Patvirtinta Savivaldybės administracijos vadovybė, priesaiką davė dar trys Tarybos nariai

Balandžio 29 d. sušauktas naujai išrinktos Tarybos posėdis, kuriame daugumos balsais paskirta Druskininkų savivaldybės administracijos vadovybė: toliau administracijos direktore dirbs Vilma Jurgelevičienė, o jos pavaduotoja – Violeta Grigorienė. Posėdyje Tarybos nario priesaiką davė dar trys nariai: Aivaras Kadziauskas, Karolis Kaklys, Artūras Skausmenis, jų priesaikas priėmė Vyriausiosios rinkimų komisijos pirmininkė Laura Matjošaitytė.

Artimiausius ketverius metus Druskininkų savivaldybei vadovaus meras R. Malinauskas, mero pavaduotojas L. Urmanavičius, Administracijai – balandžio 29 d. sušauktame Tarybos posėdyje daugumos balsais direktore patvirtinta V. Jurgelevičienė, direktorės pavaduotoja – V. Grigorienė/Roberto Kisieliaus nuotrauka

Ir šią kadenciją Druskininkų savivaldybės taryboje dirbs 25 nariai.

Artimiausių ketverių metų kadencijoje dirbs Druskininkų savivaldybės taryboje meras R. Malinauskas kartu su visuomeninio rinkimų komiteto „Už Druskininkus su Ričardu Malinausku“ nariais – 18 tarybos narių mandatų; taip pat taryboje dirbs Tėvynės sąjungos koalicija – 4 tarybos narių mandatai, Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga – 2 tarybos narių mandatai bei Lietuvos socialdemokratų partija – 1 tarybos nario mandatas.

Nuo 2000-ųjų Druskininkų savivaldybei vadovaujantis meras R. Malinauskas ir šiemet organizuotus tiesioginius merų rinkimus laimėjo triuškinančia balsų persvara. Už jau šeštą kadenciją dirbantį Savivaldybės vadovą balsavo daugiau nei 70 proc. Mero pavaduotoju patvirtintas Linas Urmanavičius, šias pareigas ėjęs ir praėjusią kadenciją.Druskininkų savivaldybės meras R. Malinauskas, teikdamas V. Jurgelevičienės kandidatūrą, įvardijo, jog sprendimai, kurie, pagal įgaliojimus, buvo padaryti Tarybos bei Administracijos, šiandien leidžia Druskininkams būti viena pirmaujančių savivaldybių daugelyje savivaldos sričių: „Tačiau niekada Savivaldybės taryba nepasiektų tokių rezultatų, neturėdama stiprios Administracijos komandos – pagrindinė našta būtent jai ir tenka. Vilma Jurgelevičienė ne vienerius metus vadovauja administracijai, ir tai žmogus, kuriuo aš visiškai pasitikiu ir kuris puikiai susitvarko su Administracijos užduotimis. Be to, nors ir būdama pakankamai griežta vadovė, randa bendrą kalbą su Administracijos kolektyvu: ir apie asmenines, darbuotojui rūpimas temas, ir apie darbo reikalus. Teikiu jos kandidatūrą į Savivaldybės administracijos postą.“

V. Jurgelevičienė, kuri nuo 2012-ųjų vadovauja Savivaldybės administracijai, padėkojo merui už išreikštą pasitikėjimą ir pasidžiaugė, kad Savivaldybėje daugelis specialistų drauge dirba nuo pat 2000 metų: „Pažįstame vieni kitus, žinome kompetencijas. Nuveikėme daugybę darbų, kuriais galime didžiuotis ne tik mes patys – jais didžiuojamasi visoje Lietuvoje ir užsienyje. Dažnai Druskininkų savivaldybė įvardijama geru savivaldos pavyzdžiu, pas mus važiuojama stažuotis ir semtis patirties. Didžiuojuosi, kad kartu Druskininkuose darome gerus darbus, atliepiame bendruomenės lūkesčius. Praėjus 18-ai mūsų darbo drauge metų, laukia vis nauji iššūkiai. Reikia pokyčių, įkvėpimo, inovacijų, kad ir toliau būtumėme reikšminga, efektyviai dirbanti Savivaldybė“.

