Druskininkų savivaldybės administracijai – padėka už paramą ir palaikymą, organizuojant Nacionalinę vaikų globos savaitę

Birželio 27-liepos 3 d. visoje Lietuvoje organizuoti vaikų globos savaitės renginiai. Druskininkų Globos centras, veikiantis Socialinių paslaugų centre, aktyviai įsitraukė į šios savaitės veiklų organizavimą, kvietė druskininkiečius dalyvauti įvairiose veiklose bei siekė susipažinti su globa, paskatinti globoti ir priminti, kad dauguma gali tapti globėjais.

V. Grigorienė: „Ačiū visiems, prisidėjusiems prie Globos savaitės Druskininkuose, o didžiausias ačiū visiems globėjams – jūs darote nepaprastai svarbų darbą.“

Pasibaigus Globos savaitės renginiams, Druskininkų savivaldybės administracija gavo Socialinės apsaugos ir darbo ministrės Monikos Navickienės ir Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybos direktorės Ilmos Skuodienės padėką už paramą ir palaikymą organizuojant nacionalinę vaikų globos savaitę.

Pasak Druskininkų savivaldybės administracijos direktorės pavaduotojos Violetos Grigorienės, kasmet globos savaitę Druskininkuose stengiamasi organizuoti įdomiai, dalintis atviromis globėjų istorijomis ir kviesti druskininkiečius išdrįsti padovanoti vaikams saugią vaikystę šeimoje.

„Druskininkuose niekada nebuvo vaikų namų – dar tada, kai visos kitos savivaldybės turėjo tokias įstaigas, mes siekėme, kad vaikai, negalintys augti savo šeimose, rastų globėjus. Dirbant su šeimomis, ieškant vaikams globėjų, bendradarbiaujant su nevyriausybinėmis organizacijomis, buvo padarytas labai didelis darbas. Druskininkų savivaldybė šiuo klausimu visada turėjo stabilią ir užtikrintą poziciją, o ypač didelį darbą padarė ir dabar daro savo darbui atsidavę specialistai, dirbantys ne kaip biurokratai, o kaip padėti norintys žmonės. Džiaugiuosi, kad apie globos temą imama kalbėti garsiai ir atvirai. Labai svarbu laiku suspėti padėti vaikams, kurie savo biologinėse šeimose patiria smurtą, nepriteklių, yra atstumti ir nemylimi. Lietuvoje kas keletą metų turime labai liūdnų istorijų, kuomet tokiems vaikams padėti yra pavėluojama. Kuo daugiau žmonių išdrįs tapti globėjais, padėti likimo nuskriaustiems vaikams, tuo mažiau tokių liūdnai pasibaigusių istorijų bus. Ačiū visiems, prisidėjusiems prie Globos savaitės Druskininkuose, o didžiausias ačiū visiems globėjams – jūs darote nepaprastai svarbų darbą“, – sakė V. Grigorienė.