Sanatorijos „Belorus“ darbuotojai prašo Seimo sudaryti darbo grupę susidariusiai situacijai spręsti

Druskininkuose veikiančios ir neįgaliems vaikams bei paaugliams iš Baltarusijos gydymo bei reabilitacijos paslaugas teikiančios VšĮ sanatorija „Belorus“ vadovai ir darbuotojai penktadienį dar kartą kreipėsi į LR Prezidentą Gitaną Nausėdą, Užsienio reikalų ministrą Gabrielių Lansbergį bei ministrų kabinetą ir LR Seimo narius, prašydami dar kartą peržiūrėti ES taikomas sankcijas ir padėti išspręsti susidariusią situaciją ne drastiškomis priemonėmis, kaip planuojama – priešingu atveju beveik 400 darbingo amžiaus žmonių atsidurs gatvėje be jokių socialinių garantijų ir ateities perspektyvų.

Vyriausybės atstovų ir Seimo narių prašoma neskubėti imtis radikalių priemonių – siekiama, kad būtų sudaryta speciali darbo grupė, kuri ir įvertintų susidariusią situaciją, sanatorijos darbo specifiką, darbo pobūdį, finansavimo šaltinius. Taip pat prašoma pandemijos ir ekstremalios situacijos metu mokėti darbuotojams vadinamąsias prastovas, nes jos yra vienintelis šioje įstaigoje dirbančių druskininkiečių pajamų šaltinis.

„Esame visiškoje nežinioje – ar pavyks išsaugoti darbo vietą? Už ką rytoj mokėsime mokesčius ir maitinsime savo vaikus, jei Seimui priėmus įstatymo pataisas būsime išvaryti į gatvę? Tos žadamos dvi išeitinės nesprendžia situacijos iš esmės, ką darysime po tų dviejų mėnesių? Būsime bedarbiais? Susirasti darbą tokiam kiekiui žmonių Druskininkuose yra neįmanoma. Valdžia mus privers emigruoti, nes kitaip išgyventi nebus galimybių. Mes nenorime palikti darbo sanatorijoje, norime, kad mums būtų suteikta galimybė pasisakyti,“ , – teigia sanatorijos darbuotojai.

Nuo gruodžio 18 d. sanatorijai „Belorus“ nepagrįstai pritaikytos Europos Sąjungos sankcijos ir įšaldytos banko sąskaitos, motyvuojant, kad įstaiga priklauso Baltarusijos prezidento administracijoje veikiančiai Vyriausiajai ūkio valdybai, tačiau tai – klaidinga informacija. Sanatorija yra Baltarusijos valstybės turtas, į ją gydytis ir reabilituotis atvažiuoja sunkią negalią turintys vaikai ir paaugliai, juos lydi tėvai.

VšĮ sanatorija „Belorus“ dirba 393 darbuotojai, iš kurių 350 yra Lietuvos piliečiai. Sanatorija veikia pagal Lietuvos įstatymus, sąžiningai moka mokesčius ir yra viena didžiausių mokesčių mokėtojų Druskininkuose.

Darbo saitais sanatorija susijusi ir turi įsipareigojimų daugeliui Lietuvos įmonių: vienam didžiausių kelionių portalų „Noriu. Noriu. Noriu“, UAB „Dzūkijos statyba“, UAB Telia Lietuva, maisto produktų ir kitų paslaugų teikėjams.

Užkirsdama kelią dirbti sanatorijai, Vyriausybė ne tik atims pragyvenimo šaltinį iš beveik 400 žmonių ir jų šeimų, bet ir užkirs kelią Baltarusijos šeimoms gauti jų vaikams labai reikalingą gydymą.

„Esame atviri ir norime išsaugoti savo darbo vietas bei užmegzti dialogą su šalies valdžia, bet jeigu nepavyks to padaryti neatmetame ir mitingų galimybės, nes nebeturime ko prarasti“, – sako sanatorijos darbuotojai.