Sidabras iš karalių miesto – kalėdinė dovana Druskininkams

Iš gruodžio 8 dieną Krokuvoje (Lenkija) surengto 10-ojo Tarptautinio chorų sakralinės, adventinės ir kalėdinės muzikos festivalio-konkurso „Krakow Advent&Christmas Choir Festival 2019“ Druskininkų M. K. Čiurlionio meno mokyklos suaugusiųjų mišrus choras „Druskininkai“ sugrįžo su sidabro diplomu.

Choras „Druskininkai“ savo kategorijoje varžėsi su 11 chorų. Konkurse skambėjo choristų balsai iš Anglijos, Vengrijos, Baltarusijos, Latvijos, Čekijos, Rumunijos, Pietų Afrikos (Pretorija), Estijos ir Lietuvos. Kompetentinga žiuri dalyviams buvo reikli ir griežta. Vykdami į konkursą, žinojome, kad jame dalyvaus ir garsus choras iš Kauno „Cantate Domino“, profesionalų choras iš Estijos „Helu“. Džiugu, kad mūsų atlikta konkurso programa buvo įvertinta aukštais balais.

Choras „Druskininkai“ Krokuvoje ne tik varžėsi konkurse, bet dalyvavo trijuose koncertuose. Ypatinga senųjų Krokuvos senamiesčio bažnyčių aura ir karalių istorijas menantys skliautai mūsų balsams suteikė nepakartojamo skambesio ir jaudinančių vibracijų. Po lenkų kalba atliktos giesmės sugraudinti žmonės šluostėsi ašaras. Pasibaigus koncertui Šventosios Marijos Bazilikoje, žiūrovai mums plojo, stovėdami.

Mes, dainininkai, esame dėkingi su mumis dirbančiam maestro Laurynui Vakariui Lopui. Didžiausias ir nuoširdžiausias AČIŪ choro rėmėjams ir globėjams. Be jų tokie ambicingi projektai nebūtų įgyvendinti.

Druskininkiečių parama, aplodismentai bei palaikymas mus skatina dirbti atsakingai ir nuosekliai. Krokuvos konkurse choro laimėtas sidabro diplomas – aukštas įvertinimas chorui ir dovana Druskininkų miestui. Stengsimės tobulėti, toliau savo balsais džiuginti žmones ir garsinti savo miestą. Juk esame choras „Druskininkai“!

Tarptautiniame festivalyje-konkurse „Krakow Advent&Christmas Choir Festival 2019“ Druskininkų M. K. Čiurlionio meno mokyklos suaugusiųjų mišrus choras „Druskininkai“ iškovojo sidabro diplomą/Asmeninio archyvo nuotrauka

Algina Markauskienė