Druskininkų savivaldybė ugdymo įstaigoms paskirstė daugiau kaip 40 tūkstančių asmens apsaugos priemonių

Prasidėję nauji mokslo metai atnešė nemažai pokyčių mokyklose ir darželiuose. Siekiant apsisaugoti nuo koronaviruso, imtasi rekomenduojamų prevencijos priemonių, skirtų mokinių bei mokytojų saugumo užtikrinimui.

Druskininkų savivaldybės administracija prieš rugsėjo 1-ąją švietimo įstaigoms paskirstė daugiau kaip 40 tūkst. vienetų asmens apsaugos priemonių/Asociatyvi nuotrauka

Ugdymo įstaigose privalu dezinfekuoti rankas, laikytis saugaus atstumo, pedagogai ir kiti darbuotojai privalo dėvėti kaukes.

Prasidėjus naujiems mokslo metams, Druskininkuose ugdymas vykdomas įprastu būdu – mokyklų patalpose, tačiau laikantis didesnių saugumo reikalavimų: valdomi mokinių srautai pamokų ir pertraukų metu, organizuojamas pamaininis, esant būtinybei, – nuotolinis mokymas. Taip pat reguliuojami srautai, vykdant mokinių pavėžėjimą, maitinimą, neformalųjį švietimą. Peršalimo ligų požymių turintys vaikai į ugdymo įstaigas nebus įleidžiami.

Mokiniams prievolės dėvėti kaukes pamokų ir pertraukų metu nėra, kiekviena mokykla dėl to gali apsispręsti pati. Tokiu atveju mokinių kaukėmis turėtų pasirūpinti tėveliai. Mokytojai pamokų metu privalo dėvėti veido apsaugos priemones, jeigu neišlaiko nustatyto 2 metrų atstumo nuo mokinių. Mokytojams taip pat privaloma kaukes dėvėti, turint kontaktą su mokiniais ar kolegomis pertraukų metu.

Atsižvelgiant į esamą situaciją, Druskininkų savivaldybės administracija prieš rugsėjo 1-ąją švietimo įstaigoms paskirstė daugiau kaip 40 tūkst. vienetų asmens apsaugos priemonių: vienkartinių kaukių, vienkartinių pirštinių, rankų ir paviršių dezinfekavimo priemonių. Asmens apsaugos priemonės ugdymo įstaigoms išdalintos, atsižvelgiant į darbuotojų skaičių ir išsakytą poreikį.

Kadangi apsaugos priemonės perkamos biudžeto lėšomis, nuspręsta, kad visoms biudžetinėms įstaigoms – mokykloms, bibliotekai, kultūros centrui ir kitoms – apsauginių priemonių pirkimą organizuos Savivaldybės administracija. Pirkimai organizuojami iš Druskininkų savivaldybės administracijos direktoriaus rezervo. Taip organizuoti pirkimus yra greičiau, operatyviau ir pigiau.

Savivaldybės administracija šią savaitę už pavasarį įsigytas apsaugines priemones iš Valstybės gavo kompensaciją, kuri ir bus panaudota naujoms priemonėms įsigyti.

Druskininkų savivaldybės administracijos direktorė Vilma Jurgelevičienė atkreipė dėmesį, kad Druskininkų savivaldybės ugdymo įstaigose dirba daugiau kaip 600 darbuotojų – šie žmonės kiekvieną dieną turi labai daug kontaktų su mokiniais, su tėveliais, todėl labai svarbu pasirūpinti jų saugumu.

„Vykdome visus valstybės lygio ekstremaliosios situacijos operacijų vadovo nustatytus reikalavimus, stengiamės pagelbėti biudžetinėms įstaigoms užtikrinti saugumą ir taupyti biudžeto lėšas. Mūsų visų bendras tikslas – išvengti antrosios pandemijos bangos. Suprantame, kad ugdymo įstaigos jaučia tam tikrus nepatogumus organizuojant darbą, tačiau reikia ieškoti geriausių sprendimų. Tikimės, kad dėl pasikeitimų nenukentės ugdymo kokybė“, – sakė V. Jurgelevičienė.