Druskininkuose apsilankę tinklo „Turizmui draugiški miestai“ partneriai mūsų kurortą įvardijo kaip tvariausią projekto miestą

Gegužės 9 d. įvyko ilgai lauktas tarptautinio projekto „Turizmui draugiški miestai“ partnerių vizitas Druskininkų savivaldybėje. Susitikimas buvo ilgai atidėliotas dėl pandemijos, 2021 m. liepą kurortas partneriams pristatytas virtualios ekskursijos būdu, o šįkart atstovams iš partnerių miestų Bragos (Portugalija), Genujos (Italija) ir miestų plėtros tinklo programos URBACT ekspertui Simone D‘Antonio pavyko gyvai susipažinti su Druskininkų miestu, pasiekimais bei iššūkiais turizmo srityje.

Atstovams iš partnerių miestų Bragos (Portugalija), Genujos (Italija) ir miestų plėtros tinklo programos URBACT ekspertui S. D‘Antonio pavyko gyvai susipažinti su Druskininkų miestu, pasiekimais bei iššūkiais turizmo srityje / Druskininkų savivaldybės archyvo nuotrauka Druskininkų „Rotary“ klubas aktyviai dalyva

Vizitas prasidėjo konferencija neseniai atnaujintame Leipalingio dvare. Susitikimo metu svečiams buvo pristatyti ne tik Druskininkai ir ką tik įvykęs neįgaliesiems skirtas projekto renginys „Druskininkai be ribų?“, bet ir pats dvaras, kaip kultūros paveldo objektas, naujai prikeltas kultūrinio turizmo tikslams.

Vizito metu partneriams pristatyti pagrindiniai miesto objektai – K. Dineikos sveikatingumo parkas, Druskininkų vandens parkas, „Snow Arena“, Miesto muziejus, Lynų keltuvas. Apibendrindami susitikimą, projekto partneriai pastebėjo, kad Druskininkų sveikatinime naudojami gydomojo purvo, mineralinio vandens natūralūs ištekliai bei toks ekologiškas transportas kaip lynų keltuvas ir šiuo metu perkami elektriniai autobusai lemia tai, kad iš visų projekto miestų Druskininkai šiuo metu yra daugiausiai pasiekę tvaraus vystymosi, darnaus turizmo srityse.

Druskininkų savivaldybė projekte kartu su kitais 7 miestais dalyvauja partnerio teisėmis. Pareiškėjas yra Genujos (Italija) savivaldybė ir kiti 7 partneriai: Kasereso (Ispanija), Venecijos (Italija), Dan Lerė-Ratdauno (Airija), Krokuvos (Lenkija), Bragos (Portugalija), Rovaniemio (Suomija) ir Dubrovniko (Kroatija) savivaldybės.