Aptarti aktualūs vandentvarkos klausimai ir kitąmet planuojami darbai

Praėjusią savaitę Druskininkų savivaldybės vadovai ir UAB „Druskininkų vandenys“ specialistai aptarė vandentvarkos aktualijas, šiuo metu atliekamus ir 2021 metais planuojamus darbus.

Atlikus vandens gerinimo įrenginių, esančių M. K. Čiurlionio g., rekonstrukciją, druskininkiečiai ir kurorto svečiai gers dar kokybiškesnį vandenį/Asociatyvi nuotrauka

Ateinančių metų pradžioje planuojama užbaigti vandens gerinimo įrenginių, esančių M. K. Čiurlionio g., rekonstrukciją. Iš šių įrenginių vanduo tiekiamas visam Druskininkų miestui bei šalia esančioms gyvenvietėms: Viečiūnams, Neravams, Gailiūnams ir kitoms.

Druskininkai Lietuvoje garsėja, kaip bene švariausią vandenį turinti savivaldybė. Vanduo jau atitinka visus tarptautinius geriamojo vandens kokybės reikalavimus, tačiau, atlikus minėtas investicijas, vandens kokybė dar labiau pagerės. Druskininkų savivaldybės meras Ričardas Malinauskas akcentavo, kad Druskininkams, tarptautinio lygio kurortui, itin svarbus labai geros kokybės vanduo: „Kituose miestuose gyventojai susiduria su problema, kai tenka pirkti geriamąjį vandenį parduotuvėse. Druskininkuose šios problemos niekada nebuvo. Kurorto svečiai ir džiaugiasi, ir stebisi, kad iš čiaupo bėga labai kokybiškas geriamasis vanduo. O jo kaina – viena iš mažiausių Lietuvoje.“

Kitąmet planuojama pratęsti paviršinių nuotekų tinklų tvarkymo ir atnaujinimo darbus, ypač susitelkiant į tas problemines vietas, kuriose po gausių liūčių ima kauptis lietaus nuotekos. Ypatingas dėmesys bus skiriamas ir Vijūnėlės upeliui, tekančiam po Druskininkų senamiesčiu.

Pasitarimo metu aptarti klausimai, susiję su nuotekų siurbline, esančia kurorto centre, šalia lenkto tiltelio. Šiemet sutvarkytas siurblinės estetinį vaizdas, sprendžiamas siurblinės kvapų likvidavimo klausimas.

Druskininkų savivaldybė, bendradarbiaudama su UAB „Druskininkų vandenys“, iš Druskininkų savivaldybės Aplinkos apsaugos rėmimo specialiosios programos skirs lėšų, kad būtų suvaldyta iš siurblinės sklindančių kvapų problema. Kaip teigė UAB „Druskininkų vandenys“ vadovas Mindaugas Jaskelevičius, tam reikės apie 20 tūkst. eurų investicijų, skirtų specialaus ozonatoriaus įrengimui ir filtrų įsigijimui.

Susitikime taip pat diskutuota apie centralizuotos vandens tiekimo sistemos plėtros perspektyvas, kalbėta apie centralizuotų vandentiekio ir nuotekų tinklų statybos darbus.

Šiuo metu kaip tik pradedamas rengti labai svarbus dokumentas – Druskininkų savivaldybės vandens tiekimo ir nuotekų tvarkymo infrastruktūros plėtros specialusis planas. Jame bus numatyti esminiai vandentvarkos klausimai – viešojo geriamojo vandens tiekimo ir nuotekų tvarkymo teritorijos bei infrastruktūros plėtros kryptys.