Druskininkų savivaldybėje – didelis dėmesys korupcijos prevencijai

Praėjusią savaitę visame pasaulyje buvo minima Antikorupcijos diena – Druskininkų savivaldybė taip pat itin didelį dėmesį skiria korupcijos prevencijai.

Šiais metais Druskininkų savivaldybės mokiniai aktyviai įsitraukė į korupcijos prevencijai skirtus renginius, kūrė plakatus šia tema/Mokyklų archyvo nuotraukos

Praėjusią savaitę prezidentūroje, Lietuvos Respublikos Prezidento iniciatyva, organizuotas nuotolinis projekto „Skaidrumo akademija“ pristatymas, kuriame dalyvavo ir Druskininkų savivaldybės Centralizuoto vidaus audito skyriaus vedėja Vyda Amšiejienė bei Tarybos narė, Antikorupcijos komisijos pirmininkė Valė Šmitienė.

Druskininkų savivaldybė taip pat planuoja prisijungti prie projekto „Skaidrumo akademija“/Projekto organizatorių nuotrauka

„Skaidrumo akademijos“ projektu, kurį koordinuoja Specialiųjų tyrimų tarnyba (STT), siekiama suvienyti korupcijos prevencijos ekspertus, atsakingas ir suinteresuotas institucijas bei paskatinti jas dalintis gerąja patirtimi, siekiant aukščiausių skaidrumo standartų. Projekto metu ekspertai dalinsis patirtimi ir patarimais, kaip organizacijoje kurti korupcijai atsparią aplinką.

Kaip informavo Centralizuoto vidaus audito skyriaus vedėja V. Amšiejienė, Druskininkų savivaldybė taip pat planuoja prisijungti prie šio projekto, kuris vyks keliais etapais. Pirmiausia bus pildoma speciali anketa, kurią vertins ekspertai, tuomet bus rengiamas veiksmų planas ir prasidės darbas su atitinkamos srities žinovais. Laukia nuoseklus ir didelis darbas.

V. Šmitienė pasidžiaugė, kad šiemet korupcijos prevencijos srityje pavyko nuveikti daug svarbių darbų/Laimos Rekevičienės nuotrauka

Druskininkų savivaldybės Tarybos narė, Antikorupcijos komisijos pirmininkė V. Šmitienė pasidžiaugė, kad, nors 2020-eiji buvo iššūkių metai, tačiau korupcijos prevencijos srityje pavyko nuveikti daug svarbių darbų. „Organizavome tris komisijos posėdžius, dalyvavome mokymuose ir seminaruose. Labai džiugu, kad vis daugiau žmonių į juos įsitraukia – pavyzdžiui, spalio mėnesį STT organizuotame seminare dalyvavo net 18 Savivaldybės įstaigų ir įmonių atstovų. Nepaisant nuotolinio darbo bei mokymo, gruodžio mėnesį Savivaldybės mokyklos, Jaunimo užimtumo ir Socialinių paslaugų centrai bei kitos įstaigos daug dėmesio skyrė korupcijos prevencijos temoms. Matydama ypač aktyvų jaunų žmonių įsitraukimą, jų kurtus piešinius, net filmukus, aš labai džiaugiuosi, kad auga pilietiškas, sąžiningas ir atviras jaunimas, kuris supranta korupcijos daromą žalą“, – sakė V. Šmitienė.

Seimo komitetuose šiuo metu svarstomas naujai parengtas Korupcijos prevencijos įstatymo projektas didelį dėmesį skiria būtent antikorupcinės aplinkos kūrimui, kaip esminei priemonei, skirtai Lietuvoje sustiprinti korupcijos kontrolei.

Druskininkų savivaldybė primena, kad daugiau informacijos apie Korupcijos prevenciją Druskininkų savivaldybėje bei informacijos, kur ir kaip galima pranešti, pastebėjus korupcijos apraiškas, galite rasti interneto svetainės www.druskininkusavivaldybe.lt skiltyje „Korupcijos prevencija“.

Vilma Jurgelevičienė, Druskininkų savivaldybės administracijos direktorė: „Mūsų prioritetas – skaidrus ir sąžiningas paslaugų teikimas. Didelį dėmesį skiriame ir antikorupciniam švietimui. Ši sritis labai svarbi norint stiprinti bendruomenės pasitikėjimą, investicijų pritraukimą. Bendradarbiaujame su kompetentingomis valstybės institucijomis, organizuojame seminarus ir mokymus savivaldybės institucijų ir įstaigų darbuotojams, Savivaldybės švietimo įstaigose kasmet organizuojami Tarptautinei antikorupcijos dienai skirti renginiai, kurių metu korupcijos prevencijos temos integruojamos į pamokas bei neformalųjį ugdymą, veikia mokinių piešinių parodos, rengiami debatai ir viktorinos“.