Kodėl nitrilo pirštinės yra geresnės už latekso ir vinilo pirštines

Ieškote vienkartinių rankų apsaugos priemonių asmeniniam ar profesiniam naudojimui? Jei taip, nitrilo vienkartinės pirštinės yra geriausias pasirinkimas.

Kodėl? Todėl, kad įrodyta, jog jų apsauga ir patogumas yra geresni nei latekso, vinilo ir kitų panašių rinkoje esančių gaminių.

Kitaip nei latekse, nitrilo sudėtyje nėra baltymų, galinčių sukelti alergiją lateksui ir alergines reakcijas. Tai yra pagrindinis nitrilo gaminių privalumas, ypač jei jūsų darbe tenka bendrauti su žmonėmis, kurie gali būti alergiški lateksui.

Nitrilo vienkartinės pirštinės turi dar keletą privalumų, dėl kurių jos apskritai yra geriausias pasirinkimas. Atsižvelgdami į tai, pasinerkime ir sužinokime, kodėl nitrilo pirštinės yra geresnės už latekso ir vinilo pirštines:

Nitrilas yra atsparesnis cheminėms medžiagoms, palyginti su lateksu ir vinilu

Vinilas ir lateksas yra mažai atsparūs cheminėms medžiagoms, todėl jie nėra tinkamas pasirinkimas dirbant laboratorijose, ligoninėse ar net naudojant buitinius valiklius. Kita vertus, nitrilas pasižymi geresniu atsparumu cheminėms medžiagoms ir yra plačiai naudojamas pramonės šakose, kuriose būtina rankų apsauga. Tai medicinos ir mokslo laboratorijos, gamyba, cheminių medžiagų gamybos įmonės, su nafta ir dujomis susiję sektoriai ir kitos didelės rizikos darbo vietos. Tokioje aplinkoje neužtenka tik plauti rankas. Atsižvelgdami į tai, atidžiau panagrinėkite, kodėl taip yra, mūsų pranešime apie rankų plovimą ir pirštinių naudojimą. Taigi, kalbant apie nitrilo ir latekso bei vinilo pirštines, akivaizdu, kad nitrilo pirštinės apsaugo rankas nuo korozinių cheminių medžiagų, kurių vinilas ir lateksas neatlaiko. Be to, nitrilo apsauginės pirštinės yra atsparios pradūrimui, todėl gali dar labiau apsaugoti rankas nuo pavojingų cheminių medžiagų.

2. Vienkartinės apsauginės pirštinės, geriausiai atsparios plyšimui ir pradūrimui

Kokia apsauginė rankų danga yra geriausiai atspari plyšimui ir pradūrimui? Aiškus atsakymas – pirštinės, pagamintos iš nitrilo. Nitrilas yra 3-4 kartus atsparesnis pradūrimui, palyginti su lateksu. Dėl to yra tinkama medžiaga tiems, kurie ieško patvarios rankų apsaugos, arba visiems, kuriems reikia apsaugos rizikingose darbo vietose, ypač ten, kur naudojami aštrūs daiktai. Be to, šios medicininės ir ūkinės paskirties pirštinės gali apsaugoti rankas nuo įpjovimų, žaizdų, įbrėžimų, sumušimų ir pan. Be to, tyrinėdami nitrilo ir latekso santykį, pastebėsite, kad latekso pirštinėse sunku aptikti pradūrimas, todėl naudotojui kyla pavojus susidurti su pavojingomis medžiagomis. Kitaip yra su nitrilu, todėl jis yra protingas pasirinkimas patikimai rankų apsaugai, ypač tiems, kurie dirba su aplinkos teršalais ar kraujo patogenų sukėlėjais.

3. Pramonėje ar namuose – naudokite pirštines, kuriose nėra 100 % latekso

Nitrilo pirštinės yra pranašesnės už latekso pirštines, kai norima išvengti alerginių reakcijų jas mūvint. Latekso sudėtyje yra natūralaus kaučiuko baltymų, kurie dėvint gali sukelti alerginę reakciją, o nitrilo – ne. Be to, net ir tiems asmenims, kurie nėra alergiški lateksui, laikui bėgant gali išsivystyti alergija lateksui pakartotinai jį naudojant – tai nėra geras scenarijus tiems, kurie dirba pramonės šakose, reikalaujančiose vienkartinių apsauginių pirštinių naudojimo.

4. Nitrilo pirštinės pasižymi dideliu taktiliniu jautrumu

Nitrilas yra aukščiausios kokybės medžiaga, leidžianti naudotojui išsaugoti lytėjimo pojūtį. Tai reiškia, kad pirštinių naudotojas gali lengvai apčiuopti ir manipuliuoti objektais rankose. Priešingai, kitos medžiagos gali apriboti manipuliavimo objektais galimybes, taip pat sumažinti lytėjimo pojūtį. Tai gali kelti rūpesčių tam tikrose pramonės šakose. Tačiau nitrilas pašalina šią problemą, nes užtikrina didelį lytėjimo jautrumą. Apibendrinant galima teigti, kad vienkartinės pirštinės iš nitrilo skirtos naudoti, kai reikia apsaugos, taip pat reikia jautrumo ir vikrumo.

5. Apsauginės pirštinės, kurios tinkamai ir patogiai priglunda

Nors vienkartinės pirštinės dažniausiai skirtos apsaugai užtikrinti, jos taip pat turėtų būti patogios ir tinkamai prigludusios. Tai ypač aktualu pramonės šakose, kuriose rankos yra uždengtos didžiąją dienos dalį – medicinos srityse, mechaninėse dirbtuvėse, maisto pramonėje, gamybos linijose ir kitur. Nitrilo pirštinės užtikrina patogumą ir prigludimą, kurio reikia pramonės profesionalams ir namų vartotojams. Jos puikiai priglunda ir atitinka rankos formą. Be to, jos gali reaguoti į jūsų fizinę temperatūrą, todėl prisitaiko ir natūraliai, priglunda bei patogiai priglunda.