Druskininkų savivaldybės parama skatina smulkaus ir vidutinio verslo kūrimąsi ir plėtrą

Druskininkiečiai – darbštūs žmonės, kurorto svečiams, bendruomenei ir visuomenei siūlantys didelį paslaugų ir pramogų pasirinkimą. Prie verslo skatinimo prisideda ir Druskininkų savivaldybė, kasmet smulkiam ir vidutiniam verslui suteikdama finansinę paramą.

V. Grigorienė“ „Savivaldybės biudžetas yra ribotas, tačiau praėjusiais metais pavyko padidinti paramą – kiekvienas pareiškėjas gali gauti iki 4000 eurų / Dianos Sinkevičiūtės nuotrauka

Gruodžio mėnesį vykusio Smulkaus ir vidutinio verslo plėtros darbo grupės posėdžio metu apsvarstytos gautos paraiškos ir paskirstytos lėšos.

Pasak Druskininkų savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojos Violetos Grigorienės, šiais metais savivaldybės parama galėjo pasinaudoti daugiau smulkaus ir vidutinio verslo atstovų, nes buvo patvirtintas naujas smulkiojo ir vidutinio verslo subjektams teikiamos paramos tvarkos aprašas, kuriuo išplėstas veiklų, kurioms gali būti teikiama parama, sąrašas.

„Smulkaus ir vidutinio verslo atstovai galėjo kreiptis dėl įmonės steigimo išlaidų, naujų darbo vietų įsteigimo, verslo plano parengimo, rinkodaros, reklamos priemonių, interneto svetainės, elektroninės parduotuvės ir kitų išlaidų kompensavimo. Savivaldybės biudžetas yra ribotas, tačiau praėjusiais metais pavyko padidinti paramą – kiekvienas pareiškėjas gali gauti iki 4000 eurų. Pabendravus su verslininkais, tampa aišku, kad jiems ši finansinė parama yra labai svarbi ir reikalinga. Džiaugiuosi, kad druskininkiečiai turi idėjų, atranda naujų paslaugų, kurias gali pasiūlyti. Kviečiu visus, norinčius pradėti savo verslą, turinčius idėjų ir norinčius realizuoti savo sumanymus, ateityje pasinaudoti savivaldybės teikiama finansine parama“, – sakė V. Grigorienė.

Kaip informavo Smulkaus ir vidutinio verslo plėtros programos komisijos pirmininkas, Tarybos narys Aivaras Kadziauskas, gruodžio mėnesį komisija finansinę paramą skyrė 16-ai pareiškėjų, iš viso išdalinta beveik 20 tūkst. tūkst. eurų paramos.

A. Kadziauskas: „Vertinant dabartinę situaciją ir nuolat augančius kaštus, neabejoju, kad savivaldybės parama smulkiam ir vidutiniam verslui yra labai tikslinga ir reikalinga.“ / Laimos Rekevičienės nuotrauka

„Šį kartą sulaukėme paraiškų iš labai įvairių sričių smulkaus ir vidutinio verslo atstovų – nuo vonios druskų gamybos ar edukacijų kūrimo iki elektroninės prekybos žaislais, ekologiškomis valymo priemonėmis. Verslininkai kreipėsi ir dėl esamų verslų plėtros, ir dėl naujai kuriamo verslo. Vertinant dabartinę situaciją ir nuolat augančius kaštus, neabejoju, kad savivaldybės parama smulkiam ir vidutiniam verslui yra labai tikslinga ir reikalinga“, – įsitikinęs A. Kadziauskas.

Pirmą kartą šiais metais paraišką pateikusi ir paramą gavusi druskininkietė verslininkė Eglė Kiselevskaja, įkūrusi tinklapį www.ecomeans.lt, kuriame prekiauja ekologiškomis valymo ir skalbimo priemonėmis, sako, kad apie savivaldybės paramą sužinojo, sekdama Druskininkų naujienas įvairiuose kanaluose.

„Atėjo iššūkių pilnas metas, kai mažėja vartojimas dėl išaugusių maisto prekių, paslaugų kainų, ateities neapibrėžtumo karo kontekste. Labai džiaugiuosi, kad Druskininkų merui bei savivaldybei rūpi gyventojų kuriami verslai, inovatyvios idėjos. Finansinė parama labai svarbi mažiesiems verslams, ji suteikia ne tik papildomą galimybę plėtrai, reklamai, bet kartu jaučiant palaikymą skatina dar labiau stengtis“, – sakė E. Kiselevskaja.

Daugiau informacijos apie paramą smulkiam ir vidutiniam verslui rasite Druskininkų savivaldybės tinklapio www.druskininkusavivaldybe.lt skiltyje „Finansai ir verslas“ / „Parama verslui“.