Druskininkų ir Baku bendradarbiavimą sutvirtino Ketinimų protokolas

Druskininkai plečia bičiulių ratą ir stiprina ryšius su Azerbaidžano savivalda. Su šios valstybės savivaldybių asociacija bendradarbiaujama jau keletą metų, o praėjusią savaitę Druskininkų savivaldybės mero Ričardo Malinausko vadovaujama oficiali delegacija lankėsi Azerbaidžano sostinėje Baku. Vizito metu buvo pasirašytas Druskininkų ir centrinio Baku rajono – Sabailos – Ketinimų protokolas dėl bendradarbiavimo.

Viešnagės metu Druskininkų delegacija susipažino su Azerbaidžano sostinės įžymybėmis/Druskininkų savivaldybės archyvo nuotrauka

Spalio 17 d. Sabailos rotušėje protokolą pasirašė Druskininkų savivaldybės meras Ričardas Malinauskas ir Azerbaidžano Respublikos vykdomosios valdžios vadovas Sabailos rajone Vugar Zeynalov.

Ketinimų protokolą dėl bendradarbiavimo pasirašė Druskininkų savivaldybės meras R. Malinauskas ir Azerbaidžano Respublikos vykdomosios valdžios vadovas Sabailos rajone V. Zeynalov/Druskininkų savivaldybės archyvo nuotrauka

Dokumentą pasirašančios šalys patvirtino ekonominio, socialinio ir visuomeninio bendradarbiavimo reikalingumą, kaip pagrindą vietos savivaldos, savivaldybės institucijų ir verslo plėtojimui. Sutarta stiprinti draugiškus ryšius ir plėtoti bendradarbiavimą kultūros ir istorijos, turizmo, sporto, verslo, socialinės ekonominės aplinkos, žemės ūkio ir kitose, abiems susitarimo šalims aktualiose, srityse.

Taip pat susitarta vykdyti kultūrinius mainus, keistis informacija, skleisti gerąją bendradarbiavimo patirtį.

Ketinimų protokolo pasirašymo ceremonija buvo rodoma per Azerbaidžano televizijos žinias.

Planuojama kitų metų sausį sulaukti Azerbaidžano delegacijos Druskininkuose, jų vizito metu bus pasirašoma bendradarbiavimo sutartis.

Vizito Baku metu Druskininkų delegacijos nariai sėmėsi dalykinės patirties, prižiūrint viešąsias erdves, parkus, organizuojant miesto renginius, kuriant sveikatinimo įstaigų ir kitų turizmo traukos objektų infrastruktūros pridedamąją vertę.

Druskininkų delegacija taip pat lankėsi Azerbaidžano Turizmo departamente. Susitikimo metu buvo aptarta galimybė rengti žurnalistų turus į Druskininkus, įrengti mūsų kurorto informacinį tašką Baku, o Druskininkuose turėti Baku infoterminalą. Kalbėta apie galimybę inicijuoti tiesioginį reisą Vilnius-Baku.

Susitikime su profsąjungų atstovais meras R. Malinauskas pristatė Druskininkų kurortą, buvo aptarta galimybė dalį turistų srautų iš Azerbaidžano nukreipti į Druskininkus.

Druskininkiečiai susitiko su naujai paskirtu Lietuvos Respublikos ambasadoriumi Azerbaidžanui ir Turkmėnistanui Egidijumi Naviku ir aptarė bendradarbiavimo su Azerbaidžano Respublika galimybes investicijų, turizmo, verslo, kultūros srityse. Kalbėta ir apie investavimo galimybes Druskininkuose.

Viešnagės metu buvo aplankytas įspūdingas Geidaro Alijevo koncertų centras, Nizami kino teatras, kiti turistiniai objektai.

„Mes norime, kad bendravimas vyktų ne tik savivaldybių vadovybių lygyje, siekiame, kad aktyviau bendrautų Druskininkų ir Baku bendruomenės“, – apie vizito tikslus kalbėjo R. Malinauskas.

Meras teigė, jog Druskininkų  savivaldybės delegacija lankėsi vienoje iš Baku muzikos mokyklų, kurios pedagogai ir auklėtiniai puikiai žino M. K. Čiurlionio vardą ir kūrybą. Šios mokyklos moksleiviai maloniai nustebino Druskininkų delegacijos narius – sutikimo proga pagrojo M. K. Čiurlionio kūrinį.

R. Malinauskas Baku valdžios atstovams pristatė Druskininkų savivaldybę ir jos veiklą/Druskininkų savivaldybės archyvo nuotrauka

„Sutarėme, jog šios mokyklos atstovai atvyks į Druskininkuose kasmet rengiamą festivalį „Druskininkų vasara su M. K. Čiurlioniu“. Taip pat pakvietėme azerų kulinarijos meistrus dalyvauti pas mus organizuojamame „Plovo virimo čempionate“, – susitikimų Baku mieste įspūdžiais dalijosi R. Malinauskas. S

Druskininkų  savivaldybės informacija