Energetikams – mero R.Malinausko pastabos dėl dujų kainodaros

Praėjusį penktadienį bendrovės ESO atstovai Druskininkų savivaldybės vadovus supažindino su numatomomis naujovėmis dujų ir elektros tiekimo srityje bei pasidalino ESO ir savivaldybių bendradarbiavimo patirtimi bei perspektyvomis.

Bendrovės ESO atstovai Druskininkų savivaldybės vadovus supažindino su numatomomis naujovėmis dujų ir elektros tiekimo srityje bei pasidalino ESO ir savivaldybių bendradarbiavimo patirtimi bei perspektyvomis/Laimučio Genio nuotrauka

ESO atstovai pripažino, kad Druskininkuose sėkmingai vykdomas dujų balionų keitimo į centralizuotą dujų tiekimo sistemą procesas.

Energetikų atstovai teigė, jog artimiausiu metu fiziniams ir juridiniams asmenims atsiras galimybė dujas ir elektrą pirkti iš įvairių tiekėjų.

Meras Ričardas Malinauskas pastebėjo, jog Druskininkų savivaldybės ir verslo netenkina dujų kainodaros sistema, kai Druskininkų juridiniai asmenys už dujas priversti mokėti daugiau nei kitų regionų analogiški vartotojai: „Mums nerimą sukėlė prieš savaitę gauta žinia, kad Energetikos ministerijos pažadai, jog įrengus išdujinimo stotį, bus vienodos sąlygos ir juridiniams, ir fiziniams asmenims visoje Lietuvoje, nebus įgyvendinti. Proceso eigoje pasirodė, jog juridiniams asmenims taikomos skirtingos sąlygos, įskaičiuojant tam tikrus išdujinimo stotelės kaštus. Mūsų tai netenkina, ieškome priežasčių, kodėl taip pasikeitė sąlygos, nes energetikos ministro aiškinimai buvo kitokie. Tos pačios grupės vartotojai kai kuriuose miestuose moka brangiau, tai mums nepatinka. Bandysime ieškoti tiesos.“

Jis sakė, jog dėl tokios ydingos dujų kainodaros galima sulaukti labai nemalonių pasekmių, kai verslas savo veiklai pasirinks ne Druskininkus, bet kitus regionus.

„Jau esame gavę vienos bendrovės prašymą nutraukti patalpų nuomos sutartį. Jie tiesiai šviesiai pasakė, kad už dujas nenori mokėti per daug“, – kalbėjo meras.

Savivaldybė dėl šios problemos raštu jau kreipėsi į Lietuvos Respublikos konkurencijos tarybą ir į Valstybinę energetikos reguliavimo tarybą.

Druskininkų savivaldybės vadovų ir ESO atstovų susitikimo metu buvo:

• Pristatyti pagrindiniai pokyčiai naujų vartotojų procese.

• Patikinta, kad kitais metais prie centralizuoto tiekimo numatyta perjungti apie 200 klientų, turinčių dujų balionus.

• Pažadėta, jog vykdoma transformatorinės rekonstrukcija bus užbaigta iki metų pabaigos.

• Aptarta situacija dėl Liepų g. 4 ir 6 namų vidaus dujų sistemos įrengimo kainodaros.

• Apsvarstyta Savivaldybei teikta Bendradarbiavimo sutartis.

• Pristatyti Energetinio efektyvumo tikslai Lietuvai.

Druskininkų  savivaldybės informacija