Vijūnėlės paplūdimyje darbą pradėję gelbėtojai iki pat rudens dirbs kiekvieną dieną

Birželio 1-ąją visoje Lietuvoje oficialiai prasidėjo maudymosi sezonas. Tądien Druskininkų kurorto centre esančiame Vijūnėlės paplūdimyje darbą pradėjo gelbėtojai, kurie čia budės iki pat maudymosi sezono pabaigos – rugsėjo 15 dienos.

Vijūnėlės paplūdimyje darbą pradėję gelbėtojai budės iki pat maudymosi sezono pabaigos / Dianos Sinkevičiūtės nuotrauka

Tam, kad būtų užtikrintas vasaros poilsiu besimėgaujančių gyventojų ir kurorto svečių saugumas, gelbėtojai budės kiekvieną dieną nuo 10 val. ryto iki 20 val. vakaro.

Iš esmės pasiruošta maudymosi sezonui ir sutvarkyta Vijūnėlės paplūdimio aplinka: Komunalinio ūkio specialistai paplūdimį papildė nauju smėliu, Paslaugų ūkio darbuotojai sutvarkė dušus, pakeitė plūdurus, prie gelbėtojų bokštelio įrengė informacinę lentą su paplūdimio taisyklėmis ir saugumo instrukcijomis.

Prieš pat vasaros sezoną šalia paplūdimio atidarytas naujas Paplūdimio tinklinio aikštynas su keturiomis aikštelėmis, kurios pritaikytos ne tik tinkliniui, bet ir paplūdimio futbolui bei paplūdimio rankiniui. Druskininkiečiai ir kurorto svečiai šiuo aikštynu gali naudotis nemokamai!

Vijūnėlės paplūdimyje draudžiama vedžioti gyvūnus, lesinti laukinius paukščius / Dianos Sinkevičiūtės nuotrauka

Gelbėtojai ragina paplūdimyje elgtis atsakingai

Vijūnėlės paplūdimyje poilsiautojų saugumą užtikrinantys gelbėtojai Eugenijus ir Jurijus yra išklausę specialius mokymus, moka suteikti būtinąją pagalbą. Tačiau jie akcentuoja, kad labai svarbus yra ir pačių poilsiautojų elgesys – norint saugiai pramogauti vandenyje ir prie jo, privalu laikytis saugumo taisyklių.

Viena iš jų – maudytis paplūdimio ribose, kur budi gelbėtojai. Paplūdimyje svarbu įvertinti savo jėgas ir neplaukti toliau už plūdurų, kurie žymi maudymosi zoną. Gelbėtojai atkreipia dėmesį, kad, atsitikus nelaimei, svarbi kiekviena sekundė, o toli už plūduro nuplaukęs žmogus smarkiai rizikuoja.

Pasiteiravus, ką reikėtų daryti, jei žmogus pradeda skęsti, gelbėtojai informavo, kad, kiek įmanoma reikia stengtis nepanikuoti, iškėlus ranką arba šūksniu informuoti gelbėtojus ir stengtis išsilaikyti vandens paviršiuje, kol atplauks pagalba.

Paslaugų ūkio darbuotojai prie gelbėtojų bokštelio įrengė informacinę lentą su paplūdimio taisyklėmis ir saugumo instrukcijomis / Dianos Sinkevičiūtės nuotrauka.

„Jei ant kranto esantys žmonės mato, kad gelbėtojai plaukia padėti skęstančiam žmogui, jie neturėtų trukdyti gelbėtojų darbui. Geriausia pagalba iš aplinkinių – paskambinti 112. Nes dažnai nutinka ir taip, kad tenka gelbėti ir į pagalbą skubėjusį pilietį, kuris pervertino savo jėgas“ ,– sako Vijūnėlės paplūdimyje budintys gelbėtojai.

Eugenijus ir Jurijus vienbalsiai akcentuoja, kad paplūdimyje griežtai draudžiama vartoti alkoholį.

Su vaikais atėję tėveliai neturėtų pamiršti, kad, nors budri gelbėtojų akis stebi aplinką, tačiau vaikų saugumu privalu pasirūpinti ir patiems.

Gelbėtojai atkreipia dėmesį, kad Vijūnėlės paplūdimyje draudžiama vedžioti gyvūnus, lesinti laukinius paukščius – yra pasitaikę, kad dėl poilsiautojų „dosnumo“ į paplūdimį atskrenda apie 20 gulbių – po to paplūdimys būna apterštas.

Pasiteiravus, kokie yra Vijūnėlės paplūdimio lankytojai, gelbėtojai pasidžiaugė, kad žmonės yra pakankamai atsakingi, saugo paplūdimio inventorių, nešiukšlina.