„Nekaltos“ žaliosios atliekos: kas galima, o kas draudžiama?

Nušienavote žolę, nugenėjote medžius, sutvarkėte gėlynus? Kur dėti šakas, žolę, išrautus augalus? Yra keli keliai.

Pirmas. Viską susikrauti ir vežti į kompostavimo aikštelę Gardino g. 100, kur priimamos visos žaliosios atliekos. Rūšiavimo centruose (atliekų surinkimo aikštelėse), esančiose Leipalingyje, Vytauto 57A ir Viečiūnuose, Verpėjų g. 26, priimamos visos žaliosios atliekos, išskyrus nugenėtas medžių šakas. Visose aikštelėse žaliosios atliekos iš gyventojų priimamos nemokamai.

ARATC nuotr. Vietose, kur susidaro didžiuliai žaliųjų atliekų kiekiai, jas patogiausia rinkti į tam skirtus konteinerius. Dėl jų pastatymo kreipkitės į savivaldybę.

Antras. Sodų bendrijų gyventojai žaliąsias atliekas turi mesti į joms skirtus specialius didelius konteinerius.

Trečias. Kompostuoti žaliąsias atliekas savo namų ūkyje, specialiai tam įrengtoje vietoje ar dėžėje. Namų sąlygomis kompostuoti galima šias atliekas: augalų lapus, nupjautą žolę, smulkias šakas, piktžoles (patartina be subrendusių sėklų), vazonų žemę, triušių, vištų, arklių, karvių mėšlą, natūralų naminių graužikų (žiurkėnų, jūrų kiaulyčių) pakratą, kiaušinių lukštus, arbatos pakelius, kavos tirščius ir jų filtrus, suplėšytą popierių, kartoną, kiaušinių dėklus, vaisių ir daržovių žieves bei kitus vaisių ir daržovių likučius.

Griežtai draudžiama žaliąsias atliekas palikti prie komunalinių atliekų konteinerių, vežti ir krauti miške ar bet kurioje kitoje tam neskirtoje ir specialiai nepažymėtoje vietoje! Tokie veiksmai traktuojami kaip savivaldybės patvirtintų Atliekų tvarkymo taisyklių pažeidimas, už kurį yra numatyta administracinė atsakomybė.

Žaliosios atliekos turi būti tvarkomos atskirai nuo kitų komunalinių atliekų!

Alytaus regione esančių kompostavimo aikštelių ir rūšiavimo centrų adresai bei darbo laikas skelbiami https://www.aratc.lt/kontaktai-rusiavimo-centrai-2/.

Alytaus regiono atliekų tvarkymo centro inf.