Sėkmė „Druskininkų sveikatinimo ir poilsio centro AQUA“ neužliūliavo

Praėjusieji metai UAB „Druskininkų sveikatinimo ir poilsio centrui AQUA“ buvo išties sėkmingi. 2019 m. pelnas prieš apmokestinimą buvo 21,7 proc. didesnis nei užpernai ir sudarė 1,7 mln. eurų. Bendrovė įsitvirtino tarp stipriausių šalies įmonių ir yra „Lietuvos verslo lyderių 500“ sąraše.

Investuojama ir atnaujinami visi įmonei priklausantys objektai: vandens parkas, „Snow Arena“ ir Druskininkų gydykla/Žydrūno Borodičo nuotrauka

Sėkmė „Druskininkų sveikatinimo ir poilsio centro AQUA“ neužliūliavo, jai priklausančių objektų modernizavimui šiemet numatytos milijoninės investicijos, bus plečiamas paslaugų paketas, gerinama jų kokybė.

„Druskininkų vandens parko“ sėkmė buvo užkoduota pačiame sumanyme: sugebame būti konkurencingi, nes aplinkui nieko panašaus nėra. Labai pasiteisino koncepcija vandens parką padalinti į dvi – vaikų ir suaugusiųjų – dalis. O vėliau aplink šį patrauklų objektą pradėjo vystytis infrastruktūra: viešbučiai „AQUA“ ir „Flores“, Druskininkų gydykla. Prijungus „Snow Areną“ teikiamų paslaugų paketas dar labiau padidėjo, o kartu – ir įmonės generuojamos pajamos. Paslaugų kiekio, jų kokybės ir kainos santykis leidžia veikti pelningai ir Savivaldybei mokėti dividendus“, –  visų nuopelnų dėl veiklos sėkmės sau neprisiėmė „Druskininkų sveikatinimo ir poilsio centro AQUA“ direktorius Edmundas Antanaitis.

Pelningiausias – vandens parkas

Pasak E. Antanaičio, didžiausią pelną bendrovei generuoja būtent vandens parkas, kasmet sulaukiantis virš 420 000 lankytojų, o pernai pasveikinęs 5 mln. lankytoją nuo veiklos pradžios. 2019 m. šio objekto pelnas prieš mokesčius buvo beveik 1,5 mln. eurų, o užpernai – virš milijono eurų. Lankytojus bendrovė pernai pradžiugino didžiajame baseine įrengta alpinizmo sienele ir fizinių jėgų reikalaujančiu žiedų keliu. Naujovę ypač pamėgo jaunimas.

Vis dėlto „Druskininkų sveikatinimo ir poilsio centro AQUA“ direktorius nemano, kad lankytojų srautą pastebimai padidino įdiegtos naujovės. „Palyginti su 2018 m., pernai lankytojų skaičius išaugo beveik 11 proc., panašiai – apie 10 proc. – išaugo ir nakvynių kurortų viešbučiuose skaičius. Labiau nei naujovės klientų srautą iš Lenkijos padidino gana agresyvios reklaminės kampanijos“, – tvirtino E. Antanaitis.

Tačiau paslaugos vandens parke bus gerinamos ir šiemet: planuojama modernizuoti tris pirtis suaugusiųjų zonoje. „Vietoje Eldorado pirties įsikurs ledo kambarys, bus atnaujinta ir praplėsta Ursus pirtis bei atsiras didžiausia Lietuvoje – 65 vietų – garinė pirtis“, – planuojamus pokyčius vardijo bendrovės vadovas.

E. Antanaitį džiugina ir abiejų Druskininkų savivaldybės valdomos bendrovės viešbučių užimtumas. Jis 2019 m. buvo rekordinis ir viršijo 80 proc. „Rezultatas itin geras. Verslininkai tokiu atveju arba stato naują viešbutį, arba kelia kainas. Reikės ir mums ką nors galvoti“, – šypsojosi pašnekovas.

Įsisuko permainų ratas

Permainų netrūksta ir Druskininkų gydykloje. Dalis gydyklos buvo neseniai pertvarkyta pagal 160 metų Vokietijoje veikiančių Baden Badeno gydyklų pavyzdį. „Modernizacijai skyrę 1,5 mln. eurų, klientus jau priimame visiškai naujintame, moderniame ir unikaliame sveikatingumo komplekse „Sveikatos ratas“. Keliaujant ratu, galima gauti 10 procedūrų: sušilti pirtyse, mankštintis mineralinio vandens baseine, mėgautis purvo aplikacijomis, medicininiais dušais, kūno šveitimu ir komfortišku poilsiu“, – vardijo įmonės vadovas.

Šiemet Druskininkų gydykloje ketinama rekonstruoti mineralinių vonių ir gydomojo purvo vonių skyrių. „Jis išliks klasikinio varianto, tačiau bus modernesnis ir patrauklesnis lankytojams“, – aiškino „Druskininkų sveikatinimo ir poilsio centro AQUA“ direktorius.


„Druskininkų sveikatinimo ir poilsio centro AQUA“ direktorius E. Antanaitis visų nuopelnų dėl veiklos sėkmės sau neprisiima/Laimos Rekevičienės nuotrauka

„Snow Areną“ užkūrė iš naujo

Pernai balandį bendrovė perėmė ir unikaliu pasaulio pramogų bei sporto objektu vadintą „Snow Areną“. „Mums tai tapo iššūkiu. Tokio objekto niekas neturi 1 tūkst. km spinduliu aplinkui. „Snow Areną“ teko užkurti iš naujo ir mums sekasi, nes rezultatai pamažu gerėja, uždarosios kalnų slidinėjimo trasos generuoja pajamas“, – teigė E. Antanaitis.

Nuo praėjusių metų rudens žiemos pramogų mėgėjus pasitinka naujas sniegas slidinėjimo erdvėse, naujas slidinėjimui skirtas nuomos inventorius, atnaujintas snieglenčių parkas. Tuo pokyčiai „Snow Arenoje“ tikrai nesibaigė. Pasak E. Antanaičio, nuo 2011 m. kurorte veikiančių uždarųjų kalnų slidinėjimo trasose eksploatuojamus įrenginius jau reikia kapitališkai remontuoti. Suplanuoti darbai šį pavasarį leis ne tik pagerinti sniego kokybę, patogiau dirbti keltuvui, bet ir sumažinti objekto išlaikymo sąnaudas

Skaičiai ir faktai

2019 m. įmonės pardavimo pajamos pasiekė 13,8 mln. eurų, kai 2018 m. jos buvo 11,6 mln. eurų, taigi pernai metais pardavimo pajamos didėjo 19,5 proc. 2019 m. gruodžio 31 d. duomenis, „Druskininkų sveikatinimo ir poilsio centre AQUA“ dirbo 430 darbuotojų. 2019 m. centras AQUA surinko 78 746 Eur kurorto rinkliavos mokesčių.

Įvairiausių paslaugų spektrą po vienu stogu siūlantis Druskininkų sveikatinimo ir poilsio centras, kuris jau 14 metus išlieka sėkmingiausiu kurorte veikiančiu objektu ir didžiausiu traukos centru, 2019 m. sumokėjo 3,45 mln. eurų mokesčių. Pagal VMI pateiktus duomenis bendrovė patenka į didžiausių mokesčių mokėtojų „TOP 500“, užimdama 281 vietą.

„Verslo žinios“, 2020-03-05