KAS ĮDOMESNIO KOMPIUTERIŲ PASAULYJE?

Paskutiniu metu labai daug kas turi įsigiję nešiojamus kompiuterius, kurių ekrano įstrižainė siekia daugiau nei keturiasdešimt centimetrų. Jų esama mažesnių ir didesnių. Kai kurių iš jų baterijos darbo laikas viršija aštuonias valandas.

Kokie kompiuteriai šiomis dienomis yra sulaukęs daugiausiai dėmesio?

Raspberry Pi mikrokompiuteriai, kurie gaminami Jungtinėje karalystėje, yra naudojami kaip įspūdinga mokomoji priemonė vaikams, kurie domisi robotika ir kompiuterija.

Įdomu tai, kad šis maždaug bankinės kortelės dydžio kompiuteris sugeba atlikti tuos pačius veiksmus, kai ir didelis stacionarus įrenginys. Dėl išskirtinio savo galingumo ir neįtikėtino paprastumo bei kompaktiškumo šie kompiuteriukai tapo itin populiarūs visame pasaulyje.

Kokie yra šio mikrokompiuterio pagrindiniai privalumai?

Kadangi šitas kompiuteris yra labai mažas, jį nesudėtinga nešiotis su savimi iš vienos vietos į kitą. Tai pat svarbu ir tai, kad šis įrenginys visiškai nekaista, todėl kuo puikiausiai gali veikti visą parą septynias dienas iš eilės.

Šis kompiuteris parduodamas su specialiais priedais – klaviatūra, pele ir ekranu. Jis skirtas kuo geriau susipažinti su programavimu ir robotika. Jo veikimo diapazonas neaprėpiamas. Nors šis įrenginys rinkoje tėra žinomas tik keletą metų, tačiau jo šlovė apskriejo visus pasaulio kampelius. Būtent jis sukėlė ypatingą jaunosios kartos susidomėjimą programavimo galimybėmis.

Kaip yra patogiausia pirkti kompiuterius, tame tarpe ir Raspberry Pi mikrokompiuterį?

Kad ir pačiame didžiausiame prekybos centre ieškotumėt pirkti kompiuterio, vis vien jame bus eksponuojamas ribotas šių prekių kiekis. Užtat sunku įsivaizduoti elektroninės parduotuvės teikiamas prekių pasirinkimo galimybes, nes jos yra tiesiog fantastiškos. Čia pirkėjų pasirinkimui pateikiamas milžiniškas pasaulinio lygio kompiuterių gamintojų produkcijos kiekis.

Ypač patogu pirkti internetu kompiuterius ir kitus įrenginius tiems asmenims, kurie gyvena mažesniuose miestuose, miesteliuose ir kaimiškose gyvenvietėse. Jiems nėra reikalo planuoti kelionę į didmiestyje esančią kompiuterių parduotuvę, nes perkant iš elektroninės parduotuvės niekur nereikia važiuoti.

Vos keliais klaviatūros klavišų ir pelės paspaudimas galima norimą prekę užsisakyti ir po to už ją sumokėti per internetinę bankininkystę. Po apmokėjimo nupirkta prekė atkeliauja tiesiai pas pirkėją jo nurodytu adresu.