KOMENTARAS: Naujųjų mokslo metų išvakarėse – linkėjimas konservatoriui V. Semeškai įgyti vidurinio mokslo atestatą

Praėjusį penktadienį į posėdį susirinkę Druskininkų savivaldybės tarybos nariai dirbo, nepaisydami opozicijai atstovaujančių konservatorių ir liberalų nuolatinių priekaištų ir išvedžiojimų. Stebint pastarąjį Tarybos posėdį, susidarė įspūdis, kad su svarstomais klausimais nesusijusios replikos ir pasisakymai – įprasta opozicionierių taktika, stengiantis sužlugdyti bendruomenei svarbius sprendimus.

Į posėdį susirinkę Druskininkų savivaldybės tarybos nariai priėmė gyventojams svarbius sprendimus/Dianos Sinkevčiūtės nuotrauka

 

Trūksta išsilavinimo?

Tarybos posėdyje ir vėl nebuvo patvirtinti liberalų ir konservatorių kandidatai į Kontrolės komitetą. Kaip „netikėta“! – į komitetą nesuskaičiuojamą kartą veržėsi vidurinio mokslo atestato neturintis konservatorius V. Semeška ir Tarybos posėdžiuose nuo žurnalistų fotoobjektyvų dažnai besidangstantis liberalas Juozas Šarkus. Kadangi kitų kandidatūrų pasiūlyta nebuvo, klausimo svarstymas vėl atidėtas.

O iš klausimų, kuriuos, svarstant Kontrolės komiteto sudėtį, Administracijos specialistei uždavinėjo V. Semeška, galėjo susidaryti įspūdis, kad jis pats nė nesivargina pasidomėti rūpima informacija. Nors puikiai žino, kad ji yra viešai skelbiama ir randama internete – ją rasti nereikia nei specialių mokslų, nei diplomų.

Mokslo ir žinių dienos išvakarėse per radijo stotis buvo galima girdėti reklamą, raginančią sugrįžti į mokyklą ir, būnant bet kokio amžiaus, įgyti vidurinį išsimokslinimą. Kaip tik to iki šiol vidurinio mokslo atestato niekam neparodžiusiam konservatoriui V. Semeškai ir palinkėta, baigiantis Tarybos posėdžiui.

 

Sužibėjo „įžvalgomis“

Taryba patvirtino perskaičiuotą bendrovės „Druskininkų vandenys“ geriamojo vandens tiekimo ir nuotekų tvarkymo bazinę kainą. Nuo spalio 1 dienos ji bus dviem euro centais (be PVM) mažesnė, nei dabar galiojanti.

Svarstant šį sprendimo projektą, Tarybos narius savo įžvalgomis prajuokino A. Balkė. Iš jo nerišlių samprotavimų apie vandens kainos skaičiavimą ir perskaičiavimą taip ir liko neaišku, ar jam kainos sumažėjimas nepatiko, ar jis apskritai nesuprato, apie ką kalba. Neaišku, ar ir kiti posėdžio dalyviai suprato, ką norėjo pasakyti konservatorius, pretenduojantis net į mero postą?

 

Prieš Kultūros centrą?

A. Balkė turi savo „genialių“ pastebėjimų ir dėl būsimo naujojo Druskininkų kultūros centro. Pagal jo neseniai išsakytus samprotavimus respublikinėje žiniasklaidoje, galima suprasti, kad Druskininkai – mažai kam žinomas kaimas, kuriam ir pakaktų, kad kultūros žiburiai šviestų A. Balkės nosies lygyje? Ar jis įsivaizduoja, kad tokio objekto reikšmingumą Druskininkų kurortui galima matuoti „procentais“, bylojančiais apie tai, kiek druskininkiečių tilps salėje, skirtoje tarptautinio lygio renginiams, konferencijoms, koncertams, teatro spektakliams?

Liberalas J. Šarkus posėdyje irgi pareiškė abejojantis, ar apskritai tokio objekto Druskininkams reikia. Kyla klausimas, kokiu Druskininkų priešu reikia būti, kad iš viso kiltų minčių neigti tokio kultūros objekto būtinumą kurortui?

Juk ir prieš įgyvendinant kitus įspūdingus investicinius projektus – statant didžiuosius Druskininkų traukos objektus: Vandens parką, „Snow Areną“, „Lynų kelią“ – būta skeptikų.

Tačiau šiandien akivaizdu, kad šie objektai, o ypač Vandens parkas, šią savaitę laukiantis jau 4,5-milijoninio lankytojo, tapo kurorto vizitine kortele. Turistai iš Lietuvos ir įvairių užsienio šalių į Druskininkus atvyksta ir todėl, kad čia veikia tokie unikalūs objektai.

Druskininkų savivaldybė jau ne vienerius metus siekia įrengti šiuolaikišką, tarptautinius standartus atitinkantį Kultūros centrą, kuris taptų vienu svarbiausių objektų ir vietos bendruomenei, ir kurorto svečiams. Birželį užbaigtas techninis projektas, vykdomas ir rangovo parinkimo konkursas.

Savivaldybės tarybai teiktu sprendimu siekiama gauti Valstybės investicijų programos (VIP) finansavimą 2019-2021 metais. Tarybos dauguma pritarė, kad Druskininkų savivaldybė prisidėtų, finansuojant investicijų projektą „Druskininkų savivaldybės Druskininkų kultūros centro įrengimas“.

Planuojama bendra projekto vertė – 27,6 mln. eurų, iš kurių Druskininkų savivaldybės indėlis – 7,8 mln. eurų.

Praėjusį penktadienį posėdžiavusi Druskininkų savivaldybės Taryba pritarė ir kitiems bendruomenei svarbiems biudžeto, švietimo, projektų įgyvendinimo sprendimų projektams.

Investicijų ir turto valdymo skyriaus vedėjas Algirdas Svirskas pristatė klausimą dėl pritarimo projektui „Druskininkai legendų takais“. Įgyvendinus projektą svarbiausi Druskininkų gamtos ir kultūros objektai būtų viešinami šiuolaikiškai, pasitelkiant šiuolaikines mobiliąsias technologijas.

Taryboje patvirtinta Druskininkų savivaldybės šeimos komisija; pritarta ir Druskininkų savivaldybės nevyriausybinių organizacijų tarybos sudarymui.

 

Į Kontrolės komitetą norėtų vis dar vidurinio mokslo atestato neparodęs konservatorius V. Semeška
Liberalas J. Šarkus abejoja, ar Druskininkams reikia šiuolaikinės visuomenės poreikius atitinkančio modernaus Kultūros centro
Tarybos narius painiomis „įžvalgomis“ apie vandens kainų perskaičiavimą prajuokino konservatorius A. Balkė/Roberto Kisieliaus nuotrauka

Parengė „Mano Druskininkai“ redakcija