Pasirašyta rangos sutartis su Viečiūnų darželį „Linelis“ renovuosiančia bendrove

Praėjusį penktadienį Druskininkų savivaldybės administracijos direktorė Vilma Jurgelevičienė pasirašė statybos rangos sutartį su konkursą laimėjusia ir Viečiūnų vaikų darželio „Linelis “ patalpas renovuosiančia bendrove „Varėnos statyba“.

Rekonstrukcijos metu numatytas pastato patalpų modernizavimas, atliekant vidaus apdailos darbus, sanitarinių prietaisų keitimas ir sanitarinių patalpų sutvarkymas, kad būtų užtikrintos higienos normos, keliamos ikimokyklinio ugdymo įstaigoms. Numatomas apšvietimo sistemos keitimas, kad būtų užtikrintas ugdymo patalpų tolygus apšvietimas. Visos darželio erdvės bus pritaikytos žmonėms su negalia ir atitiks tai reglamentuojančių normatyvinių aktų reikalavimus. Planuojama įsigyti laiptų kopiklį, skirtą judėjimo negalią turintiems vaikams. Taip pat numatoma įsigyti naujų baldų ir žaidimams reikalingų priemonių, kurios skatintų vaikų kūrybiškumą ir savireguliaciją. Darželyje bus įrengtos naujoviškos amfiteatro bei slėpynių erdvės vaikų žaidimams.

Projektas finansuojamas pagal Europos Sąjungos fondų investicijų veiksmų programos 9 prioriteto „Visuomenės švietimas ir žmogiškųjų išteklių potencialo didinimas“ priemonę „Neformalaus švietimo infrastruktūros tobulinimas“ ir Druskininkų savivaldybės biudžeto lėšomis. Visa numatoma projekto vertė –

176 024,68 Eur, o 15 proc. sudarys Druskininkų savivaldybės lėšos. Rangos darbus planuojama pradėti kovo 8 d.

Druskininkų savivaldybės mero pavaduotojas Linas Urmanavičius džiaugėsi artėjančių darbų pradžia ir sakė, kad šie pasikeitimai turės teigiamos įtakos vaikų ugdymo kokybei – darželis taps modernesnis, bus pritaikytas žmonėms su negalia.

Viečiūnų lopšelio darželio pastatas duris atvėrė 1988 metais. Per 31-erius metus jis bus remontuojamas antrą kartą. Paskutinį kartą darželis renovuotas 2014 metais. Tada buvo apšiltintas pastato fasadas bei cokolis, pakeisti nesandarūs langai ir durys, apšiltintos pirmo aukšto grindys, modernizuota pastato šildymo sistema.

Visas projekto veiklas numatoma užbaigti iki šių metų pabaigos.

Druskininkų savivaldybės administracijos direktorė V. Jurgelevičienė pasirašė statybos rangos sutartį su konkursą laimėjusia ir Viečiūnų vaikų darželio „Linelis “ patalpas renovuosiančia bendrove „Varėnos statyba“/Rūtos Vitkauskaitės nuotrauka

Druskininkų  savivaldybės informacija