Stovyklautojai mokėsi saugaus elgesio prie vandens

Skendimai – viena pagrindinių mirties priežasčių vasarą. Formuodami teisingą vaikų supratimą apie tai, kaip reikia saugiai elgtis buityje, gamtoje bei siekdami, kad skendimo prevencijos programos būtų kuo sėkmingesnės, Druskininkų priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos pareigūnai liepos 20 ir 28 dienomis prie Vijūnėlio paplūdimio Druskininkų savivaldybės stovyklų vaikams organizavo saugaus elgesio mokymus prie ir ant vandens.

Organizuojant susitikimus, buvo siekiama, kad vaikai gautų ne tik kuo daugiau žinių apie saugų elgesį įvairiose situacijose / asmeninio archyvo nuotrauka

Susitikimų metu pareigūnai informavo vaikus, kaip elgtis vandenyje, kad neįvyktų nelaimės, priminė, kad vieniems, be suaugusiųjų priežiūros prie vandens telkinių yra draudžiama eiti, atsakinėjo į mažuosius dominusius klausimus. Tarnybų pareigūnai vaikams parodė, kaip reikėtų elgtis, jei imtų skęsti, ką daryti, kad kuo ilgiau nepaskęstum, pamokė, kaip atkreipti aplinkinių dėmesį į tai, jog nutiko nelaimė.

Druskininkų priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos ugniagesiai gelbėtojai kartu su Alytaus priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos II-os komandos narais-gelbėtojais imitavo dvi skendimo situacijas. Vienoje vaikams buvo rodoma, kaip elgtis, kai skenduolis yra pajėgus pats išsigelbėti –gelbėtojui nuplaukus valtimi iki skęstančiojo, šis, padedant gelbėtojui, buvo įkeltas į valtį ir sėkmingai parplukdytas į krantą. Kitoje situacijoje vaikams buvo parodyta, kaip skęstantysis gelbėjamas be papildomų gelbėjimo priemonių – gelbėtojui nuplaukus iki skęstančiojo, pasirinkus teisingą kūno paėmimą, skenduolis buvo pargabentas į pakrantę.

Tarnybos pareigūnai pristatė ugniagesio gelbėtojo profesiją, supažindino su naudojama įranga, apsauginiais darbo drabužiais. Kad vaikai pasijustų tikrais ugniagesiais gelbėtojais, jiems buvo leista pasimatuoti ugniagesio gelbėtojo šalmą, pasėdėti autocisternoje. Didelio vaikų susidomėjimo sulaukė gaisrinis gelbėjimo automobilis.

Organizuojant susitikimus, buvo siekiama, kad vaikai gautų ne tik kuo daugiau žinių apie saugų elgesį įvairiose situacijose, bet ir patirtų daug džiugių emocijų.

Būkime saugūs, saugokime save ir kitus.

Druskininkų priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos informacija