ĮSPŪDIS: „Ar Tarybos opozicija jau atsidūrė „žemiau plintuso“?

Praėjusį ketvirtadienį sušauktame Druskininkų savivaldybės tarybos posėdyje opozicijos atstovai pademonstravo savo bejėgiškumą ne tik ieškodami „šešėlių“ Savivaldybės biudžete ir ginčydamiesi, kuo skiriasi Tarybos darbo reglamentas nuo Vietos savivaldos įstatymo.

Opozicionieriai griebėsi jau ir gatvės žargono, įžeidinėdami kitus Tarybos politikus, Savivaldybės vadovus ir Administracijos darbuotojus, nepagrįstai kaltindami juos „apeinant įstatymus“ ir panašiai. Veikėjai vėl viešai guodėsi, kad tokiu būdu jie yra „traiškomi“. Posėdį stebėjusiems žurnalistams kilo klausimas, kokias cinizmo „aukštumas“ reikia pasiekti, kad, po tokių įžeidžiančių pareiškimų dar sugebama ironizuoti, linkint posėdžio dalyviams „gražios dienos“?

 

Kas yra „žemiau plintuso“?

Tarybos opozicionierių įvardijamas jų lyderiu Vyriausiosios rinkimų komisijos narys Vilius Semeška pastarajame posėdyje „sužibėjo“ savo politine kultūra, pareikšdamas, kad Antikorupcinės komisijos pirmininkės Gražutės Kuneikienės pateikta ataskaita „yra žemiau plintuso“. Toks žodynas, apibūdinant išsamią ir dalykišką buvusios partijos kolegės parengtą ataskaitą, apstulbino ne tik posėdį stebėjusius druskininkiečius, bet ir šilto bei šalto mačiusius, patyrusius politikos profesionalus Tarybos daugumoje. Susidarė įspūdis, kad dėl tokios politiko kalbėsenos daugelis dalyvavusiųjų posėdyje neteko amo.

Pristatydama ataskaitą, G. Kuneikienė pabrėžė, jog asmenų skundų dėl Savivaldybės administracijos tarnautojų ir darbuotojų piktnaudžiavimo tarnyba per 2017 metus negauta. Opozicijos įniršis pasiekė kulminaciją, kai G. Kuneikienė įvardijo, jog Komisija nuolat domėjosi ir centro „Aqua“ veikla. Kalbėdama apie šalies žiniasklaidoje paskleistą informaciją, susijusią su teisėsaugos institucijų tyrimais, G. Kuneikienė sakė, kad tai, jos nuomone, buvo dirbtinai sukeltas skandalas: „Šis skandalas buvo reikalingas kai kuriems mūsų Tarybos nariams, kad pasiektų tam tikrą postą.“

Toks Antikorupcinės komisijos pirmininkės komentaras, ko gero, „pašiurpino“ V. Semešką, kaip galima suprasti, tikrąja to žodžio prasme: „Fantastiška pabaiga, šiurpas net nuėjo. Sveikinu, puiki nuomonė. Sakykite, prašau, kas Jus delegavo į šias pareigas?“, replikavo V. Semeška, G. Kuneikienei baigus pristatyti ataskaitą.

G. Kuneikienei ramiai paaiškinus, kad taip nubalsavo Taryba, išskyrus keletą jos narių, V. Semeška nesiliovė „šiurpti“, komentuodamas, jog jam akivaizdu, kad G. Kuneikienė esą net negalinti atsakyti, kieno jinai deleguota… Liberalas Juozas Šarkus „išstojo“, pareikšdamas, kad ataskaitoje „jokio darbo nėra.“

Posėdžio pirmininkui pareikalavus nutraukti pašaipas, opozicijos atstovai suūžė, kad jis „vestų posėdį.“ Tarybos daugumai, judėjimui „Už Druskininkus“ atstovaujantis Tarybos narys Artūras Skausmenis į situaciją reagavo pasisakymu, įvardindamas, kad žemiausias koks tik begali būti lygis yra viešai menkinti savo kolegę, buvusią partietę ir jos darbą.

 

„Vieninteliai“ ir „nepakartojami“ kandidatai?

Tikėtina, kad V. Semeška, kritikuodamas daugiau kaip dvidešimt metų politinėje veikloje dalyvaujančios G. Kuneikienės veiklą, niekaip negali pamiršti, kad ji pati pasisiūlė į Savivaldybės tarybos Kontrolės komitetą.

Politikei trūko kantrybė, kai viename Tarybos posėdyje vėl nebuvo nepatvirtinta, jau kone dešimtąjį kartą opozicijos siūlyta V. Semeškos kandidatūra į Kontrolės komiteto narius. Tada į šį komitetą pasisiūliusi G. Kuneikienė užsitraukė tuomečių partijos, frakcijos bendražygių nemalonę. Už tai G. Kuneikienę Druskininkų konservatoriai, tuomet vadovaujami V. Semeškos, išmetė iš partijos.

Kontrolės komiteto sudėties klausimas iki šiol yra nuolatinis Tarybos darbotvarkėje. Vis tebesiūlomi tie patys kandidatai: V. Semeška ir J. Šarkus, kuriems iki šiol Taryba nepritaria ir už juos nebalsuoja. Dar pernai iš Kontrolės komiteto atsistatydinus liberalui Karoliui Kakliui ir konservatoriui Antanui Balkei, Liberalų ir Mišrios frakcijos privalo pateikti į Kontrolės komitetą savo kandidatus. Tačiau, susidaro įspūdis, kad be J. Šarkaus ir V. Semeškos nėra ką pasiūlyti, arba, pasak Tarybos nario Juliaus Matulevičiaus, taip tiesiog galimai tyčiojamasi iš viso Tarybos darbo. Mat, vadovaujantis Tarybos veiklos reglamentu, tą patį kandidatą galima siūlyti ne daugiau kaip du kartus. Atsižvelgiant į tai, kad Tarybos posėdyje kitų kandidatūrų pasiūlyta nebuvo, klausimo svarstymas vėl atidėtas.

 

Parengė „Mano Druskininkai“ redakcija