Aktualios temos – konferencijoje „Socialiai jautrių visuomenės grupių gyvenimo kokybė: teisės ir galimybės“

Praėjusią savaitę Druskininkų savivaldybė, asociacija „Padėkime vaikams“ ir Mykolo Romerio universiteto Viešojo valdymo ir verslo fakultetas specialistus iš visos Lietuvos sukvietė į mokslinę-praktinę konferenciją „Socialiai jautrių visuomenės grupių gyvenimo kokybė: teisės ir galimybės“.

Druskininkų savivaldybė, asociacija „Padėkime vaikams“ ir Mykolo Romerio universiteto Viešojo valdymo ir verslo fakultetas surengė mokslinę-praktinę konferenciją „Socialiai jautrių visuomenės grupių gyvenimo kokybė: teisės ir galimybės“ / Roberto Kisieliaus nuotraukos

Konferencijos dalyvius, susirinkusius Vandens parko konferencijų salėje, pasveikino Druskininkų savivaldybės mero pavaduotojas Linas Urmanavičius, pasidžiaugęs, kad per daugiau nei dešimtmetį pavyko nuveikti daug darbų, suteikiančių galimybę negalią turintiems žmonėms laisvai judėti ir gauti kurorte populiariausias paslaugas, o gyvenantiems savarankiško gyvenimo namuose – gerinti gyvenimo kokybę.

L. Urmanavičius susirinkusiesiems papasakojo apie gegužę įgyvendintą projektą „Druskininkai be ribų“, kurio metu negalią turintys žmonės iš visos Lietuvos išbandė kurorto viešąsias erdves ir čia teikiamas paslaugas bei įvardijo, kaip dar būtų galima tobulėti, ką reikėtų pagerinti.

„Neabejoju, kad ir po šios konferencijos išeisime, žinodami, ką mes galime padaryti dar geriau“, – sakė L. Urmanavičius.

M. Romerio universiteto prodekanė strateginėms partnerystėms ir inovacijoms, doc. dr. Lidija Kraujalienė perskaitė pranešimą „Studijų galimybės MRU viešojo valdymo ir verslo fakultete: programos, perspektyvos ir tendencijos“.

LR Seimo Neįgaliųjų teisių komisijos pirmininkė Monika Ošmianskienė pristatė pranešimą „Eini, darai, keičiasi. Apie ką diskutuoja ir kokių pokyčių siekiama seime“.

Druskininkų savivaldybės Švietimo skyriaus vedėja Diana Brown konferencijos dalyviams pristatė pranešimą „Įtraukusis ugdymas mokykloje. Kad gražu būtų ne tik dokumentuose“.

Žilvinas Mažeikis, Socialinio suflerio vadovas, skaitė pranešimą „Kaip bendruomenė gali padėti mažiau galimybių turinčiam paaugliui ir kaip paauglys bendruomenei?“

M. Romerio universiteto, Vadybos ir politikos mokslų instituto prof. dr. Agota Giedrė Raišienė pristatė savo pranešimą „Studijos ir darbas nuotoliu: kokios galimybės kurtiesiems ir neprigirdintiesiems?“.

Kauno vaikų reabilitacijos ligoninės „Lopšelis“ direktorė, gyd., prof., dr. Audronė Prasauskienė skaitė pranešimą „Vaikų negalia. Ką ir kiek reikia „gydyti?“

M. Romerio universiteto, Vadybos ir politikos mokslų instituto prof. dr. Vilma Čingienė pristatė pranešimą „Jaunimo sporto ir fizinio aktyvumo skatinimo iššūkiai“.

Asociacijos „Padėkime vaikams“ vadovė, MRU Vadybos ir politikos mokslų instituto doktorantė Laura Gardziulevičienė susirinkusiesiems pristatė pranešimą „Bendradarbiavimo galia kuriant pokyčius socialinės įtraukties kontekste“.

Druskininkų savivaldybė informuoja, kad visi, kurie neturėjo galimybės dalyvauti konferencijoje, bet norėtų išgirsti joje skaitytus pranešimus, juos gali surasti asociacijos „Padėkime vaikams“ „Facebook“ paskyroje.