalijosi patirtimi, kaip kiekvienam iš jų sekėsi įgyvendinti projekto mažos apimties veiksmus, įvertino labiausiai įkvepiančius pavyzdžius, kuriuos norėtų pakartoti savo miestuose. Visi turėjo galimybę išsakyti savo lūkesčius, problemas ir siūlymus Europos miestų plėtros politikoms formuotojams. Dviejų dienų susitikime dalyvavo ne tik suinteresuoti politikai, pareigūnai ir akademinė bendruomenė iš Italijos bei kitų Europos miestų, tokių kaip Oslas, Lisabona ir Gentas, bet ir Europos institucijų: UNWTO Europos regioninio departamento, Europos Komisijos REGIO generalinio direktorato bei EUROCITIES didžiųjų Europos miestų tinklo atstovai. Kiekvienas partneris pristatė savo principą bendrame visų projekto „Turizmui draugiški miestai“ partnerių manifeste, vystant darnų turizmą.

Į intensyvią renginio darbotvarkę buvo įtrauktas ir apsilankymas Venecijos išmaniajame valdymo kambaryje (ang. „Smart Control Room“). Ten dalyviai susipažino su ypač modernia Venecijos turistų srautų stebėsenos priemone, kuri leidžia realiu laiku skirtingose miesto vietose fiksuoti turistų skaičių, naudojant mobiliojo ryšio operatorių duomenis. Tai – inovatyviausias būdas, leidžiantis interaktyviame žemėlapyje, bakstelėjus ant tam tikros vietovės, ne tik nustatyti turistų skaičių, bet ir identifikuoti, iš kokios šalies jie atvyko. Ši priemonė yra Venecijos turizmo poveikio optimizavimo sistemos dalis. Siekiant suvaldyti milžiniškus turistų srautus, artimiausiu metu bus įdiegta apsilankymo Venecijoje išankstinės rezervacijos sistema.

Baigiamojoje apskrito stalo diskusijoje miestų atstovai aptarė tolimesnio bendradarbiavimo galimybes ir perspektyvas. Druskininkai, URBACT tinklo projekte dalyvavę pirmą kartą, buvo įvertinti kaip labai patikimas partneris, sulaukęs išskirtinio dėmesio dėl savo itin sėkmingo mažos apimties veiksmo – neįgaliųjų renginio „Druskininkai be ribų?“ suorganizavimo. Renginio metu, įtraukiant visas suinteresuotąsias šalis, buvo įvertintas kurorto turizmo paslaugų bei viešosios ir privačiosios infrastruktūros prieinamumas ir nustatytos konkrečios tobulinimo kryptys. Tinklo partneriai pripažino, kad tai – visiems labai aktuali tema, kurią Druskininkų pavyzdžiu, norėtų plėtoti ateityje, tobulindami miestų infrastruktūrą ir taikydami universalaus dizaino principus.

Druskininkų savivaldybė projekte dalyvauja kartu su Genuja (Italija), Kaseresu (Ispanija), Venecija (Italija), Dan Lerė-Ratdaunu (Airija), Krokuva (Lenkija), Braga (Portugalija), Rovaniemiu (Suomija) ir Dubrovniku (Kroatija).