Druskininkietis Karolis Mieliauskas triukšmingai išlydėtas į kelionę aplink pasaulį

Praėjusį penktadienį, riaumojant motociklų varikliams, druskininkiečiai bei kurorto svečiai susirinko prie Druskonio ežero amfiteatro išlydėti druskininkietį Karolį Mieliauską į 40 dienų truksiančią kelionę motociklu aplink pasaulį. Karoliui teks įveikti 20 tūkstančių kilometrų per Aziją, Ameriką ir Europą. Visos kelionės metu bus garsinamas Druskininkų kurorto vardas, taigi K. Mieliausko kelionę remia ir Druskininkų savivaldybė.

Pradėjęs kelionę Druskininkuose, keliautojas K. Mieliauskas po 40 dienų, rugsėjo 27-ąją, ją užbaigti taip pat planuoja gimtuosiuose Druskininkuose/Justino Kygos nuotrauka

Šis projektas išskirtinis dar ir tuo, kad per daugiau nei mėnesį keliautojas bandys sukviesti pasaulio lietuvius į 2021 metais Druskininkuose rengiamas Pasaulio lietuvių sporto žaidynes. Karolis ieškos pasaulio druskininkiečių, kurie galėtų tapti šio kurorto ambasadoriais. Pasak K. Mieliausko, jo kelionė skirta Druskininkams – gimtajam keliautojo miestui, todėl ji čia ir pradėta.

Iškilmingame keliautojo palydėtuvių renginyje sveikinimo žodį taręs Druskininkų savivaldybės mero pavaduotojas Linas Urmanavičius pasidžiaugė drąsia žemiečio iniciatyva, noru skleisti žinią apie gimtąjį miestą bei Lietuvą, palinkėjo jam sėkmingos kelionės. L. Urmanavičius K. Mieliauskui įteikė dekoratyvinį maišelį su simboline druskos sauja. Jam taip pat buvo įteikta ir Druskininkų vėliava, ant kurios pasirašė mero pavaduotojas L. Urmanavičius, į išlydėtuves atvykusi Pasaulio lietuvių bendruomenės valdybos narė, atstovė Lietuvoje Vida Bandis bei pats keliautojas.

K. Mieliauskas padėkojo visiems už nuoširdžius palinkėjimus, iniciatyvos ir idėjos palaikymą, tikėjimą juo: „Nesitikėjau tokių triukšmingų išlydėtuvių. Smagu, kad atėjo tikrai daug žmonių, kurie norėjo išgirsti apie manęs laukiančią kelionę. Susirinko ne tik druskininkiečiai, užsuko ir pro šalį ėję kurorto svečiai, buvo labai smagu“, – mintimis dalijosi aplink pasaulį motociklu važiuosiantis druskininkietis.

Po oficialios dalies K. Mieliauskas sėdo ant savo motociklo ir, lydimas Alytaus baikerių kolonos, patraukė link Druskininkų ženklo – „trijų pušaičių“ žiedo, ten atminčiai nusifotografavo su visa savo motorizuota palyda.

Druskininkiečiai į kelionę aplink pasaulį išlydėjo savo žemietį K. Mieliauską, linkėdami jam kuo geriausios kloties/Justino Kygos nuotraukos

Drąsiam ir iššūkių nebijančiam keliautojui – tai jau ne pirmas toks savęs išbandymas. Jis pervažiavo motociklu Baikalo ežerą, o šių metų pradžioje motociklu sėkmingai įveikė kelionę į šalčiausią apgyvendintą žemės vietą – Rusijos šiaurėje, dar už šalčiausiu pasaulio miestu pripažinto Jakutsko esantį Oimiakono kaimą. Pasitikėjimas ir tikėjimas savimi Karolį sėkmingai nuvedė tikslų link, o motociklas tapo svarbia jo gyvenimo dalimi.

„Pastarojo meto ir į ilgesnes keliones važiuoju motociklu. Motociklas yra mano ekstremalesnių kelionių įrankis. Šios kelionės aplink pasaulį, kaip ir daugelio kitų mano kelionių, pirminis tikslas nėra geografinis pažinimas. Tai daugiau vidinių procesų pažinimas ir įtvirtinimas. Šiai praktikai, kaip aktyviai meditacijai, reikia tam tikros disciplinos. O tokios ilgai trunkančios kelionės tai ir suteikia. Maršrutas prasidėjo Druskininkuose, tęsis per Latviją, Rusiją, Sibiro miškus. Jų gilumoje dega milžiniški plotai, keliavimą gali apsunkinti aitrūs dūmai. O Irkutsko sritį užliejo potvyniai – taigi laukia nemenki išbandymai. Vėliau iš Vladivostoko skrisiu į Los Angelą, pravažiuosiu legendiniu Route 66 keliu iki Čikagos. Iš Čikagos – į Niujorką. O tada jau skrydis į Londoną ir iš Londono – į Druskininkus“, – kelionės planais dalijosi K. Mieliauskas.

Karolis sėkmingai keliauja Rusijos keliais. Antradienį jis buvo sustojęs Permėje, kur susitiko su ten gyvenančiais druskininkiečiais, o vakar važiavo į Rytus, iki dienos pabaigos įveikęs apie 1000 kilometrų.

Savo kelionės įspūdžiais Karolis savo socialiniuose tinkluose ir laikraštyje „Mano Druskininkai“ dalinsis su druskininkiečiais visos kelionės metu. O iškilmingas keliautojo K. Mieliausko sutikimas po 40 dienų, rugsėjo 27 dieną, taip pat planuojamas jo gimtuosiuose Druskininkuose.

Parengė Simona Dailydaitė