Druskininkuose – dar daugiau pramogų: atidarytas kartodromas „Snow Kart“

Jeigu Jums patinka įdomios, nuotaikingos, dinamiškos ir adrenaliną keliančios pramogos, drąsiai užsukite į šalia Druskininkų „Snow Arena“ atidarytą naują kartodromą „Snow Kart“. Tai yra vienintelė tokio tipo pramoga Druskininkuose, o kartingais čia gali pasivažinėti visi – ir jauni, ir vyresni. Kartingų entuziastai sako, kad būtent nuo šių automobiliukų gali prasidėti net ir kelias į automobilių sporto Olimpą –ne vienas garsus ralio pilotas savo karjerą yra pradėjęs kartingų trasose.

Kartodromas savaitgalį atidarytas įspūdingu renginiu, kuriame netrūko adrenalino/Ievos Dovidauskienės nuotrauka

Kartodromą Druskininkuose atidariusi sporto trenerė Indrė Burlinskaitė su sužadėtiniu Liudu Vaisieta įsitikinę, kad dar įdomesnę pramogą daro ir autentiška „Snow Arenos“ aplinka.

–Kuo išskirtinis bus Jūsų kartodromas? Kiek iš viso yra kartingų, ir kiek vienu metu gali būti žmonių tuo pačiu metu kartodrome?

– Mūsų kartingai – standartinių modelių, jie nėra patys galingiausi – 270 kubinių centimetrų, 9 arklio galių, todėl jais galės važinėti net ir pradedantieji. Bet visi jie yra nauji, greitesni, išvaizdesni. Norime prisidėti prie Druskininkų kurorto įvaizdžio formavimo, todėl siūlome kokybišką paslaugą.

Šeštadienį surengėme oficialų kartodromo atidarymą, o iki to laiko savaitę testavome kartingus, tikrinome, kiek galėsime aptarnauti žmonių per dieną.

Sulaukėme išties puikių rezultatų. Tai buvo netikėta. Susitvarkėme visai neblogai, o žmonių antplūdis nuo penktadienio buvo beprotiškas. Atėję į darbo vietą, iš jos pasitraukdavome tik vakare.

Vienu metu trasoje gali būti iki 8 žmonių. Juos lydintiems asmenims yra sudarytos galimybės stebėti lenktynes iš šalia įrengtos terasos. Be to, žmonės gali pasivaikščioti „Snow Arenoje“, pasigrožėti panorama iš aukščiausios Druskininkų vietos ar persikelti per Nemuną „Lynų keliu“.

Iš tikrųjų dar neilgai dirbame, bet jau galime pasidžiauti puikiais atsiliepimais. Smagu, kai žmonės atvažiuoja iš pat ryto, pasivažinėja kartingais ir džiaugiasi puikiai pradėta diena.

Kartodromą Druskininkuose atidariusi sporto trenerė Indrė Burlinskaitė su sužadėtiniu Liudu Vaisieta įsitikinę, kad dar įdomesnę pramogą daro ir autentiška „Snow Arenos“ aplinka/Ievos Dovidauskienės nuotrauka

– Ko gero, sulauksite daugybės adrenalino fanatikų? 

– Ko gero, tokios pramogos Druskininkuose iš tikrųjų trūko. Ir ne tik jaunimui. Kartodrome nėra amžiaus cenzo – labiau ribojamas ūgis. Šia pramoga džiaugiasi ir jauni, ir pagyvenę žmonės, ir anūkai su seneliais, ir tėvai su vaikais, ir merginos su vaikinais. Žmonės susėda į kartingus, ir visi lenktyniauja lygiomis sąlygomis. Tikrai smagu, kad ši pramoga taip visus suvienija.

Pirmųjų varžybų prizininkėmis tapo B. Baublytė, D. Radzevičiūtė ir S. Malinauskaitė/Ievos Dovidauskienės nuotrauka

– Ar patys esate adrenalino fanatikai, kuriems reikia riaumojančių variklių garso?

– Visą gyvenimą reikėjo ir reikia! Nebūtinai motoro garsų. Patinka, kai širdis pradeda plakti sparčiau. O kartingai yra neatsiejamas nuo šio pojūčio dalykas! Adrenalinas ir kitos emocijos yra neatsiejami šio sporto dalykai. Žinoma, nereikia pamesti galvos, svarbiausia – rūpintis savo ir aplinkinių saugumu bei atsakingai džiaugtis ta pramoga.

Tarp vyrų geriausiai pasirodė K. Tamulevičius, A. Janeika ir L. Sadeckas/Ievos Dovidauskienės nuotrauka

– Kokiu maksimaliu greičiu galima važiuoti kartodrome? Kaip užtikrinamas žmonių saugumas?

– Iš tiesų šiuo metu neturime įrangos, kuri rodytų jų greitį, tačiau techninės charakteristikos rodo, kad šie kartingai gali išvystyti apie 50 kilometrų per valandą greitį.

Žmogus, ateidamas į kartodromą, privalo pasirašyti, kad ir pats prisiima atsakomybę už savo saugumą. To prašome visų – ir suaugusių, ir nepilnamečių, už kuriuos pasirašo lydintys asmenys. Žmonės turi susipažinti ir laikytis taisyklių.

