Kokius privalumus vaikams suteikia tapyba pagal skaičius?

Jeigu šiuo metu kaip tik ieškote ramaus bei smagaus užsiėmimo sau ar vaikams, tai tapyba pagal skaičius –  puiki idėja jums. Šis užsiėmimas šaunus tuo, kad galite su vaiku praleisti daugiau kokybiško laiko bei tuo pačiu padėti atsiverti jo paslėptiems meniniams gabumams. Be to turėsite tikrai gražų meno kūrinį namuose.

Kokius privalumus suteikia tapyba pagal skaičius?

·         Lengva naudotis pateiktomis instrukcijomis. Net jei vaikas ir nemano, kad jis turi meninių sugebėjimų, tai greičiausiai netiesa – jis jų paprasčiausiai dar neatskleidė. Tapyba pagal skaičius – savita kūrybinė veikla. Net ir „tiksliukai“ ir visai ne meniški vaikai gali atrasti savo talentą. Prie rinkinio visada pridėta instrukcija, kuria labai lengva vadovautis.

·         Tai ideali kūrybinė išraiška kiekvienam vaikui. Tai puiki proga išmėginti kažką naujo ir įgyti svarbių meno įgūdžių. Tapyba pagal skaičius suteikia daug erdvės kūrybiškumui, nes galima smagiai peržengti nurodytas ribas.

·         Vaikai išmoksta kantrybės. Tai rami veikla, kuri reikalauja atidumo bei susikaupimo.

·         Lavinama vaizduotė. Gruntuotos drobės atskiri laukai yra sužymėti skaičiais, todėl vaikui bus nesunku pasirinktoje vietoje taikyti reikiamą arba norimą spalvą. Galima pasitelkti vaizduotę ir sugalvoti kažką kitokio bei įdomaus – būtent taip ir yra lavinama vaiko vaizduotė.

·         Daugiau išmokstama apie spalvas. Kai kurie vaikai vis dar sunkiai atskiria įvairias spalvas. Šios veiklos dėka jie skatinami geriau pažinti bei atpažinti visas skirtingas spalvas. Netiesioginis mokymasis per meną – kas gali būti smagiau?

·         Galimybė eksperimentuoti. Vaikams suteikiama proga eksperimentuoti ir išeiti iš savo komforto zonos. Kiekvienas rinkinys skirtingas.

·         Daro teigiamą poveikį mąstymui bei koncentracijai. Tapyba pagal skaičius reikalauja daug kruopštumo, laiko ir dėmesio. Ir tai puiku, nes šios veiklos metu yra stimuliuojami abu vaiko smegenų pusrutuliai. Kairysis pusrutulis atsakingas už racionalumą bei logiką, o dešinysis – emocijas ir kūrybiškumą. Kadangi stimuliuojami jie abu – šios veiklos nauda vystymosi požiūriu yra daugiau nei akivaizdi. Na, o tapant yra lavinama ir smulkioji vaiko motorika.

·         Gerina emocinį intelektą. Ši veikla reikalauja daug laiko. Nebus paprasta greitai pasiekti norimų rezultatų, tačiau galiausiai nauda bus neprilygstama. Tapyba pagal skaičius padės patirti empatiją, meilę menui ir laimę.