Problemos lydinčios beveik kiekvieną automobilį

Inovatyvi automobilių rinka kiekvienais metais pasiūlo vis naujesnes transporto priemones patobulintas techninėmis naujovėmis bei išskirtinę vairavo patirtį užtikrinančiomis funkcijomis.  Integruotos navigacijos sistemos, automatinio parkavimo funkcijos, automatizuotos greičio palaikymo sistemos, sėdynių bei vairo šildymo funkcijos – tai tik maža dalis naujovių, kurias galima rasti šiuolaikiniame automobilyje.

Nors naujos kartos automobiliai išties sparčiai tobulėja, tačiau nei visiškai nauja, nei senesnė transporto priemonė tikrai nėra apsaugota nuo įvairių gedimų.

Skirtingus automobilius ne visada lydi skirtingos problemos

Senesnio automobilio problemas dažniausiai įtakoja solidus automobilio amžius ar netinkama transporto priemonės priežiūra. Nors senesni automobiliai yra gerokai dažnesni automobilių servisų svečiai, tačiau tokių transporto priemonių problemos dažniausiai akivaizdžiai matomos ir labai greitai išsprendžiamos.

O štai naujesnės kartos automobiliai genda rečiau, tačiau jie dažnai susiduria su elektrinės dalies gedimais, kurių remontas dažniausiai reikalauja labai daug laiko ir dar daugiau kantrybės.

Nors seni ir nauji automobiliai susiduria su pakankamai skirtingo masto bei tipo problemomis, tačiau tikrai yra gedimų, kuriuos patiria tiek naujos, tiek senesnės transporto priemonės. Tad kokios yra dažniausiai pasitaikančios automobilių problemos su kuriomis beveik kasdien susiduria kiekvienas automobilių servisas? Kokie gedimai lydi tiek išskirtine, tiek ypatingai kuklia komplektacija pasižyminčias transporto priemones?

Variklio gedimai – dažna problema, kurios galima išvengti

Įvairios problemos susijusios su automobilio varikliu yra viena pagrindinių priežasčių, dėl kurios tiek naujų, tiek senų transporto priemonių turėtojai praveria automobilio serviso duris. Variklio remontas yra pakankamai brangus malonumas, tačiau vertėtų paminėti, jog pats vairuotojas tinkamai prižiūrėdamas savo automobilį tikrai gali maksimaliai sumažinti variklio gedimų riziką.

Variklio gedimai tikrai neatsiranda per vieną dieną, o tam tikri pavojaus signalai dažniausiai akivaizdžiai įspėja apie sutrikusią ar pakitusią automobilio variklio veiklą. Tad svarbiausia – juos laiku pastebėti ir skubiai pašalinti.

Netikėtai padidėjusios kuro ar variklinės alyvos sąnaudos, keisti garsai ir ūžesiai sklindantys iš variklio ar padidėjęs automobilio dūmingumas – vieni iš pagrindinių pavojaus signalų, kurie įspėja apie galimai atsiradusius variklio gedimus. Pastebėjus bent vieną iš šių nemalonių pakitimų rekomenduojama kuo skubiau vykti į automobilių servisą, atlikti automobilio patikrą ir išsamią variklio diagnostiką.

Stabdžių sistemos gedimai

Įvairūs stabdžių sistemos gedimai yra viena dažniausiai pasitaikančių problemų, su kuria nuolat kovoja tiek senų, tiek naujų transporto priemonių turėtojai. Stabili ir patikima stabdžių sistema yra ypatingai svarbi aplinkybė, kuri užtikrina transporto priemonės saugumą. Netinkamai veikiančios, blogai stabdymo paskirtį atliekančios stabdžių sistemos gerokai prailgina transporto priemonės stabdymo laiką ir ženkliai padidina autoįvykio tikimybę.

Stabdymo metu atsiradusi stabdžių pedalo ar vairo vibracija bei pašaliniai garsai yra pagrindiniai požymiai, kurie įspėja apie sutrikusią stabdžių sistemos veiklą. Pastebėjus bent vieną iš šių požymių reikėtų nedelsiant vykti į automobilių servisą ir atlikti išsamią stabdžių sistemos apžiūrą. Kompetentingi autoserviso darbuotojai objektyviai įvertins stabdžių sistemos būklę ir esant būtinybei nusidėvėjusias stabdžių kaladėles, stabdžių diskus ar kitas šios sistemos sudedamąsias dalis pakeis naujomis.

Variklio ir stabdžių sistemos gedimai tikrai yra itin dažnai pasitaikančios problemos, su kuriomis susiduria beveik kiekvienas automobilis, nepriklausomai nuo jo amžiaus, komplektacijos ar modelio. Visgi tai toli gražu ne vienintelės problemos, kurios pareikalauja neatidėliotino automobilio remonto.

Su itin dažnais gedimais susiduria ir automobilio apšvietimo sistemos, turbokompresorius ar bet kurios transporto priemonės važiuoklė. Tad vienintelis būdas, kuris padės išvengti ilgų ir rodos niekad nesibaigiančių automobilio remonto veiksnių yra nuolatinė automobilio priežiūra ir reguliariai atliekamas periodinis techninis aptarnavimas.