Viečiūnų seniūnijos gyventojams – individualūs konteineriai maisto atliekoms

Viečiūnų ir Neravų individualių namų gyventojams nuo birželio 6 dienos pradedami dalinti konteineriai maisto atliekoms. Kartu su konteineriais gyventojai gaus ir specialų kibirėlį maisto bei virtuvėms atliekoms bei talpą naudotam aliejui ir riebalams.

Maisto atliekų komplektas / ARATC archyvo nuotrauka

Į maisto ir virtuvėms atliekoms skirtą kibirėlį rekomenduojama įkloti plastikinį maišelį ir į jį rinkti atliekas. Prieš išmetant į konteinerį maišelį būtina sandariai užrišti.

Konteinerių komplektus pristatys bendrovės „Druskininkų komunalinis ūkis“ darbuotojai. Gyventojai kartu gaus ir maisto atliekų surinkimo grafiką bei skrajutę su informacija, kokias atliekas reikia mesti į maisto atliekų konteinerius.

Iš viso Viečiūnų ir Neravų gyventojams bus išdalinti 438 individualūs maisto atliekų konteineriai. Vėliau tokie konteineriai bus dalijami ir Leipalingio individualių namų gyventojams.

Primename, kad gyventojai, turintys atskirus konteinerius maisto ir virtuvės atliekoms, šių atliekų negali mesti į mišrių atliekų konteinerius – aptikus neleistinų atliekų, jie nebus tuštinami.

Į MAISTO ATLIEKŲ KONTEINERIUS REIKIA MESTI:

Popierinius rankšluosčius ir servetėles.

Riebalais ir kitais maisto produktais suteptą popierių.

Kavos tirščius ir jų filtrus

Arbatos tirščius ir pakelius.

Kambarinius augalus ir jų dalis (be vazonų!).

Daržovių bei vaisių likučius, lupenas, žieves.

Smulkias sodo ir daržo atliekas.

Naudojimui netinkamus maisto produktus.

Išrūšiuotos maisto atliekos virsta energija!

Alytaus regiono atliekų tvarkymo centro informacija