Organizuotas susitikimas su Druskininkuose apsistojusiais ukrainiečiais

Praėjusį šeštadienį Druskininkų savivaldybės Švietimo skyrius inicijavo susitikimą su Druskininkuose apsistojusiais ukrainiečiais, turinčiais mokyklinio amžiaus vaikų. Susitikimo tikslas – sudaryti galimybę koncentruotai, vienoje vietoje išgirsti svarbią informaciją apie priėmimą į mokyklas bei darželius, taip pat pristatyti neformalaus ugdymo galimybes Druskininkų M. K. Čiurlionio meno mokykloje, Druskininkų sporto centre bei laisvalaikį Druskininkų jaunimo užimtumo centre.

Druskininkų JUC erdvėse organizuotas susitikimas su Druskininkuose apsistojusiais ukrainiečiais, siekiant juos informuoti apie priėmimą į mokyklas bei darželius, pristatyti neformalaus ugdymo galimybes Druskininkų M. K. Čiurlionio meno mokykloje, Druskininkų sporto centre bei laisvalaikį Druskininkų jaunimo užimtumo centre/Druskininkų savivaldybės archyvo nuotraukos

Susitikime dalyvavo ir sėkmingai su savivaldybe bendradarbiaujanti savanorė Irina, kuri atvyko į Druskininkus prieš daugiau nei 6 metus ir kurios dėka dabar atvykstančių ukrainiečių klausimai sprendžiami operatyviau, sėkmingiau. Moteris susirinkusiems pristatė grupę programėlėje „Viber“, taip pat ukrainietes moteris savanores, kurios kuruoja atskiras sritis – registraciją bei dokumentaciją, švietimą, kitą pagalbą – maistą, drabužius ar įsidarbinimą.

Nuo kovo 21 d. Druskininkų švietimo centre pradedami organizuoti lietuvių kalbos kursai suaugusiems.

Nuo balandžio 1 d., savivaldybės tarybai pritarus, planuojama steigti išlyginamąsias užsieniečių klases Druskininkų mokyklose, kuriose mokiniai papildomai mokysis lietuvių kalbos.

Už pagalbą susitikimo metu nuoširdžiai dėkojame „Druskininkų kolonadai“, kuri susirinkusiuosius pavaišino gardžia sriuba ir picomis, R. Pankevičienės įmonės „Cukrainei“ – už skanius sausainius. Šventinę atmosferą susitikimo metu padėjo sukurti spalvoti balionai, kuriuos dovanojo kurorte įsikūrusi parduotuvėlė „Jūsų šventė“.

Už skirtą laiką ir rūpestį esame dėkingi ir Druskininkų jaunimo užimtumo ir Druskininkų sporto centrams bei Druskininkų visuomenės sveikatos biuro darbuotojams, kurie organizavo vaikams smagius žaidimus lauke.