Oficiali Druskininkų savivaldybės pozicija: skundžiant bendrąjį planą, vėl bandoma Savivaldybę įsukti į nepagrįstą teismų maratoną

Šių metų balandį Druskininkų savivaldybės Taryba patvirtino naują Druskininkų savivaldybės bendrąjį planą. Druskininkų savivaldybės teritorijos bendrojo plano keitimo sprendiniai, prieš pateikiant juos Tarybai, buvo suderinti su 27 institucijomis ir įgaliotosiomis įstaigomis, įskaitant Valstybinę teritorijų planavimo ir statybos inspekciją.

Tik patvirtinus naująjį bendrąjį planą, Savivaldybės atžvilgiu pasipylė nepagrįsti, visuomenę klaidinantys teiginiai apie šalia Vijūnėlės tvenkinio esančios teritorijos panaudojimą gyvenamųjų namų statybai. Vienas iš šią klaidinančią informaciją skleidusiųjų – aukšto rango politikas, aplinkos ministras K. Mažeika.

Druskininkų savivaldybė kreipėsi į teismą dėl šių ministro klaidinančių teiginių paneigimo. Vos tik teismui priėmus Savivaldybės skundą, šią savaitę iš Aplinkos ministerijai pavaldžios institucijos – Valstybinės teritorijų planavimo ir statybos inspekcijos, kuri buvo suderinusi Savivaldybės bendrąjį planą, – Savivaldybė gavo raštą, kad Druskininkų savivaldybės naujojo bendrojo plano dalis, susijusi su teritorija prie Vijūnėlės tvenkinio, yra priimta, neva pažeidžiant teisės aktus. Gautas ir Kauno apygardos prokuratūros reikalavimas imtis priemonių dėl galimų teisės pažeidimų pašalinimo.

Druskininkų savivaldybė pabrėžia, kad Druskininkų savivaldybės Tarybos priimti sprendimai dėl bendrojo plano atitinka teisės aktus ir yra teisėti, tai patvirtino ir Vyriausybės atstovas Vilniaus ir Alytaus apskrityse, kuris šiuo metu prižiūri savivaldybės veiklą.

Druskininkų savivaldybė artimiausiu metu kreipsis į teismą dėl druskininkiečių interesų gynimo – šioje teritorijoje planuojama įrengti M. K. Čiurlionio meno mokyklos dailės skyrių, dėl kurio statybos minėtoje vietoje ant Vijūnėlės tvenkinio kranto Druskininkų savivaldybės taryba jau yra priėmusi sprendimą 2019 metais.

Druskininkų savivaldybė tikisi, kad teismas vadovausis LR teisės aktais ir gins Druskininkų bendruomenės interesus, o ne velsis į politines intrigas.

Druskininkų savivaldybė pabrėžia, kad Tarybos priimti sprendimai dėl bendrojo plano atitinka teisės aktus ir yra teisėti/Dianos Sinkevičiūtės nuotrauka