Turizmo dienos „Turizmo gurmanai – į Druskininkus!“ pakvietė į šventišką šurmulį, skonių ir kvapų pasaulį

Visą savaitgalį įvairiose Druskininkų erdvėse organizuoti Pasaulinei turizmo dienai skirti renginiai, skambėjo muzika, veikė tarptautinė kulinarijos, amatų ir tautodailės mugė. Šventė suteikė progą prisiminti ne tik turizmo infrastruktūros vystymo srityje dirbančių žmonių pasiekimus ir nuopelnus Druskininkų populiarinimui, turizmo ir aktyvaus poilsio mėgėjus sukvietė pasidžiaugti tuo, kas kurorte sukurta, patirti naujų įspūdžių, pailsėti ir atgauti jėgas.

Druskininkai svetingai laukia svečių visais metų laikais. Rudenėjant ir kurorto aplinkai nusidažant ryškiomis spalvomis, džiaugsmingai ir šiltai pasitikta šventė „Turizmo gurmanai – į Druskininkus“.

Penktadienį „Snow Arenoje“ surengtame šventinių renginių maratono atidaryme Druskininkų savivaldybės meras Ričardas Malinauskas pasveikino visus su 225-uoju Druskininkų jubiliejumi, pasidžiaugė visų kurorto žmonių pastangomis, gerinant turizmo veiklą ir srautus: „Ačiū visiems, kuriantiems kartu ir prisidedantiems prie tokių puikių Druskininkų rezultatų“.

Vakaro kulminacija tapo Karolio Mieliausko sutiktuvės iš kelionės „40 dienų – aplink pasaulį“. Pasitikti keliautoją „Snow Arenoje“ susirinko gausus būrys druskininkiečių ir kurorto svečių.

Motociklu įvažiavęs į areną, Karolis buvo pakviestas į sceną, jam buvo uždėtas ąžuolo lapų vainikas. Meras R. Malinauskas padėkojo K. Mieliauskui už Druskininkų vardo garsinimą visame pasaulyje ir įteikė jam specialiai sukurtą stiklinį medalį, ant kurio išgraviruota legendinė frazė „Lietuva prasideda nuo Druskininkų“. Pasaulį apkeliavęs Karolis merui atvežė Druskininkų vėliavą su kelionės metu surinktais druskininkiečių parašais: „Šie žmonės, kurie pasirašė ant mūsų vėliavos, pažadėjo atvykti į 2021 metais Druskininkuose rengiamas Pasaulio lietuvių sporto žaidynes.“

Karolio kelionė aplink pasaulį truko 40 dienų. Druskininkų savivaldybė buvo viena iš pagrindinių šios kelionės rėmėjų.

Rugpjūčio 17 dieną iš Druskininkų išvažiavęs keliautojas pervažiavo Sibirą iki Vladivostoko. Vėliau lėktuvu nuskrido į Los Andželą. Legendiniu Route 66 keliu nukeliavo iki Čikagos, paskui pervažiavo į Niujorką, iš kurio lėktuvu pasiekė Londoną. Ir tada rekordiškai greitai – per dvi paras – atvažiavo iki Lietuvos.

„Džiaugiuosi, kad puikiai sekėsi nešti žinią apie Druskininkus ir Lietuvą per pasaulį, kviesti Pasaulio lietuvius atvykti į 2021 m. mūsų mieste rengiamas Pasaulio lietuvių sporto žaidynes. Žavu ir jautru, kaip lietuviai puoselėja lietuvybę, burdamiesi draugėn, minėdami valstybines šventes, palaikydami vienas kitą. Jie liko sužavėti šios kelionės idėja, žadėjo specialiai atvykti po poros metų į Druskininkus“, – įspūdžiais dalijosi keliautojas K. Mieliauskas.

O šventės „Turizmo gurmanai į Druskininkus“ renginių programa buvo labai įvairi.

Penktadienio pavakarę surengtas Tarptautinio kalvystės plenero „Plieninė plaštakė 2019“ parodos atidarymas Menų kalvėje. Žiemos pramogų komplekse „Snow Arena“ aidėjo DJ Rocky&DJ Vyto Laureckio pasirodymai, veikė nemokama Hate Hard Snow mokykla, naujų įspūdžių ir gerų emocijų užtaisą garantavo naktinio slidinėjimo pramogos. „Snow Arenoje“ susirinkusieji klausėsi Sauliaus Prūsaičio ir grupės, o restorane-muzikiniame klube „Kolonada“ – Natalijos Bunkės gyvo garso koncerto.

