Druskininkų širdis nesustoja ir karantino metu

„Karantino metu gydykla dirba visomis dienomis!“, – gerą žinią skelbia Druskininkų gydykla ir kviečia druskininkiečius bei miesto svečius pasinaudoti asmens sveikatos priežiūros paslaugomis.

Populiariausios Druskininkų gydyklos procedūros nesikeičia jau ilgą laiką – viena iš paklausiausių – vertikalios vonios/Centro AQUA archyvo nuotrauka

Druskininkų gydykla ragina stiprinti sveikatą, išbandyti laiko patikrintas, šimtametes tradicijas išsaugojusias sveikatai naudingas procedūras ir patirti gerų emocijų. Dar smagiau, kad iki lapkričio 30 dienos, pasakius slaptažodį „Nusipelniau atostogų“, mineralinio vandens vonioms taikoma 10 proc. nuolaida!

Kaip patikino Druskininkų gydyklos vadovas Kęstutis Ramanauskas, gydomosios procedūros atliekamos tik po gydytojo paskyrimo, laikantis visų nustatytų saugos reikalavimų.

– Druskininkų gydykla net ir per karantiną dirba visomis dienomis ir teikia medicininės reabilitacijos paslaugas. Kokias konkrečiai?

– Karantino metu Druskininkų gydykla nestabdė veiklos, nes liko vos ne vienintelė ambulatorinės reabilitacijos paslaugas teikianti įmonė Druskininkuose. Aptarnaujame aplinkinių sanatorijų, viešbučių, svečių namų lankytojus, teikdami kokybiškas paslaugas, ypatingą dėmesį skirdami mūsų pacientų ir mūsų personalo saugumui. Toliau teikiame fizinės medicinos reabilitacijos gydytojų, gydytojo psichoterapeuto  konsultacijas, mūsų vizitine kortele tapusias mineralinio vandens ir gydomojo purvo vonias bei aplikacijas, kineziterapijos ir mankštos mineralinio vandens baseinėlyje paslaugas, klasikinius masažus, druskininkiečių pamėgtas krioterapijos bei kitas fizioterapines procedūras. Žinoma, tolesnis mūsų darbas labai priklausys nuo epidemiologinės padėties Lietuvoje, tačiau tikimės išsilaikyti ir nenuvilti mūsų pacientų.

Žmonės į Gydyklą atvyksta dėl klasikinio ar povandeninio masažų, didelė dalis lankytojų giria naujus mechaninio audinių masažo krėslus/Centro AQUA archyvo nuotraukos

– Visi žinome, kad geriau užkirsti kelią ligoms, negu po to ilgai gydytis. Kokių ligų prevencijai tinkamiausios gydomosios Druskininkų gydyklos procedūros?

– Gydykla specializuojasi judamojo atramos aparato susirgimų gydyme ir prevencijoje, todėl visus žmones, besiskundžiančius nugaros, sąnarių ar raumenų grupių skausmais, sąstingiu kviečiame apsilankyti pas mūsų kvalifikuotus specialistus. Atsižvelgus į paciento sveikatos būklę, bus sudaryta individuali gydymo programa arba parinktos konkrečios procedūros tam, kad esami dažniausiai nedideli sveikatos sutrikimai netaptų gyvenimą keičiančiais ateityje.

Dalis vandens ir šiluminių procedūrų veikia tonizuojančiai, grūdinančiai, treniruoja širdį – pavyzdžiui, aukštos mineralizacijos vonios, gydomieji dušai, purvo procedūros. Kai kurios iš jų, atvirkščiai. atpalaiduoja, slopina centrinę nervų sistemą, veikia raminančiai – vaistažolių, perlinės vonios, masažai. Todėl visada rekomenduoju pirmiausia pasikonsultuoti su mūsų gydytojais, o ne užsiimti savigyda.

Reikia suprasti, kad, kalbant apie žmogaus organizmą, negalime išskirti vienos konkrečios organizmų sistemos – jos visos tarpusavyje labai susijusios ir turi įtakos viena kitai. Juk dažniausiai mūsų sveikatos sutrikimai – tai tik mūsų gyvenimo būdo, mitybos, psichologinės sveikatos pasekmė. Stresas, pervargimas, nerimas dėl ateities, pasikeitęs gyvenimo ritmas daro įtaką ne tik mūsų psichinei sveikatai, bet ir visam organizmui. Kartais tiesiog būtina leisti specialistui jumis pasirūpinti, ištrūkti iš to užburto rato ir rutinos, „persikrauti“ organizmą ir fizine, ir psichologine prasme. Leiskite tai atlikti mums Druskininkų gydykloje!

