Druskininkų savivaldybės projektai nacionaliniame architektūrinių ir urbanistinių idėjų konkurse „Išmanusis miestas 9“

Rugsėjo 26-ąją prasidėjo „STRUCTUM“ organizuojamas nacionalinis architektūrinių ir urbanistinių idėjų konkursas „Išmanusis miestas“. Jau 9-tą kartą analogų Lietuvoje neturintis projektas atidarytas oficialioje ceremonijoje Lietuvos Respublikos Seime.

Nacionaliniame architektūrinių ir urbanistinių idėjų konkurse „Išmanusis miestas“ dalyvauja ir Druskininkų savivaldybė / Martyno Vitėno ir Druskininkų savivaldybės archyvo nuotraukos

Svarbiausias projekto tikslas – sukurti žmogaus poreikius atitinkančias miesto koncepcijas, pasitelkiant Lietuvos aukštųjų mokyklų studentų komandas ir Lietuvos architektūros, urbanistikos, kraštovaizdžio, miestų planavimo profesionalus. Geriausi ir išmaniausi konkurso projektai ne tik turės galimybę būti įgyvendinti Lietuvos savivaldybėse, bet ir pasidalins prizinį fondą –10 tūkst. eurų.

Projekte kartu su Anykščių, Jurbarko, Molėtų, Tauragės, Mažeikių, Lazdijų, Šalčininkų ir Vilniaus savivaldybėmis dalyvaus ir Druskininkų savivaldybė.

Dalyvaujančios savivaldybės atidarymo renginio metu pristatė savo vizijas, tikslus ir teritorijas, kurioms konkurso dalyviai turės sukurti novatoriškus ir kontekstualius sprendimus, orientuotus į tvarią miestų plėtrą.

Druskininkų savivaldybės meras Ričardas Malinauskas pristatė net keturias konkursui teikiamas teritorijas ir pabrėžė gamtos, žalios ir jaukios aplinkos svarbą miestui ir visai savivaldybei. „Džiaugiamės tuo, kad kurorto teritorijoje miškų turime net 80 proc. Mūsų tikslas ir siekis – juos išsaugoti, projektuojant taip, kad gamta būtų mūsų visų namai“, – sakė R. Malinauskas.

Druskininkai – šiuolaikiškas, modernus, inovatyvus, gyvybingas ir dinamiškas miestas, savo sprendimais dažnai lenkiantis net didmiesčius. Čia dera šimtametės sveikatinimo tradicijos ir naujausios technologijos, ramus poilsis ir pramogų šėlsmas. Dalyvavimas šiame projekte – galimybė pritaikyti profesionalių architektų unikalius ir įdomius sprendinius bei ypatingas vizijas kurorto augimui ir vystymuisi.

„Keliame sau itin ambicingus tikslus. Nuveikti darbai jau parodė, kad niekada neiname lengviausiu keliu – norime išskirtinių, pridėtinę vertę kuriančių projektų. Projekte „Išmanus miestas“ dalyvaujame, tikėdamiesi šiuolaikiškų, drąsių sprendimų ir siūlymų, inovatyvaus požiūrio, kuris padėtų atskleisti Druskininkų autentiškumą, senąsias sveikatinimo tradicijas, papildyti harmoningą plėtrą ir sudominti investuotojus“, – kalbėjo Druskininkų savivaldybės meras.

Šių metų konkurso šūkis – „Išmanusis miestas – tvarumo ir technologijų sinergija“, tad konkurso dalyviai rengs projektus, remiantis darnaus miesto principais, kurie dera su inovatyviomis technologijomis, ekologiškumu, taršos mažinimu bei energetinių resursų taupymu.

„Išmanusis miestas“ projektą globoja LR aplinkos, vidaus, kultūros ir susisiekimo ministerijos. Per 8-is metus buvo sukurti 206 projektai – ateities vizijos savivaldybių teritorijoms.