SEO paslaugos: kreiptis į agentūrą ar savarankiškai dirbantį specialistą?

Nusprendėte investuoti į SEO? Na, tuomet jums reikia atlikti labai atsakingą darbą – ištirti rinką ir pasirinkti patikimą specialistą. Deja, bet ne kiekvienas SEO specialistas turi pakankamai patirties, jog padėtų jums pasiekti norimas pozicijas ir pritrauktų didelį srautą lankytojų. Neretai galima pastebėti, jog dažnai įmonės nusivilia SEO paslaugomis. Ypač tuomet, kai pasirenkama ne agentūra, bet savarankiškai dirbantis specialistas. Yra keletas dalykų, apie kuriuos būtinai reikia pagalvoti prieš pasirenkant savarankiškai dirbantį specialistą:

  1. Ar tai jo pagrindinis darbas? Jeigu taip, tuomet galime jus pradžiuginti, jog gausite tiek laiko, kiek jums reikės. Visgi tai nereiškia, kad gausite gerus rezultatus. Įmonėje dirbantys specialistai kartais dirba papildomai savarankiškai. Natūralu, jog neretai po darbo lieka mažiau laiko, kurį galėtų skirti papildomiems klientams. Dėl to kartais klientai negauna rezultatų, kurių tikisi. Visgi nereikia džiaugtis, jeigu savarankiškai dirbantis specialistas nedirba įmonėje. Reikia klausti, kodėl? Ar jis neranda darbo? Gal SEO specialistas nei karto ir nedirbo agentūroje? Tuomet kyla klausimas, iš kur jo turimos žinios ir ar jis tikrai pakankamai kompetentingas, jog atliktų paslaugas?
  2. Savarankiškai dirbantys specialistai gali pasiūlyti pigesnę kainą, bet turėkite omenyje, jog neretai jie jaučiasi mažiau įsipareigoję nei SEO įmonė. Optimizacijos specialistus visada varžo įmonėje dirbantys aukštesnėse pareigose asmenys. Tai gali būti skyriaus vadovas, įmonės vadovas ir kt. Taigi specialistas tikrai nerizikuos savo darbu ir neapleis kliento. Na, o jeigu tai padarytų, tuomet turėsite pilną teisę paprašyti kito specialisto, jeigu priskirtas darbuotojas jums pasirodys nepakankamai kompetentingas. Pasirinkus laisvai dirbantį SEO specialistą, galite smarkiai nukentėti. Jis mėnesius gali nedirbti ir po jų pasakyti, jog buvo atnaujinti Google algoritmai, todėl nesimato rezultatų.
  3. Agentūrose dirbantys SEO specialistai visada turi šiek tiek daugiau galimybių suteikti geresnius rezultatus. Jie gali konsultuotis ne tik su kitais SEO specialistais, bet ir programuotojais, jeigu įmonė kuria internetines svetaines. Tai vienas pagrindinių privalumų prieš savarankiškai dirbančius SEO specialistus.
  4. Neretai savarankiškai dirbantys specialistai turi mažiau patirties su dideliais projektais, todėl vargu, ar galės su tokiais konkuruoti. Kaip bebūtų, didelės įmonės visada ieško agentūros, o ne savarankiškai dirbančio specialisto. Todėl greičiausiai laisvai samdomas specialistas nedirbo ir nedirbs su dideliais projektais. Kaip galima konkuruoti su tuo, prie ko nei karto neteko prisiliesti?

Agentūra visada buvo ir bus pranašesnė už laisvai samdomus specialistus. Visgi tai nereiškia, jog laisvai samdomi SEO specialistai yra nepatikimi. Galima rasti ir savo srities profesionalų, tačiau jų reikia atidžiai paieškoti.

Ar reikia pasirašyti terminuotą sutartį?

Neretai potencialius klientus atbaido tai, jog reikia pasirašyti sutartį metams ar ilgesnį laikotarpį, todėl nemaža dalis SEO agentūrų neįpareigoja klientų sutartimi. Visgi terminuota sutartis gali būti naudinga ne tik SEO agentūrai, bet ir klientui, todėl Lietuvoje tikrai yra agentūrų, kurios siūlo pasirašyti terminuotą sutartį.