– COVID-19 – mums visiems dar nepažįstamas virusas. Bet gal ir nuo jo galime apsisaugoti, skirdami dėmesio imuniteto stiprinimui. Kurias procedūras rekomenduojate grūdinimuisi?

– Bendrąja prasme, norint padėti savo organizmui, pirmiausia rekomenduočiau ir karantino metu nepamiršti sveikos, subalansuotos mitybos, reguliaraus fizinio aktyvumo. Druskininkiečiams šiuo atveju labai pasisekė – miestas skersai išilgai išraižytas dviračių ir pėsčiųjų takais, pušynais. Išnaudokite tai!

Pusantros valandos pasivaikščiojimas ar keletas kilometrų, numintų dviračiu ar lengva ristele, treniruoja širdį, kvėpavimo sistemą, išjudina sąnarius bei raumenyną. Venkite alkoholio, streso, pervargimo. Iš procedūrų rekomenduotinos visos treniruojančios ir grūdinančios: purvo procedūros, mankštos vandenyje ir gryname ore, škotiškas dušas (kai kaitaliojamas šiltas ir šaltas vanduo), krioterapija. Svarbu suprasti, kad, nepersirgus COVID-19, mes neturime antikūnių jam atremti, o bet kokie lėtiniai ir gretutiniai susirgimai labai smarkiai komplikuoja mūsų šansus su juo sėkmingai susidoroti.

Todėl labai svarbu laikytis visų Nacionalinio visuomenės sveikatos centro rekomendacijų.

Dar prieš karantiną Druskininkų gydykloje purvo procedūras išbandė baleto primarijus N. Juška/Loretos Kondrotės nuotrauka

– Kaip Jūs rūpinatės savo darbuotojų ir lankytojų sveikata, kaip užtikrinate saugumą?

– Kaip ir visos asmens sveikatos priežiūros įstaigos, mes užtikriname nuolatinę higieninę patalpų priežiūrą, matuojame visų atvykstančiųjų temperatūrą, vedame griežtą lankytojų registraciją, ribojame pacientų srautus, naktimis ozonuojame (specialiu aparatu dezinfekuojame) patalpas.

Beveik visos mūsų procedūros atliekamos individualiuose kabinetuose, lankytojai gali susitikti tik koridoriuose, belaukdami paskirtos procedūros, todėl stengiamės, kad procedūros netektų laukti ilgiau, kaip 5 minutes. Visos grupinės procedūros, tokios kaip mankšta baseine, vertikali vonia, grupinė kineziterapija ar parafino vonelės rankoms, yra apribotos tik to paties „covidinio burbulo“ pacientams – kartu leidžiame tik kartu atvykusius tos pačios šeimos narius.

Kadangi nėra pacientų iš užsienio šalių, tiesiog pradėjome smulkinti grupeles, tai užtikrina ne tik paslaugos saugumą, bet ir pacientų didesnį pasitenkinimą – procedūra tampa labiau individuali, asmeniškesnė. O specialistui lengviau dirbti mažose grupelėse, jis gali daugiau dėmesio skirti kiekvienam pacientui.

– Kurios iš siūlomų procedūrų dabar populiariausios?

– Na, populiariausios mūsų procedūros nesikeičia jau ilgą laiką. Žmonės dažniausiai atvyksta dėl mūsų vertikalios vonios, klasikinio ar povandeninio masažų, purvo procedūrų. Didelė dalis labai giria mūsų naujus mechaninio audinių masažo krėslus, kuriuos įsigijome dar pavasarį.

– Kokie būtų Jūsų patarimai žmonėms, besirūpinantiems savo sveikata ir norintiems apsisaugoti nuo COVID-19?

– Svarbu suprasti, kad, aplink siaučiant virusui, ne gydytojai ar ligoninės mus apsaugos – viskas priklauso tik nuo mūsų pačių. Ir pagrindinės bei svarbiausios priemonės yra teisingas veido apsaugos priemonių dėvėjimas, rankų higiena, socialinių kontaktų maksimalus ribojimas, minimalaus dviejų metrų atstumo laikymasis bendraujant.

Džiugu, kad druskininkiečiai yra sąmoningi ir atsakingi. Kiek man tenka susidurti, jie pakankamai neblogai laikosi šių rekomendacijų. Labai tikiuosi, kad greitu metu jau sulauksime vakcinos, ir gyvenimas vėl grįš į įprastas vėžes.

Tikiu, kad kiekvienas iš mūsų jau pasiilgo poilsiautojų ir žmonių pilnų parkų. Likime sveiki!

Parengė Laima Rekevičienė