Įsimintinos akimirkos Neravų kaimo bendruomenėje

Neravų kaimo bendruomenė džiaugiasi didėjančiu gyventojų skaičiumi ir gražiomis akimirkomis bendruomeninėje veikloje. Pastaraisiais metais bendruomenėje aktyviai organizuojamos įvairios veiklos bei renginiai, stiprinantys bendruomenės sutelktumą ir bendruomeniškumą. Kaimo gyventojai kviečiami ir skatinami savo gebėjimais, talentais ir idėjomis prisijungti prie bendruomeninės veiklos, būti aktyviais ir visuomeniškais, drauge kurti smagų ir prasmingą gyvenimą kaime.

Neravų kaimo bendruomenė ypatingą dėmesį skiria vaikams ir šeimoms. Čia visus metus kryptingai siekiama organizuoti kokybišką ir aktyvų laisvalaikio užimtumą. Penktus metus iš eilės buvo organizuojamos smagios, kūrybingos vaikų vasaros stovyklos, praturtintos dviračių ir skautiškais žygiais, išvykomis bei interaktyviomis veiklomis.

Adventiniu ir Kalėdiniu laikotarpiu bendruomenė jau kelerius metus iš eilės prisijungia prie Kalėdų akcijos „Kalėdomis spindintys Neravai“. Jos metu Neravų kaimas gyvena šv. Kalėdų nuotaikomis, o savo namus gyventojai išpuošia ryškiomis spindinčiomis girliandomis ir dekoracijomis. Pagal Advento kalendorių aktyvieji gyventojai drauge ruošiasi gražiausioms metų šventėms.

2018-2019 m. Neravų kaimo bendruomenėje įgyvendinamas vietos projektas „Aš ir mano kaimas“, kuriuo siekiama įtraukti vietos vaikus ir jaunimą į bendruomeninės veiklos organizavimą ir socialinės atskirties mažinimą, užtikrinant jaunosios kartos užimtumą ir kokybišką socializaciją.

Projekto laikotarpiu buvo suorganizuota daugiau nei 20 veiklų: vaikų vasaros stovyklos, užsiėmimai, renginiai, skirti šeimoms, socialinių įgūdžių užsiėmimai, šventiniai susibūrimai, išvykos ir kitos smagios bendruomeninės veiklos.

2019 m. gauta ir įgyvendinta Nacionalinė parama kaimo bendruomenių veiklai remti.

Bendruomeninės materialinės bazės sukūrimui ir stiprinimui Neravų kaimo bendruomenės patalpose įrengta buitinė erdvė (virtuvinis baldų komplektas su buitine technika), skirta organizuoti įvairius renginius, skatinančius aktyvų laisvalaikio užimtumą.

 Lėšas projektui įgyvendinti skyrė Lietuvos Respublikos žemės ūkio ministerija ir Druskininkų savivaldybė.

Įgyvendinti gražias idėjas Neravų kaimo bendruomenėje padėjo EŽŪFKP ir Lietuvos Respublikos valstybės biudžeto bei Druskininkų savivaldybės skirtos lėšos.

Neravų kaimo bendruomenė ypatingą dėmesį skiria vaikams ir šeimoms. Čia visus metus kryptingai siekiama organizuoti kokybišką ir aktyvų laisvalaikio užimtumą/Asmeninio archyvo nuotraukos

Rima Bocisienė,

Neravų kaimo bendruomenės seniūnaitė