Aptartas pasiruošimas švęsti M. K. Čiurlionio 150-ąsias gimimo metines ir nešti Lietuvos kultūros sotinės vėliavą

Praėjusią savaitę Druskininkų savivaldybės ir Kultūros centro vadovai bei administracijos specialistai susitiko su Vyriausybės ministro pirmininko patarėja kultūros klausimais Gabriele Žaidyte ir Vyriausybės strateginės komunikacijos skyriaus patarėja Barbora Karniene. Susitikimo metu aptartas Druskininkų pasiruošimas 2025-aisiais švęsti M. K. Čiurlionio 150-ąsias gimimo metines ir nešti Lietuvos kultūros sostinės vėliavą.

Susitikimo metu aptartas Druskininkų pasiruošimas 2025-aisiais švęsti M. K. Čiurlionio 150-ąsias gimimo metines ir nešti Lietuvos kultūros sostinės vėliavą / Edgaro Tamkevičiaus nuotraukos

„Į pasiruošimą žiūrime atsakingai: esame suplanavę daug renginių, intensyviai dirba Kultūros sostinės darbo grupė, planuojame komunikaciją ne tik Lietuvoje, bet ir užsienyje, dirbame ties svarbiais kultūriniais projektais, tokiais kaip M. K. Čiurlionio kelio skulptūrų atnaujinimas, M. K. Čiurlionio skvero rekonstrukcija, zodiako ženklų skulptūrų sukūrimo. Šiandien vienas iš svarbiausių klausimų ir objektų išlieka Druskininkų kultūros ir kongresų rūmai. Šio Lietuvos kultūriniam turizmui reikšmingo objekto baigtumas yra 75 proc. Projektui užbaigti mums reikia 14,5 mln. Eur (be PVM). Į šią sumą įskaičiuotas ir šalia esančio skvero sutvarkymas. Jei vyriausybė skirtų šiam objektui bent 5 mln. Eur, savivaldybė ieškotų ir rastų būdų, kaip surinkti likusią lėšų dalį, ir 2025-aisiais jau galėtume kirpti atidarymo juostelę“, – sakė meras R. Malinauskas.

Po pasitarimo savivaldybėje G. Žaidytė ir B. Karnienė apsilankė statomuose Kultūros ir kongresų rūmuose, apžiūrėjo jų erdves, sužinojo, kas jose planuojama įrengti, kuo jos išsiskirs iš kitų panašaus tipo objektų Lietuvoje.

„Ačiū viešnioms už įsigilinimą į mūsų laukiančias svarbias datas, už Kultūros ir kongresų rūmų reikšmės supratimą, už kompetenciją. Juk mūsų visų bendras tikslas – kultūrinio turizmo aktyvinimas ir M. K. Čiurlionio kūrybinio palikimo garsinimas visame pasaulyje“, – po susitikimo sakė meras R. Malinauskas.