Jaunimo savanoriškos tarnybos programa kuria pridėtinę vertę bendruomenei jau daugiau nei metus

Savanoris – žmogus, kuris sąmoningai renkasi neatlygintinai skirti savo laiką ir jėgas pilietinei, socialinei veiklai. Jau daugiau nei metus Druskininkų savivaldybėje savanorišką veiklą organizuojanti organizacija asociacija „Padėkime vaikams“ vykdo Jaunimo savanoriškos tarnybos programą. Tai yra intensyvus jauno žmogaus nuo 14 iki 29 m. neformalus ugdymosi procesas, kuris trunka 6 mėnesius, 40 val. per mėnesį.

Ilgalaikė savanorystė – puiki proga jaunam žmogui išbandyti profesiją, atrasti naujus gebėjimus, ugdyti atsakomybes ir kurti pridėtinę vertę ne tik priimančiai organizacijai, bet ir visai bendruomenei/Asmeninio archyvo nuotraukos

JST savanorystės programos tikslas ir esmė – savanoris, jo kryptingas tobulėjimas ir savęs pažinimas. Šiuo metu Druskininkų savivaldybėje į šią savanorystės programą jau įsitraukė 18 jaunuolių, o juos priimančių akredituotų organizacijų – net 12. Visos Jaunimo savanoriškos tarnybos metu savanorį lydi mentorius, o priimančioje organizacijoje – kuratorius. Savanorišką veiklą organizuojančioje organizacijoje mentorystės paslaugas teikia Monika Mažonaitė ir Aistė Fedaravičiūtė. Mentoriai padeda savanoriui reflektuoti apie patirtis savanorystės metu bei palaikyti jį augimo, tobulėjimo procesuose. Ne mažiau svarbus ir priimančių organizacijų vaidmuo, jų atvirumas priimti savanorį, kaip savo komandos narį, bei patikėti jo potencialu.

„Kiekvienas iš mūsų esame labai nevienodi. Ir savanoriai, kurie ateina ir prisiliečia prie įstaigos veiklos vystymo, būna labai skirtingi. Manau, labai svarbu nelyginti, bet priimti ir palydėti, pasidomėti su kokiomis mintimis savanoris atvyko. Labai įdomu ne tik susipažinti, bet ir pažinti jaunus žmones, jų galimybes, paskatinti įsitraukti, kartais – duoti laisvę, bet nepalikti nuošalyje. Ir tada kiekvienas kuria savo veiklos ciklą bei nuspalvina įstaigos kasdienybę įvairiomis spalvomis. Čia svarbu ne gauti, bet ir duoti – kuo mes daugiau duodame savanoriui, tuo daugiau iš jo gauname. Gauname visų pirma pažintį, vėliau – mintis, įsitraukimą. Todėl tikiu, kad ir savanoris, ir savanorį priimanti organizacija visada auga. Auga pažinimo, patirties, energijos ir naudingumo kontekste“, – sako vienos iš savanorius priimančių organizacijų, Druskininkų Jaunimo užimtumo centro direktorė Aušra Nedzinskienė.

Ilgalaikė savanorystė – puiki proga jaunam žmogui išbandyti profesiją, atrasti naujus gebėjimus, ugdyti atsakomybes ir kurti pridėtinę vertę ne tik priimančiai organizacijai, bet ir visai bendruomenei.

„Visuomenės sveikatos biure išbandau save visai kitokioje veikloje. Savanorystė man suteikia daug gyvenimiškos patirties, kuria tikrai galėsiu pasinaudoti ateityje, priimdama svarbius sprendimus. Tai – gera proga pamatyti savo stipriąsias ir silpnąsias savybes, jas tobulinti. Manau, mano savanorystė, atėjus į priimančią organizaciją, keičia požiūrį į jaunus žmones ir supratimą, kaip mes matome pasaulį“, – sako Visuomenės sveikatos biure savanoriaujanti Karolina Zozulytė.

Apie įgytą patirtį kalba JST programą Druskininkų kultūros centre jau baigusi Paula Vysockytė: „Šią įstaigą pasirinkau, nes noriu ateitį susieti su renginiais. Ir tai buvo puiki proga save išbandyti. Savanoriaudama, išbandžiau savo galimybes ir kartu stengiausi tobulėti. Turėjau puikią alternatyvą atrasti naujų dalykų, patyriau daug iššūkių, susipažinau su naujais žmonėmis ir prisidėjau prie renginių. Dalinausi mintimis, išsakydama savo nuomonę apie tai, kas būtų naudinga ir nauja. Savanoriavau pusę metų. Ir kiekvieną mėnesį patyriau vis naujų išbandymų. Su kiekviena diena savanorystė darėsi įdomesnė, vis kilo noras semtis naujų žinių. Tai buvo labai naudinga ir kupina atradimų patirtis. Puikiai praleidau laiką, susipažinau su šiltais ir pilnais optimizmo žmonėmis. Nuoširdžiai dėkoju Jiems. Esu dėkinga, kad turėjau tokią progą padėti ir prisidėti prie darbų visuomenei.“

Jaunimo savanoriškos tarnybos programa yra finansuojama ne tik Jaunimo reikalų departamento prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos, bet ir Druskininkų savivaldybės lėšomis – tai suteikia galimybę dalyvauti šioje programoje dar didesniam skaičiui savanorių. Plėtojant Jaunimo savanoriškos tarnybos programą Druskininkų savivaldybėje, plečiamas savanorystės tinklas, stiprėja bendruomenės pilietiškumas, auga sąmoningumas.

Druskininkų savivaldybės informacija