Atvykę į trasą, pamatysite, kad, kiek galėjome, maksimaliai pasirūpinome saugumu. Laikydamiesi mūsų taisyklių ir išklausę instruktažą, visi lankytojai bus saugūs, jei elgsis taip, kaip mes rekomenduojame, visi bus sveiki, nelaimių tikrai nebus.

Kad važiavimo metu į trasos teritoriją negalėtų patekti pašaliniai asmenys, ji yra aptverta tvora. Mūsų klientų saugumui skirsime didelį dėmesį ir ateityje.

– Koks yra kartodromo darbo laikas?

– Šiokiadieniais dirbame nuo 12 iki 8 valandos vakaro, penktadienį – šeštadienį dirbame nuo 12 iki 10, sekmadienį nuo 12 iki 8.

– Ar pramoga labai brangi?

– Tikrai nebrangi. Vieno važiavimo, trunkančio 8 minutes, kurio metu galima pravažiuoti apie 18-20 įskaitinių ratų, kaina – 12 eurų. Tad tikrai galite drąsiai užsukti ir išmėginti šią daug teigiamų emocijų dovanosiančią pramogą.

– Ko gero, didelis privalumas yra tai, kad pramoga teikiama už miesto ribų, niekas negirdi ir nesiskundžia triukšmu ar užterštu oru?

– Jei kažkas galvoja, kad kartingai išskiria labai daug gamtai kenksmingų medžiagų, – taip nėra. Kartingas orą teršia tikrai ne daugiau, nei elementari žoliapjovė. Be to, vienas kartingas per dieną sudegina labai nedidelį kiekį kuro. Paprastų automobilių eksploatavimas tikrai sukelia didesnę žalą gamtai, nei kartingų.

Mus džiugina kiekvienas lankytojas, žmonės, norintys palaikyti vietinį verslą ir besinaudojantys mūsų siūloma paslauga. Dažniausiai žmonės, iš šalies pamatę trasą ir dalyvių emocijas, iškart nori ir patys sėsti į kartingus ir juos išmėginti. Skeptikų dar nesutikome, tikimės, kad ir nesutiksime.

– O kokie yra artimiausi planai? Ar ketinate siūlyti pramogas visus metus?

– Tikimės paties geriausio rezultato vasaros metu ir jau esame numatę renginių rudenį bei žiemą. Organizuosime turnyrus, galbūt sukursime sniego trasą.

Juk ji būtų neatsiejama nuo „Snow Arenos“. Nėra taip sudėtinga kartingus pritaikyti važiuoti sniegu, tereikia pakeisti padangas. Juolab, kad mūsų laiko sistema yra pakankamai profesionali, ji pritaikyta dirbti nuo -30 laipsnių C, iki +40 C. Įsigydami šią sistemą, jau buvome numatę, kad norėsime vykdyti veiklą ir žiemą, pritaikyti kartingus tam sezonui.

– Kartodromas savaitgalį atidarytas įspūdingu renginiu, kuriame netrūko adrenalino. Esate sakę, kad trasa tinka ir varžyboms rengti.

– Praėjusį šeštadienį oficialiame kartodromo atidaryme dalyvavo 80 dalyvių – 65 vyrai ir 15 moterų. Tądien surengtos varžybos buvo beprotiškai karštos. Tikrai nesitikėjome sulaukti tokio žmonių srauto. Visi buvo laimingi ir patenkinti, sakė, kad tokios pramogos tikrai reikia. Tai buvo galima matyti ne tik dalyvių, bet ir žiūrovų akyse. Toks azartas, tokia konkurencija! Kaip 1006 kilometrų lenktynėse Palangoje. Gal mes su kartingais kada nors įkvėpsime tokią idėją ir Druskininkuose?

O šeštadienį kartodrome buvo galima pamatyti kvapą gniaužiantį lenktyninio BMW markės automobilio piloto pasirodymą, vėliau surengtos „Snow Kart“ kartingų lenktynės.

Atidarymo renginį vedė reperis Ironvytas, žiūrovų laukė rėmėjų staigmenos.

Pirmųjų varžybų prizininkėmis tapo Brigita Baublytė, Deimantė Radzevičiūtė ir Sandra Malinauskaitė. Tarp vyrų geriausiai pasirodė Karolis Tamulevičius, Aurimas Janeika ir Laimis Sadeckas. Visi lenktynių prizininkai ir nugalėtojai buvo apdovanoti įspūdingomis dovanomis, kurias įsteigė „RedBull“, „Myprotein“, Druskininkų vandens parkas ir „Snow Arena“.

Tądien surengtose varžybose netrūko gerų emocijų/Ievos Dovidauskienės nuotrauka

– Kas Jus labiausiai palaikė, kuriant naują pramogų vietą?

– Iš tikrųjų kartodromas naujam gyvenimui buvo prikeltas per pusantro mėnesio. Labai norėčiau padėkoti ir savo draugams, kurie prisidėjo prie šios idėjos. Organizavome talkas, valėme trasą, dažėme padangas, rišome, formavome trasą. Buvo labai daug sunkaus darbo, bet mane labai palaikė bičiuliai – su tokiu savanorių kolektyvu viskas įmanoma!

Parengė Laima Rekevičienė