Festivalyje „PineCon 2022“ pristatyti lietuvių kūrėjų stalo žaidimai, išrinkti geriausieji prototipai ir karūnuoti stalo žaidimų čempionai

Paskutinį vasaros savaitgalį stalo žaidimų entuziastai rinkosi į Druskininkus, kur vyko jau šeštasis stalo žaidimų festivalis „PineCon 2022“. Druskininkų jaunimo užimtumo centre surengtame dviejų dienų renginyje per du šimtus dalyvių ne tik išbandė naujausius lietuvių kūrėjų stalo žaidimus, dalyvavo turnyruose, vaidmenų žaidimų sesijose ir nacionaliniuose stalo žaidimų čempionatuose, bet ir išrinko geriausią „Dust off“ konkurso prototipą.

Renginio akimirkas užfiksavo Deividas Laukionis ir Marius Dovidauskas

„Terra Publica“ organizuotame stalo žaidimų prototipų konkurse pirmoji vieta atiteko stalo žaidimo „Bad Cat“ autoriui Tadui Kastanauskui. Asimetrinis žaidimas apie žavią senelio ir jo katės nesantaiką, kuri, kaip teigė autorius, paremta tikrais faktais, sužavėjo mažus ir didelius bei pelnė daugiausia komisijos balų. Publikos simpatija atiteko Dmitrijaus Babičiaus žaidimui „Unpopular Opinion“.

Dvi dienas trukusiose „Brain Games“ 2022 m. Lietuvos „Catan“ čempionato batalijose paaiškėjo Lietuvos čempionas. Po atkaklių legendinio stalo žaidimo kovų, kuriose varžėsi net 64 dalyviai, nugalėtoju tapo Tadas Krivickas. Lapkričio mėnesį jis atstovaus Lietuvai Pasaulio čempionate Maltoje.

Sekmadienį vykusio Lietuvos „Carcassonne“ čempionato nugalėtoju, pralaimėjęs vienintelę kovą iš aštuonių, tapo Andrejus Švabas. Jis džiaugėsi nauja patirtimi: „Nekantriai laukiu galimybės Esene sužaisti su 2022 metų geriausiais kitų šalių žaidėjais ir paslapčia tikiuosi laimėti bent vieną žaidimą.“

„PineCon 2022“ lankytojai taip pat turėjo galimybę klausytis diskusijos „Sukurti stalo žaidimą – misija įmanoma“, kurioje dalyvavo stalo žaidimų kūrėjai Urtis Šulinskas, Vytautas Kandrotas, Tadas Kastanauskas, Tomas Miliauskas ir Vilius Vaura. Pokalbio dalyviai pasakojo apie savo, kaip stalo žaidimų kūrėjų, kelią ir dalijosi įžvalgomis apie stalo žaidimų kūrimo perspektyvas Lietuvoje.

Konvente buvo galima išbandyti šiais metais pasirodysiančius lietuviškus stalo žaidimus – edukacinį-strateginį „Marijampolę“ ir „DEME GAMES“ kortų žaidimą „Cheesy Heist“, pažaisti stalo žaidimų kūrėjų klubo „Prototipas“ žaidimus. Čia pat buvo galima susipažinti su „Terra Publica“ ir „Vienaragio“ lietuvių kūrėjų žaidimais.

Kolekcinių kortų žaidimų fanus su hobiu supažindino ir „Pokemon TCG“ bei „Flesh and Blood“ turnyrus surengė „Rikis“, o „Manohobis.com“ pakvietė susirungti epinėse „Summoner Wars“ kovose. Didelio susidomėjimo susilaukė „Klask“ – magnetinio, stalo futbolą ir oro ritulį primenančio žaidimo, turnyras.

„PineCon“ tradiciškai buvo galima susipažinti su įvairiais vaidmenų žaidimais. „Žaidimo meistrai“ paruošė LARPG – „kabinetinį“ vaidmenų žaidimą su vampyrų tematika, o vakare vyko „Call of Cthulhu RPG“ ir „Ten Candles“ sesijos, taip pat socialinis-dedukcinis vaidmenų žaidimas „Blood on the Clocktower“.

Konventą tradiciškai atidarė „Akmens, popieriaus, žirklių“ čempionatas, renginio dalyviai savo jėgas išmėgino protmūšyje apie stalo žaidimus, dalyvavo stalo žaidimų aukcione ir kitose veiklose.

Festivalį organizavusios asociacijos „Druskininkų stalo žaidimų klubas“ prezidentas Juozas Kazlauskas džiaugėsi pavykusiu renginiu: „Džiugu matyti į Druskininkus susirinkusį gausų stalo žaidimų gerbėjų ir kūrėjų būrį iš visos Lietuvos ir ne tik, stebėti, kaip užmezgami kontaktai tarp leidėjų ir dizainerių, o pradedantys stalo žaidimų kūrėjai gauna neįkainojamą grįžtamąjį ryšį iš jų žaidimus išbandžiusių festivalio dalyvių. Galima konstatuoti, kad šiais metais „PineCon“ ūgtelėjo į visiškai naują lygmenį ir įtvirtino savo, kaip ryškiausio stalo žaidimų kultūrą puoselėjančio renginio Lietuvoje, vardą. Tai, be abejonės, suteikia didelę atsakomybę, tačiau malonu, kad renginio bendruomeniškumas ir vizitine kortele tapusi draugiška bei atsipalaidavusi atmosfera išlieka kertine jo ašimi.“

Renginys iš dalies finansuotas Druskininkų savivaldybės kultūros srities projektų finansavimo konkurso lėšomis.

Asociacijos „Druskininkų stalo žaidimų klubas“ informacija