Druskininkų savivaldybėje – susitikimas su Kurortų asociacijos vykdančiąja direktore

Pirmadienį Druskininkų savivaldybėje viešėjusi Lietuvos kurortų asociacijos vykdančioji direktorė Kristina Citvarienė susitiko su Druskininkų savivaldybės meru Ričardu Malinausku, mero pavaduotoju Linu Urmanavičiumi, Administracijos direktore Vilma Jurgelevičiene ir specialistais. Neringoje sušauktame Lietuvos kurortų ir kurortinių teritorijų asociacijos suvažiavime naujuoju Asociacijos prezidentu dvejų metų kadencijai buvo išrinktas Druskininkų savivaldybės meras Ričardas Malinauskas. Šias pareigas jis perėmė iš kadenciją baigusio Neringos savivaldybės mero Dariaus Jasaičio.

Lietuvos kurortų asociacija yra ne pelno siekianti organizacija, sprendžianti savo narių – savivaldybių, miestų ir kitų gyvenamųjų vietovių, kurioms suteiktas kurorto ar kurortinės teritorijos statusas, bendrąsias problemas, atstovaujanti savo narių bendriesiems interesams valstybės valdžios ir valdymo institucijose, užsienio valstybių kurortų ir kitose tarptautinėse organizacijose, formuojanti Asociacijos narių veiklos strategiją, koordinuojanti jų kryptingą veiklą Sveikatos turizmo, kurortinio gydymo, sveikatinimo natūraliais gamtiniais ištekliais, kurortologijos mokslo, SPA paslaugų ir kitose srityse, tenkinanti ir ginanti kitus Asociacijos narių viešuosius interesus.

Susitikimo metu akcentuota, kad būtina peržvelgti šios asociacijos viziją, išsiaiškinti kiekvienos savivaldybės prioritetus, prioritetines kryptis, paveikų informacijos skleidimą, didesnį dėmesį skirti vieningai visų kurortų ir kurortinių vietovių rinkodarai, komunikacijai, savo narių interesams ir juos ginti, spręsti problemas, su kuriomis susiduria kurortinės savivaldybės. Aptarti einamieji projektai, biudžetas, įvertinta esama situacija. Taip pat aptarta viena svarbesnių problemų – nepakankamas kurortinių išteklių sertifikavimas (akreditavimas) pagal europinius standartus – ir galimi jos sprendimo būdai.

Kurortų asociacija veiklą pradėjo 2007 metų kovo 2 d. ir šiuo metu vienija Birštono, Druskininkų, Neringos ir Palangos kurortus bei Anykščių, Ignalinos, Trakų, Zarasų ir Kauno rajono kurortines vietoves.

Savivaldybėje viešėjusi Lietuvos kurortų asociacijos vykdančioji direktorė K. Citvarienė aktualius klausimus aptarė ir su Druskininkų savivaldybės meru R. Malinausku/Simonos Dailydaitės nuotrauka

Druskininkų  savivaldybės informacija