Druskininkų savivaldybės delegacija patirties sėmėsi Danijoje

Įgyvendinant Europos Sąjungos struktūrinių fondų projektą Nr. 10.1.3-ESFA-R-920-11-0006 „Paslaugų teikimo ir asmenų aptarnavimo kokybės gerinimas Druskininkų savivaldybėje“, Druskininkų savivaldybės administracijos delegacija, kurią sudarė Druskininkų savivaldybės mero pavaduotojas Linas Urmanavičius, Savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotoja Violeta Grigorienė ir atsakingų skyrių darbuotojai, rugsėjo 4-9 d. lankėsi Lyngby-Taarbaek savivaldybėje, Danijos Karalystėje.

Druskininkų savivaldybės administracijos delegacija su Lyngby-Taarbaek savivaldybės atstovais aptarė socialinės apsaugos sistemas, viešųjų paslaugų prieinamumą ir kokybę abejose šalyse / Druskininkų savivaldybės archyvo nuotraukos

Vizito tikslas – perimti gerąją patirtį, tobulinant į klientą orientuotą požiūrį, teikiant kompleksines paslaugas, kai savivaldybė pati inicijuoja būtinųjų paslaugų teikimą.

Susitikime su Lyngby-Taarbaek savivaldybės atstovais buvo diskutuota apie socialinės apsaugos sistemas, viešųjų paslaugų prieinamumą ir kokybę abejose šalyse. Danijoje savivalda yra atsakinga už socialinės apsaugos priemonių įgyvendinimą, todėl kiekviena savivaldybė ieško inovatyvių, kompleksinių priemonių vykdyti prevencinį darbą su mažiau motyvuotais jaunuoliais, integruoti juos ir imigrantus į darbo rinką bei teikti būtinąsias paslaugas. Ypač daug dėmesio skiriama švietimo, sveikatos, socialinės srities įstaigų bendradarbiavimui bei verslo atstovų įtraukimui į problemų sprendimą.

Apžiūrėjus piliečių aptarnavimo centrą, druskininkiečius nustebino tai, kad centras įrengtas prekybos centre – arčiau gyventojų kasdienės veiklos. Erdvės įrengtos patraukliai, neformaliai, sudarytos galimybės prašymus užpildyti patiems gyventojams, o, esant poreikiui, gauti specialisto konsultaciją. Dokumentų atsiėmimas organizuojamas paštomato principu.

Druskininkų delegaciją priėmusi Lyngby-Taarbaek savivaldybės merė Sofia Osmani pasidžiaugė augančiu nuolatinių savivaldybės gyventojų skaičiumi – kompleksinio, nuoseklaus ir bendro savivaldos, nevyriausybinių ir verslo organizacijų darbo rezultatu. Žinoma, ji įvardijo ir su tuo susijusius naujus iššūkius – švietimo įstaigų plėtrą ir paslaugų užtikrinimą, centrinės miesto dalies infrastruktūros ir viešojo transporto plėtrą ir patrauklumą.

„Džiugina ir stebina nuoseklus, glaudus ir sėkmingas savivaldos, nevyriausybinių ir verslo organizacijų darbo rezultatas. Įgyta patirtis bus naudinga, norint tobulinti gyventojams teikiamas paslaugas ir efektyviau rūpinantis bendruomenės poreikiais“, – po vizito Danijoje sakė Druskininkų savivaldybės mero pavaduotojas L. Urmanavičius.