Ką reikia žinoti norint pačiam įsirengti dušo kabiną?

Vonios kambario įrengimas yra vienas iš sunkiausių darbų. Nors ir atrodo, kad jis nėra ganėtinai didelis, tačiau jame galima aptikti įvairiausių niuansų. Vienas iš jų yra dušo kabinos įrengimas. Iš pašalies atrodo, kad tai yra įmontuotas praustuvas, kurį apglebia stiklo sienelės. Faktas, viskas yra kitaip, todėl norint įsirengti dušo kabiną savomis jėgomis, labai svarbu atkreipti dėmesį į keletą aspektų. 

Grindų aukštis turi įtakos trapo įrengimui

Norint turėti vonios kambaryje dušo kabiną, tuomet reikės pagalvoti ir apie trapo įrengimą. Šiuolaikinės dušo kabinos susideda iš šių elementų: dušo padėklai, trapai arba latakai. Nesvarbu, kurį variantą pasirinksite, kiekvienas pasirinktas variantas turi būti įgyvendintas pasitelkus tinkamus inžinerinius sprendimus, o šie turi neprasilenkti ir su estetine pačios patalpos išvaizda. Vis labiau pastebima tendencija, kad paskutiniu metu žmonės domisi dušo trapais, kurie nepraleistų įvairių nemalonių kvapų. Pats žemiausias trapo montažinis aukštis yra 57 milimetrai. Norint įrengti tokį žemą trapą, reikia žinoti, kad tokiu atveju teks pakoreguoti ir grindų aukštį – reikės suformuoti specialų grindų nuolydį tam, kad vanduo neprasiskverbtų už dušo sienelių ribų. Būtent dėl to, kartais dušo grindys yra tokiame pačiame lygyje, kaip ir visos vonios grindys, o ant pačios ribos suformuojama pakyla, kuri neleidžia prasisunkti vandeniui. 

Kaip įrengti trapą daugiabutyje?

Trapas yra vienas iš patogiausių sprendimų turint nedidelį vonios kambarį. Grindis su nuolydžiu yra itin lengva įrengti nuosavuose namuose, tačiau daugiabučiuose gali kilti ir tam tikrų keblumų. Jeigu daugiabutis yra senos statybos, tuomet jo kanalizacijos vamzdžio anga yra ganėtinai aukštai – gali siekti net 4 centimetrus. Įrengiant trapą gali nutikti taip, kad teks kelti grindis ties pačia dušo kabinos vieta tiek, kad trapo vamzdynas būtų tinkamai prijungtas prie esamos kanalizacijos. Renkantis šį atvejį, tenka formuoti iki 10 centimetrų aukščio pakylą iš plytelių arba sumontuoti reguliuojamo aukščio dušo pagrindą. 

Tokiam variantui yra suteikta alternatyva – latakai. Šie net yra žymiai patogesnis už trapus tuo, kad sugeba sugerti daugiau vandens. Taip pat latakas yra laikomas itin šiuolaikiška namų interjero detale, todėl jūsų vonios kambarys gali atrodyti patraukliai. Įrengiant latakus, galima atsisakyti paaukštinimo, o paskirsčius erdvę, stiklines dureles galima statyti tik ant žemės. Latako vienas iš pagrindinių privalumų yra toks, jog grindyse nebereikia formuoti nuolydžio keturiose pusėse, ko reikia norint įrengti trapą. 

Kaip derinti dušo padėklus ir sieneles?

Vonios kambariuose dažnai pasirenkami dušai, kurie turi padėklus. Patys padėklai gali būti įvairiausių formų – ovalūs, pusapvaliai, stačiakampiniai, kvadratiniai. Kiekvienos formos dušo padėklai bei kabinos yra gaminami kelių standartinių matmenų, o tai yra: 800 x 800, 900 x 900, 1000 x 1000 milimetrų. Žinoma, galima rinktis ir nestandartinių matmenų, bet tokiu atveju reikia tartis su pačiu gamintoju.

Dušo padėklus galima montuoti viename lygmenyje su grindimis ir priglausti prie pačių grindų. Norint suformuoti tinkamą nuolydį, rekomenduojama naudoti seklius padėklus, kurie montuojami viename lygmenyje su grindimis. Kuo pats padėklas bus seklesnis, tuo į jį bus lengviau įlipti, o tai reiškia, kad bus patogesnis. Žinoma, nutinka atveju, kad vonios kambarys yra išties mažas, todėl pasirinkus dušo padėklą, nebėra vietos jo durelėms. Šiuo variantu reikėtų rinktis varstomas, stumdomas su daline varčia bei dvivėres švytuoklines duris, kurios yra įstumiamos ir dvigubo suvėrimo. 

Kaip išsirinkti tinkamiausią dušo padėklą bei kitą naudingą informaciją galite rasti užsukus į elektroninę parduotuvę – Iris.