Šeštadienį visi buvo pakviesti sudalyvauti turistinėse kūrybinėse dirbtuvėse „Menų kalvės vėrinys“, stebėti užsienio šalių ambasadų Lietuvoje atstovų 3×3 krepšinio turnyrą.

Smalsu buvo pamatyti ir maisto gaminimo įdomybes – Pramogų aikštėje organizuotas 16-asis atviras Lietuvos grilio ir barbekiu čempionatas. Dalyvavusios komandos siūlė paragauti žuvies, vištienos, šonkaulių patiekalų. Naktinio grilio metu buvo kepamas paršelis labdaros akcijai. Paršelis kepė 11 valandų, o sekmadienio popietę buvo išdalintas per pusvalandį. Degustacijos metu surinkti 397 eurai bus skirti Druskininkų vaikų dienos centrų veiklai. „Tai reiškia, kad kokia nors mažytė svajonė bus įgyvendinta! Ačiū Lietuvos Grilio ir barbekiu čempionato organizatoriams už dovaną, o jaunimui – už pagalbą!“, – sakė vaikų dienos centro atstovė Nijolė Zdančiuvienė.

Šeštadienio vakarą visus pašėlti Pramogų aikštėje pakvietė Justinas Lapatinskas su grupe. Koncertai organizuoti įvairiose erdvėse – grupės „Biplan“ koncertavo „Kolonadoje“, „Lemon Joy“ – „Snow Arenoje“, Ovidijus Vyšniauskas – „Eglės“ sanatorijoje, pasiūlyta ir DJ programų. Sekmadienį „Kolonadoje“ koncertavo Anatolijus Oleinik.

Visą savaitgalį organizuotos pažintinės ekskursijos-edukacinė programa su gide „Plepia ponia Druskininkuose“ ir Druskininkų gidų grupe „Artelė“.

Visus džiugino sveikatingumo, naktinės pirčių ir baseinų programos, įvairios sportinės veiklos, renginiai visai šeimai, kuriuos kiekvienas lankytojas galėjo pasirinkti pagal savo skonį. Šventinė nuotaika vyravo įvairiose įstaigose ir kavinėse, kuriose buvo paruošta specialių pasiūlymų ir pramogų. Ir druskininkiečiai, ir kurorto svečiai buvo kviečiami panirti į „Turizmo gurmanų fiestą“ ir iš turtingos renginių programos išsirinkti pramogas pagal savo skonį.

Druskininkų verslo atstovai pasiūlė kurorto svečiams akciją „225 pasiutpolkė: dėk kablelį, kur patogu, pramogauk ir šėlk Druskininkuose už jubiliejaus skaičių sumą“. Jos metu paslaugos ir prekės buvo siūlomos viliojančiomis kainomis.

Turistų srautai Druskininkuose nemažėja, net ir pasibaigus šiltajam metų sezonui. Ir tai patvirtina, jog Druskininkuose nebėra sezoniškumo problemos, dėl kurios kiti Lietuvos kurortai šaltuoju metų sezonu išgyvena turizmo štilį. Rugsėjis yra tinkamas metas dar kartą priminti visiems, kad Druskininkai garsėja kokybiškomis sveikatinimo, maitinimo, apgyvendinimo paslaugomis, aktyviam laisvalaikiui skirtomis sportinėmis, kultūrinėmis pramogomis.

„Turizmo gurmanų dienos“ – dar jauna, tačiau graži tradicija, skirta populiarinti Druskininkus. Turizmo specialistai Druskininkuose nuolat ieško naujų būdų ir žino, kaip padaryti, kad Druskininkai ir toliau išliktų populiariausiu ne tik šalies, bet ir patraukliausiu tarptautiniu visus metus veikiančiu kurortu. Tai – šventė, primenanti visiems, norintiems poilsiauti bei keliauti, kad ir rudenį, ir žiemą, ir pavasarį, ir vasarą verta atvykti į Druskininkus.

Paskutinį rugsėjo savaitgalį druskininkiečiai skelbia, kad Druskininkuose galima puikiai ilsėtis visais metų laikais.

Tikimasi, kad šie rugsėjo pabaigoje organizuojami turizmo gurmanų savaitgaliai ateityje bus išplėtoti į dideles šventes, kurių metu visi galės pažinti kurortą dar plačiau.

Vakaro kulminacija tapo K. Mieliausko sutiktuvės iš kelionės „40 dienų – aplink pasaulį“/Laimos Rekevičienės nuotrauka

Roberto Kisieliaus, Laimos Rekevičienės ir asmeninio archyvo nuotraukos