Patvirtinus V. Jurgelevičienės kandidatūrą daugumos balsais, posėdyje pasiūlyta ir Administracijos direktorės pavaduotojos – V. Grigorienės – kandidatūra. Ją pristatydama, V. Jurgelevičienė pabrėžė, kad V. Grigorienė yra savo darbo ekspertė, gali būti pavyzdžiu, kaip sutelkti komandą.

Naujai prisiekusius Druskininkų savivaldybės tarybos narius pasveikino ir jų priesaiką priėmusi VRK pirmininkė Laura Matjošaitytė/Roberto Kisieliaus nuotrauka

Savivaldybėje ji dirba nuo 1991-ųjų. Anksčiau vadovavo Socialinės paramos skyriui, o nuo 2012-ųjų dirbdama Administracijos direktorės pavaduotoja, kuravo su kultūra, sveikatos apsauga, turizmu, vaikų teisėmis, jaunimo klausimais susijusias ir kitas sritis, atstovavo Druskininkų savivaldybei LSA, LR Seime ir kitų institucijų organizuojamuose pasitarimuose.

Opozicija kartu dirbti atsisako

Naujos kadencijos savivaldybės Taryboje dirbs trys frakcijos: viena daugumos ir dvi – opozicijos. Daugumos frakcija „Už Druskininkus“, vadovas – Ričardas Malinauskas, pavaduotojas – Linas Urmanavičius; frakcija „Nuosaiki opozicija“, kurios vadovas Donatas Mizaras, pavaduotojas – Vytautas Dabrukas; kita opozicinė frakcija – Tėvynės sąjungos ir Liberalų sąjūdžio frakcija. Šios frakcijos vedliai kasmet keisis, o pirmaisiais metais pirmininku bus Konstantinas Rečkovas, pavaduotoju – Karolis Kaklys.

Teisės aktai nustato, kad Savivaldybės taryba Kontrolės komiteto pirmininką, Etikos komisijos pirmininką ir Antikorupcijos komisijos pirmininką skiria opozicijos rašytiniu siūlymu, pasirašytu daugiau kaip pusės visų Savivaldybės tarybos opozicijos narių.

Tokius teikimus pastarajame Tarybos posėdyje frakcijos „Nuosaiki opozicija“ atstovai pagarsino, pakviesdami jį pasirašyti bei prie bendro darbo su „Nuosaikia opozicija“ prisijungti ir Tėvynės sąjungos ir Liberalų sąjūdžio frakciją.

Tačiau į tai sulaukė tik K. Kaklio, A. Balkės išvedžiojimų apie tai, kad neva tai „Druskininkuose nėra demokratijos“, o naujai pradedanti dirbti „Nuosaiki opozicija“ viską „teatralizuoja“.

Galiausiai, ko gero, patys susivokę, kokie absurdiški šie jų argumentai, minėti opozicionieriai iš viso pasišalino iš Tarybos posėdžio.

Tai, kad liberalai ir konservatoriai trenkė durimis – nieko naujo. Skundais Druskininkų savivaldybės tarybą, Administraciją, Savivaldybės vadovus nuolat „apdovanojanti“ opozicija su A. Balke, J. Šarkumi ir K. Kakliu priešakyje ir prie jų vėliau prisijungusius K. Rečkovu tokią taktiką naudojo ir praėjusiose kadencijose.

Tokie „darbeliai“ neva Druskininkų labui, matyt, ir lėmė tai, kad per pastaruosiuos savivaldos rinkimus liberalai ir konservatoriai Druskininkų savivaldybės taryboje bendrai gavo vos keturis mandatus. Žmonės įvertino ir pasirinko…

„Mano Druskininkai“ informacija