Kviečia įprasminti Druskininkams nusipelniusių žmonių atminimą

Po ilgų diskusijų su aktyviais bendruomenės nariais priimtas sprendimas Druskininkuose įrengti mažosios architektūros elementus – suolelius ir kitus, kurie įprasmintų žymių druskininkiečių atminimą.

Verslas ir bendruomenė kviečiami sukurti išskirtinius mažosios architektūros elementus, kurie būtų atminimo ir pagarbos ženklas kurortą garsinusiems asmenims / Roberto Kisieliaus nuotrauka

Pasak Druskininkų savivaldybės mero Ričardo Malinausko, praėjusiais metais kartu su verslu buvo sukurta skulptūra „Sūrutis“, o šiais metais verslas ir bendruomenė kviečiami sukurti išskirtinius mažosios architektūros elementus, kurie būtų atminimo ir pagarbos ženklas kurortą garsinusiems asmenims.

Siūloma įamžinti šių garsių žmonių atminimą:

M. K. Čiurlionio – žymiausio Lietuvos dailininko ir kompozitoriaus, gyvenusio ir kūrusio Druskininkuose.

K. Dineikos – pedagogo, gydomosios kūno kultūros specialisto, mokslininko, Druskininkų gydomosios kūno kultūros ir klimato terapijos parko (dabar – K. Dineikos sveikatingumo parkas) kūrėjo.

A. Dambrausko – Druskininkų garbės piliečio, vieno žymiausių Lietuvos klasikinės literatūros vertėjų.

Ž. Lipšico – Druskininkuose gimusio skulptoriaus, žymaus kubizmo atstovo.

J. Pilsudskio – Lenkijos maršalo, Abiejų Tautų Respublikos atkūrimo iniciatoriaus, tarpukario Druskininkų garbės piliečio.

I. Fonbergo – Vilniaus universiteto profesoriaus, chemiko, ištyrusio Druskininkų mineralinio vandens gydomąsias savybes.

Žemėlapį, kur numatyta statyti mažosios architektūros elementus, galima rasti – bit.ly/3YO7PdN

Idėja susidomėję asmenys – verslininkai, bendruomenės nariai ar jų sutelkta komanda – iki kovo 17 dienos kviečiami išsirinkti asmenybę, kurios atminimą norėtų įamžinti, ir el. paštu info@druskininkai.lt pateikiti idėją, kurią planuoja įgyvendinti ir finansuoti.

Meras R. Malinauskas pažymi, kad savivaldybė sudarys komisiją iš architektūros, verslo, meno atstovų, kurie bendraus su idėjų autoriais, patars ir pakonsultuos.

„Mažosios architektūros elementai turėtų atspindėti konkrečias asmenybes. Viskas priklauso nuo kūrėjų fantazijos. Laukiame iniciatyvų ir pasiūlymų“, – sakė R. Malinauskas.