Verslininkas D. Mizaras: „Druskininkai galėtų būti tvaraus judėjimo pavyzdžiu“

Karantino metu Lietuvoje, kaip ir visoje Europoje, prasidėjo dviračių bumas. Nutrūko tiekimo grandinės, gamintojai sustabdė gamybą, o žmonės, norėdami sveikai ir nepriklausomai judėti, šluote iššlavė dviračių parduotuves. Druskininkuose, garsėjančiuose savo puikiomis dviračių trasomis, kuriose poilsiautojai vis dažniau išbando ir elektrines transporto priemones, atsirado nauja parduotuvė prekiaujanti elektrinėmis dviratėmis priemonėmis. Kalbamės su jos įkūrėju Donatu Mizaru.

D. Mizaras elektrinį motociklą vairuoja ir pats, stengiasi, kiek įmanoma dažniau, juo pakeisti automobilį / Roberto Kisieliaus

Kodėl nusprendėte imtis tokios veiklos?

Viskas prasidėjo prieš pusantrų metų. Pamenu, dar su šviesaus atminimo. tėveliu užsiiminėjome elektrinių dviračių nuomos veikla ir žiemą keitėme inventorių. Sugalvojome įsigyti didmenine kaina daugiau elektrinių transporto priemonių ir pabandyti jomis prekiauti. Atsirado susidomėjimas, poreikis, todėl įkūriau elektroninę parduotuvę „electricride.lt“ ir pradėjau prekiauti. Tai truko metus, palaipsniui supratau, kad klientui reikia suteikti galimybę ne tik iš nuotraukos spręsti apie prekę, visiems įdomiau ateiti, pačiupinėti, atsisėsti, pačiam išbandyti ir pajusti važiavimo malonumą. Pastebėjau, kad veikianti tikra parduotuvė kelia ir didesnį žmonių pasitikėjimą. Aišku, mažesniame mieste tai dar didesnis įpareigojimas – turi nenuvilti žmonių, suteikti jiems serviso paslaugas, garantijas. Tiesa, atvyksta klientai ir iš kitų Lietuvos miestų.

Koks Jūsų parduotuvės asortimentas šiandien?

Didžiąją asortimento dalį sudaro elektrinės transporto priemonės – tai ir paspirtukai, elektriniai dviračiai, motoroleriai, ir net elektriniai motociklai. Vieną tokį vairuoju ir pats, stengiuosi, kiek įmanoma dažniau, juo pakeisti automobilį. Skirtumas jaučiasi – jokio garso, eksploatacija paprasta – įkrauni ir važiuoji, jokių tepimų, išlaidų alyvai, tepalams. Ir miesto sąlygomis galima nuvažiuoti 200 kilometrų.

Ar jaučiamas klientų susidomėjimas?

Susidomėjimas tikrai didelis. Be abejo, jaunimas domisi ir perka galingesnius, geresnių parametrų įrenginius, tačiau elektriniais dviračiais labiausiai domisi vyresni, jau gerokai per 50 metų perkopę žmonės. Ypatingai populiarūs yra sulankstomi dviračiai, paklausą turi ir dviračiai storesnėmis padangomis, daug perkama elektrinių paspirtukų ir motorolerių. Iš tikrųjų žmonės vis dažniau keičia transporto pasirinkimo įpročius. Tiesiog mažiau važiuoja automobiliais, o į darbą vykti renkasi elektrinį dviratį ar motorolerį.

Didžiąją parduotuvės asortimento dalį sudaro elektrinės transporto priemonės – paspirtukai, elektriniai dviračiai, motoroleriai ir net elektriniai motociklai / Roberto Kisieliaus nuotrauka

Tokį apsisprendimą lemia tikriausiai ne tiek sąmoningumas, kiek kuro kainos?

