Druskininkų savivaldybės kultūros ir turizmo specialistai sėmėsi patirties Gardine

Gruodžio 10-11 dienomis 40 Druskininkų savivaldybės kultūros, turizmo ir rinkodaros specialistų dalyvavo Gardine surengtoje tarptautinėje praktinėje konferencijoje „Kultūros paveldas tvarios plėtros kontekste“. Konferencijoje buvo gvildenami Lietuvos ir Baltarusijos pasienio turizmo iššūkiai, aktualizuojant ir pritaikant kultūros paveldo objektus turizmo reikmėms bei juos populiarinant.

Konferencijos darbotvarkė buvo intensyvi ir turininga – per 2 konferencijos dienas buvo pristatyta net 31 tema. Druskininkų Turizmo ir verslo informacijos centro rinkodaros ir turizmo informacijos vadybininkė Ana Kaciun aptarė turizmo plėtros pasienio regione problemas, sprendimus ir galimybes. Leipalingio dvaro atnaujinimo projekto autorius architektas Darius Saltonas pristatė Leipalingio dvaro pritaikymo kultūros ir turizmo reikmėms architektūrinius aspektus. Leipalingio progimnazijos mokytoja ir A. Volungevičiaus kraštotyros muziejaus vadovė Laima Žukauskaitė nagrinėjo Leipalingio dvaro panaudojimo švietimo ir turizmo tikslais perspektyvas.

Konferencijos dalyviai ne tik klausėsi pranešėjų ir aktyviai diskutavo, bet ir lankėsi kultūros paveldo objektuose, dalyvavo netradicinėse edukacijose bei teatralizuotose ekskursijose. Druskininkų atstovės kultūros specialistės Indrė Čaplikienė ir Jolita Miliauskienė surengė vaško žvakių liejimo edukaciją. Visus ypač sužavėjo Gardino religijos istorijos muziejaus ir Gardino lėlių teatro teatralizuota edukacija vaikams religine-istorine tematika.

Pasidalinę iššūkiais ir patirtimi, įvertinę kolegų pastangas ir profesionalumą, Druskininkų ir Gardino gidai, kiti kultūros ir turizmo specialistai aptarė galimybes parengti bendrus maršrutus ir organizuoti ekskursijas po Druskininkų savivaldybės ir Gardino kultūros paveldo objektus.

Konferencija yra vienas iš projekto „Kultūros paveldas abipus sienos“ Nr. ENI-LLB-1-242, įgyvendinamo pagal 2014-2020 m. Europos kaimynystės priemonės Latvijos, Lietuvos ir Baltarusijos bendradarbiavimo per sieną programą, renginių. Įgyvendinant šį projektą, iš viso bus surengtos dvi tarptautinės konferencijos Gardine, du seminarai Gardino ir Druskininkų kultūros ir turizmo specialistams, 16 bendrų kultūros renginių Gardino ir Druskininkų savivaldybės kultūros paveldo objektuose. 19 Druskininkų savivaldybės tradicinio amato specialistų galės dalyvauti edukatorių mokymuose. Taip pat bus užbaigtas Leipalingio dvaro kapitalinis remontas, o Gardino religijos istorijos muziejus įsigys šiuolaikišką įrangą.

Projektą įgyvendina Druskininkų savivaldybės administracija, Gardino religijos istorijos muziejus ir Druskininkų kultūros centras.

Projektas finansuojamas Europos regioninės plėtros fondo ir partnerių lėšomis.

Druskininkų savivaldybės kultūros, turizmo ir rinkodaros specialistai dalyvavo Gardine surengtoje tarptautinėje praktinėje konferencijoje „Kultūros paveldas tvarios plėtros kontekste/Druskininkų savivaldybės archyvo nuotraukos

ES nėra atsakinga už pateiktą informaciją