Kai kalbame su klientais, jie dažnai ir sako, kad nori elektriniu dviračiu ar paspirtuku važiuoti į darbą. Kažkas gyvena kaimo vietovėje, kur autobusai ne taip dažnai ir ne visada patogiu grafiku kursuoja, o nuvažiuoti 10-20 kilometrų elektrine priemone tikrai įmanoma. O ir tie orai – ne kliūtis. Lietuviai kartais sako, kad mūsų šalyje dažnai lyja ir kone pusę metų dvirate priemone važiuoti negalima, bet aš visuomet kaip pavyzdį raginu prisiminti Nyderlandus. Juk ten lyja daug daugiau, nei pas mus, ir vis tiek visi važiuoja dviračiais, ten tiesiog visur jaučiama važiavimo dviračiu kultūra. Esu tikras, kad ir Druskininkuose, kur yra fantastiški dviračių takai, tikrai galime rinktis dviratį, kaip susisiekimo priemonę.

Stengiatės prisidėti, kad Druskininkuose būtų dar švaresnis oras?

Taip, be abejo, turiu svajonę, kad Druskininkai taptų pats žaliausias miestas. Kažkada būdavo ir mūsų kurorte, ir kitur tokia tvarka – arba palieki automobilį aikštelėje, arba tiesiog mokestį moki. Sakykime, jeigu jau labai nori kurorte automobiliu važinėti, tai ir susimokėti „poniškai“ turėtum. Kartais savaitgaliais baisu žiūrėti, kiek Čiurlionio gatvėje tų automobilių būna.

Girdžiu ir kituose miestuose, pavyzdžiui, Neringos savivaldybėje įstaigų darbuotojai, prižiūrintys švarą ir tvarką, jau naudoja elektrines priemones. Tai ir Druskininkai galėtų tapti tvaraus darbinių susisiekimo priemonių pavyzdžiu.

Ar tvarų ekologišką judėjimą skatina ir valstybė?

Taip, noriu atkreipti dėmesį, kad žmonės, įsigydami elektrinius dviračius, tikrai naudojasi valstybės parama. Pridavus taršų, tiksliau – bet kokį automobilį, galima gauti kompensaciją. Svarbu, atitikti tam tikrus keliamus reikalavimus (savininkas turi būti išlaikęs automobilį ne mažiau kaip vienerius metus, turi būti tam tikros datos automobilio techninės apžiūros dokumentai ir panašiai) ir tuomet, perkant elektrinį dviratį, galima gauti 500 Eur kompensaciją. Be to, galima įsigyti du vienetus. Taigi už vieną priduotą automobilį galima gauti tūkstančio Eur kompensaciją ir nusipirkti elektrinį dviratį, kurie pas mus kainuoja

nuo 599 iki 2000 Eur. Už paspirtukus kompensuojama 300 Eur, galima jų 2 vienetus pirkti ir gauti 600 Eur kompensaciją. Motoroleriai kainuoja nuo 1500 iki 5000 Eur, jiems taikoma 1000 Eur kompensacija. Žinoma, pas mus visa tai galima įsigyti ir išsimokėtinai. MB „Druskininkų servisas“ paslaugomis naudojasi ne tik druskininkiečiai, turime klientų iš visos Lietuvos.

Ar jau visi Jūsų šeimos nariai važinėja elektrinėmis susiekimo priemonėmis?

Pats važinėju elektriniu motociklu, sesuo planuoja įsigyti elektrinį dviratį. Tiesa, žmona, kol kas dar mina įprastą dviratį. Bet jau progresuojame…

Ko palinkėtumėte savo būsimiems klientams?

Palinkėčiau visiems pirmiausia ateiti ir bent apsidairyti, galbūt kažką išbandyti – tikrai suteiksime tokią galimybę. Ir, žinoma, linkėčiau keisti požiūrį į pačią transporto priemonę – dviratis irgi gali būti ne tik laisvalaikio praleidimo, bet ir susisiekimo priemonė.

Nors elektros kainos dabar kyla, kol kas jos tikrai negąsdina. Įkrauti, tarkime dviratį, priklausomai nuo baterijos talpos, tekainuos 20-30-50 centų, motorolerį, nuvažiuojantį iki 100 km, galime pakrauti už 1 eurą, tad, lyginant su kitomis kuro rūšimis, yra ganėtinai pigu ir, svarbiausia, ekologiška.

Parduotuvės adresas:
 Vilniaus al. 34, Druskininkai

Kontaktai: +370 673 03044,

info@electricride.lt

www.electricride.lt

Dirbame:

I-V –10:00-19:00,

VI – 10:00-16:00